Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás
 

Krúžková činnosť pod vedením Mgr. Moniky Vargovej a PhDr. Dóriky Pázmányovej


Szakköri tevékenység Mgr.Varga Mónika és PhDr. Pázmány Dóra vezetésével

9.12.2021, Dunajská Streda

cookgif

Krúžok kváskového pečenia

Krúžok pre odbor pekár, kuchár, cukrár, ale aj pre všetkých žiakov, ktorých kváskové pečenie zaujíma. 

.


Nové kváskové výrobky
13:10:2019

Do kuchynky nášho krúžku kváskového pečenia čo nevidieť pribudnú ďalšie chutné vyrobky, slané rohliky, sladké croasanty, oškvarkovè pagáčiky, no a chlebìk samozrejme vždy. A akože inak, pani riaditeľka skúšala recept, kvaskovala a piekla

 A "Sütés kovásszal" szakkör újabb meglepetéssel készült: finomabbnál finomabb kovászolt sós kifli, édes croissant, töpörtyűs pogácsa, az elmaradhatatlan kenyér receptjét próbálta ki a szakkörre való alapos felkészülés során a szakkör vezetője, az iskolánk igazgatónője.


Premiéra krúžku

Krúžok kváskového pečenia dnes odštartoval

Krúžok kváskového pečenia vedie
PhD Andrea Olejníková,  riaditelka školyNaši  prví zákazníci 

PRAJEME VÁM DOBRÚ CHUŤ.

JÓ ÉTVÁGYAT KIVÁNUNK
Krúžok  kváskového pečenia                          13.10.2019

Na dnešnom krúžku sme upiekli kváskový chlebík a tiež kváskové lángoše .

                 

Ma kovászos kenyeret és kovászos lángost készítettünk

 foto: SSOŠ MSZKI Adventim

Pripravujeme carving  

Naša mladá kolegyňa sa na kurze vyrezívania ovocia a zeleniny priučuje carvingu, aby svoje skusenosti mohla odovzdávať žiakom v záujmovom krúžku

foto:SSOŠ MSZKI Adventim

21.10.2019PIZZA párty
na krúžku kváskového pečenia s pani riaditeľkou Andreou Olejníkovou. 
Žiaci si na krúžku vyskúšali pečenie kváskovej pizze a tiež použitie rôznych ingrediencií pre jej ochutenie a dochutenie.  Rôzne ochucovacie a dochucovacie experimenty žiakov pridali naozaj zaujímavé a chutné príchute tohto talianskeho národného jedla. Vyťahovanie, vykrúcanie, vyhadzovanie a iné známe akrobatické kúsky s pizzovým cestom boli však tentokrát vynechané z jednoduchého dovodu - cesto sa pripravilo z kvásku.              

PIZZA PÁRTI
Az iskola igazgatónője vezetésével a diákok kiprobálták a kovászos pizza készítését. Maga a pizzatészta elkészítése es sütése után sokféle ízú pizzát készitettek.Diakoknak lehetőségük nyílt kipróbalni sajátos ízesítés, es mondhatni érdekes ízeket kósstolgathattunk. A különféle fajta pizzák inkább hazai ízekre emlékesztettek, minhtogy egy eredeti olasz pizzára, de a fontos az hogy mindenkinek nagyon ízlett.

 .
foto: SSOS MSZKI Adventim       24.10.2019"Zdravá výživa je dlhodobý, respektíve celoživotný štýl stravovania a preferencie potravín so zameraním na vysokú nutričnú kvalitu, pestrosť a plnú výživovú hodnotu,“ vraví odborník na výživu, docent Peter Minárik.
Zdravá výživa je
nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu.  Odborníci na výživu odporúčajú pri zostavovaní jedálnička dbať nielen na typ potravín, ale tiež na spôsob ich spracovania.Výrobky z našej školskej kuchyne

- kváskový chlebík
- vianočka z kváskového cesta
- kváskové rohlíčky
- kváskové pečivo na hot dogy
- pizza z kváskového cesta
- croasanty z kváskového cesta

- oškvarkové pagáčiky
Diákkonyhánk pékáruja

- házi kovászos kenyér

- fonott kalács

- kovászos kifli

-kovászos kifli hotdogra

-pizza kovászos tészta alapon

- craoaszantok kovászos tésztából

- tepertyűs pogácsa kovászos tésztából-

Krúžok šikovných rúk vedie pani profesorka  Mgr. Monika Wiedermann VargováKrúžok šikovných

Prinášame ukážky z nášho ďaľšieho kreatívneho krúžku,  krúžku šikovných rúk. Aranživanie je dôležité hlavne pre cukrárov,pretože jedna torta ma byť samozrejme v prvom rade chutná, ale je veľmi dôležité aby aj upútala svojim vzhľadom.  Okrem nácviku vkusného aranžovania sa žiaci oboznamujú aj s rôznymi technikami, ktoré síce na zdobenie torty určite nepoužijú, ale aj takto sa u nich rozvíja cit pre krásno.

foto: SSOS MSZKI Adventim, 21.11.2019

Ügyes kezek szakkör az iskolánkban

Bemutatjuk az igazán kreatív szakkörünk néhány csodaszép munkáját. Általában a körön kÜlömböző díszeket ,amivel a diákok  a kreativitásukat fejlesztik,  készitünk az iskolánk termei dzíszítéséhez, de most mivel közeleg az Advent, természetesen mi is készülődünk erre az időszakra. Ime néhany munkásságunk.

.


KRÚŽOK KVÁSKOVÉHO PEČENIA

Na krúžku sa žiaci učia piecť aj vianočné sladkosti. Linzerové koláčiky tentokrát pripravovali na benefičný koncert pre choré deti, ktorý organizuje zriaďovateľ školy.

foto SSOS MSZKI Adventim    2.12.2019

Saját házi süteményeink

Diákjaink karácsoni linzer sütiket készítettek a jotékonysági koncertre amely a beteg gyermekek javára rendez az iskolánk fentartója.


Krúžok šikovných rúk

So skvelým a originálnym  nápadom ako skrášliť priestory školy, prišli žiaci z krúžku šikovných rúk a vytvorili naozaj krásnu vianočnú dekoráciu.

foto SSOS MSZKI Adventim    4.12.2019

Ügyes kezek körünk

Igazán ötletes és egyedi karácsonyi  dekorációt készítettek az ügyes kezek körön diákjaink ami  nagyon szépen díszíti iskolánkat.