Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

STREDNÉ ODBORNÉ VZDELÁVANIE   -    KÖZÉPISKOLAI SZAKKÉPZÉS

Odborné vzdelávanie v systéme duálneho vzdelávania s vyučovacím jazykom slovenským- 

KUCHÁR - CUKRÁR -PEKÁR - MÄSIAR - STAVEBNÁ VÝROBA -  TECHNICKO ADMINISTRATÍVNY PRACOVNÍK - OBCHODNÝ PRACOVNÍK, PREDAVAČ

nadstavbové štúdium -
 • výroba potravín
 • podnikanie v remeslách a službách

 • Odvetvie

    

  Magyar nyelvű duális szakképzés minden oktatási szakon : 

  SZAKÁCS -CUKRÁSZ- PÉK - HENTES - ADMINISZTRÁCIÓS DOLGOZÓ - ELADÓ

  felépítményi oktatás  -  Adventný čas 

  S nástupom predvianočného obdobia sa v našej SSOŠ ADVENTIM začalo to pravé kúzlo! 
  Žiaci spolu s učiteľmi vytvorili úžasné dekorácie, ktoré prinášajú vianočnú atmosféru do každého kúta našej školy. 
  V tomto období je obzvlášť dôležité robiť dobré skutky a navzájom si darovať teplo a lásku. Nech tieto krásne sviatky naplnia naše srdcia radosťou a vzájomným porozumením! 


  A karácsonyt megelőző időszakba lépve iskolánkban valódi csoda történt.
  Diákjaink tanáraikkal együtt fantasztikus dekorációt készítettek, igazi karácsonyi hangulatot varázsolva iskolánk minden zugába.
  Ebben az időszakban különösen fontosak a jó tettek, egymásnak melegséget és szeretetet ajándékozni. Ez a szép ünnep töltse meg szívünket örömmel és kölcsönös megértéssel!

   

  BRNO

  Študenti SSOŠ ADVENTIM pokračujú v dobývaní nových horizontov!
  Tentoraz sme vycestovali do úžasnej Českej republiky a ponorili sa do atmosféry jej druhého najväčšieho mesta, Brna.
  Návštevou hradu Špilberk sme sa ponorili do histórie a zároveň sme si vychutnali vianočnú náladu mesta na jeho úžasnom jarmoku! Nevynechali sme ani národnú kuchyňu - ochutnali sme tie najchutnejšie jedlá 
  Ďakujeme Mgr. Eve Tothovej. ktora zorganizovala exkurziu. Bolo to nezabudnuteľné! 


  A Magán Szakközépiskola ADVENTIM tanulói ezúttal Csehországba utaztak, hogy részesei legyenek második legnagyobb városa, Brünn hangulatának.
  Špilberk várához látogattunk el, ahol a rendkívüli történelemóra mellett belekóstolhattunk a város karácsonyi hangulatába. Nem hagytuk ki a nemzeti konyhát sem - a legfinomabb ételeket kóstoltuk meg. 
  Köszönjük Mgr. Tóth Évának a kirándulás megszervezését. Igazán felejthetetlen volt!
   
   

  VIEDEŇ

  Včerajší výlet študentov Adventim do Viedne bol nezabudnuteľný!  Jesenná Viedeň nás privítala zvláštnou atmosférou, pretože 26. október je štátnym sviatkom Rakúska.
  Na rôznych miestach v centre mesta sme si pozreli vystavu vojenskej techniky (výstroj a výzbroj rakúskej spolkovej armády). Tento výlet nám tiež poskytol možnosť pokochať sa nádhernou architektúrou Viedne. Navštívili sme námestia a pozreli si majestátny Dóm svätého Štefana a mnohé ďalšie pamiatky.
  Osobitné poďakovanie patrí našej pani profesorke Mgr. Eve Tóthovej za zorganizovanie tejto nezabudnutelnej jesennej akcie. Budeme na tento deň spomínať a tešiť sa na ďalšie stretnutie! 


  Az Adventim diákjainak bécsi kirándulása tegnap felejthetetlen élmény volt.Az őszi Bécs különös atmoszférával köszöntött bennünket, mivel október 26-a Ausztriában állami ünnep.
  A városközpontban különböző helyeken tekintettünk meg katonatechnikai felszereléseket. Ez a kirándulás lehetőséget nyújtott megcsodálni Bécs gyönyörű architektúráját is. Ellátogattunk a Szent István-székesegyházba és más emlékművekhez.
  Köszönjük Mgr.Tóth Éva tanárnőnek a felejthetetlen őszi kirándulás megszervezését. Emlékezni fogunk erre a napra, és várjuk a következő találkozást.
   

  BRATISLAVA


  Vyrazili sme na fascinujúci výlet do Bratislavy, kde každý krok priniesol nové dojmy. Prvým cieľom bol symbolický Bratislavský hrad. Pre niektorých študentov to bol skutočne osobitný okamih, keď sa sem dostali po prvý raz 
  Rozmery múzea a jeho bohatá expozícia nás ohromili. Bol to deň plný poznania, inšpirácie a neuveriteľných zážitkov.
  Naše dnešné fotky hovoria samy za seba a nemohli sme si nechať ujsť príležitosť ich s vami zdieľať. Toto mesto je plné krásy a očarenia. Pozrite, ako sme strávili tento nezabudnuteľný deň 


  Egy hihetetlenül fantasztikus napon vannak túl az Adventim diákjai és a Liga a Lelki Egészségért koordinátorai, Tarcsi Alica és Madai Marianna 
  Az érdekes pozsonyi kirándulás első állomása a pozsonyi vár volt. Néhány diákunk első alkalommal tett itt látogatást.
  A múzeum lenyűgöző volt, fantasztikus élményekkel, ismeretekkel lettünk gazdagabbak.
  A fotók magukért beszélnek, nem hagyhattuk ki ezt a lehetőséget. Ez a város szépséggel teli és varázslatos. Nézzék, hogyan töltöttük el ezt a napot! 
   

  ĎAKOVÝ LIST NAŠICH ŽIAKOV Z UKRAJINY

  Naše nezabudnuteľné dni strávené v Nemecku na 59. medzinárodnom stretnutí mládeže sa priblížili ku koncu. Tieto dni si navždy zapamätáme pre nové objavy, stretnutia a emócie.
  Počas celého času stráveného v tábore sme sa zoznámili s novými myšlienkami, kultúrami a perspektívami. Prítomnosť workshopov a možnosť komunikovať s ľuďmi z rôznych krajín rozšírili naše chápanie sveta a urobili nás viac rozmanitými osobnosťami.
  Zoznámenie sa s Nemeckom, jeho mestami a históriou bolo dojímavé, zistili sme a videli veľa nového a zaujímavého pre nás. Návšteva múzea v Norimberku nám umožnila pochopiť cenu mieru. Všetci sme sústredene počúvali príbeh o zvratkoch druhej svetovej vojny. Odtiaľ sme si odniesli nové poznatky.
  Tábor nás tiež oboznámil s novými aktivitami, ktorých sme sa mohli zúčastniť. Mali sme veľa športových súťaží, kde sme mohli oceniť výhody práce v tíme. V tábore sme mnohí z nás získali prvotnú skúsenosť s kanoistikou. Bolo to úžasné spolupracovať a nájsť rovnováhu, aby sme si skvelo a zábavne strávili čas na vode.
  Chceme poďakovať organizátorom tábora za taký úžasný a nezabudnuteľný pobyt! Podarilo sa im vytvoriť takú priateľskú a inšpirujúcu atmosféru, kde sme sa mohli rozvíjať, učiť sa a získať nových priateľov.
  A samozrejme, obrovská vďaka PhDr. Andrei Olejníkovej za takú jedinečnú príležitosť a Ing. Robertovi Schmidovi za organizáciu cesty. Tento tábor nám dal nielen skvelé spomienky, ale aj cenné lekcie pre našu budúcnosť. Budeme navždy vďační za túto skúsenosť!
  S úctou,
  Laura, Maxim, Vlaďka, Danylo

  8.8.2023
  Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO. 
   

  14. júl 2023·

  V dnešnej rubrike "Moje obľúbené jedlo" máme recept a foto od študentky školy ADVENTIM, Yevheniie Fedorovej, ktorá študuje na odbore kuchár cukrár 

   

  čakáme Vás v novom školskom roku 2023/2024

  SSOŠ - MSZKI  ADVENTIM  =  KVALITNÉ OBDORNÉ VZDELÁVANIE
   
   

  Rozlúčka s našimi absolventmi 2023


  prekvapenie pre našich absolventov -  ad revidendum

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

  meglepetés a ballagó diákjainknak 

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.


  Školský výlet - Tihany

  Zaslúžené a krásne chvíle so žiakmi našej školy v prekrásnom Tihanyi, v meste levandúľ.

  Školský výlet - BALATON 
  8-9.6.2023

  Super tím žiakov a profesorov

   Naša pani profesorka si vyskúšala aj velký volant... samozrejme, bezpečnosť na prvom mieste - ani sme sa z miesta nepohli.

  Gril party

  Tradičné slovenské špekačky na grile nemohli chýbať. Opekanie, hudba, spev a veselá nálada.

  Kúpanie

  Trochu studené kúpanie , ale chlapci a dievčatá našej školy si to uživali otužovanie s radosťou.


  SSOŠ MSZKI ADVENTIM - Liga za duševné zdravie

  ŠPORTOVÝ DEŇ
  31.5.2023

  prev next
  prev next
  prev next
  prev next  17. 5.2023 
  Ani včerajšie zlé počasie nezastavilo plány tímu Ligy za duševné zdravie ukázať našim študentom z Ukrajiny Art Múzeum Danubiana.
  Úprimne ďakujeme organizátorom za možnosť dotknúť sa krásneho, vidieť nádherné diela umelcov a za myšlienky a emócie, ktoré nám chcelі sprostredkovať.   Postcrossing - projekt, do ktorého sa zapojili aj žiaci našej školy.

  9. 5.2023

  Naša škola sa zapojila do medzinárodného projektu Postcrossing, pretože hľadá príležitosť rozšíriť si obzory, zlepšiť si angličtinu, dostávať tematické pohľadnice a spoznať kulinárske tajomstvá kuchýň celého sveta
  Teraz budeme môcť posielať a prijímať pohľadnice z viac ako 200 krajín
  Prvé pohľadnice sme poslali členom projektu z Číny a Nemecka. Každý žiak bude mať možnosť pohľadnicu podpísať.
  Dievčatá, ďakujeme Vám za prvé podpísané pohľadnice .


  3.4.2023 ·

  Dnes bol v našej škole rušný deň. Konzultanti z Ligy za duševné zdravie mali aktuálnu prednášku o kyberšikane. Cieľom bolo upozorniť tínedžerov na šikanovanie na internete a nájsť spôsoby riešenia tohto problému.

  Potom žiaci navštívili kultúrne centrum. Tam mali možnosť oboznámiť sa s podujatiami, ktoré kultúrne centrum organizuje. Vo vestibule si pozreli výstavu grafiky, tvorivý klub Fablab, šachový klub, tanečný klub a divadelný klub. Dom kultúry je otvorený pre zaujímavé voľnočasové aktivity.
  A Lelki Egészség Ligájának köszönhetően egy nagyon aktuális témáról, a kibererőszakról szóló előadás volt ma iskolánkban. Célja a tinédzserek figyelmének felkeltése az online térben zajló erőszakról és a lehetséges megoldásáról.

  Ezt követően diákjaink ellátogattak a városi művelődési központba, ahol lehetőségük nyílt megismerni a központ által szervezett rendezvényeket, többek közt az előcsarnokban található grafikai kiállítást, a Fablab alkotócsoport, sakk-, tánc- és színházklub munkáit.


  Wertheim

  2. 4.2023

  Wertheim je rodinná tradičná spoločnosť, ktorá má za sebou dlhú históriu. Spoločnosť založená v roku 1852 Franzom Wertheimom na výrobu „ohňovzdorných pokladní“, spoločnosť pokračovala vo vývoji a dodnes presviedča najvyššou kvalitou, presnosťou a vysokými bezpečnostnými štandardmi. S rozvojom nových obchodných oblastí sa sortiment neustále rozširoval, takže dnešná skupina spoločností okrem hlavnej činnosti trezorov, trezorov a bankových produktov ponúka aj zmluvnú výrobu polotovarov a hotových výrobkov pre tretie strany a vyrába zariadenie nehnuteľností a bezpečnostné dvere.

  Naši žiaci si mohli pozrieť technologické postupy, ktoré sa učia na odborných predmetoch.


  Súťaž v prednese poézie - marec mesiac knihy

  2. 4.2023 

   Marec - mesiac knihy- v aktivitách sme pokračovali súťažou v prednese poézie. Zapojili sa aj triedy s vyučovacím jazykom maďarským: 1.Km a 2.Pm.
  Gratulujeme všetkým súťažiacim!

  A könyv hónapja alkalmából a magyar tanítási nyelvű osztályaink diákjai - 1.Km , 2.Pm - is bekapcsolódtak iskolánk által megrendezett szavalóversenybe. Minden résztvevőnek gratulálunk


  A víz világnapja március 22-én megtartott esemény. Célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a mindenki számára elérhető tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. E világnap alkalmából iskolánk rajzpályázatot hirdetett, melynek témája: A víz az élet! Köszönjük diákjaink odaadó, alázatos és kreatív munkáját!

  VÝHERCOVIA SÚŤAŽE:
  1.miesto:
  DARIA YUKHIMETS - 1.T

  2.miesto:
  ALMEDINA LJIKAJ - 2.Pm
  &
  ALEXANDER KURDIOMOV- 1.Z

  3.miesto:
  BIANKA NAGYOVÁ - 1.Ks
  &
  HENRIETTA SZEGIOVÁ - 1.Km

  Pochvalu dostali: VIRÁG MELISSA FARKAS, ANDJELA URBÁNOVÁ.

  2. 4.2023

  NA VODE NÁM ZÁLEŽÍ
  22.marca si pripomíname Svetový deň vody. Je to medzinárodný deň oslavy vody. Voda je základnou podmienkou života na našej planéte. Pri tejto príležitosti naša škola zorganizovala výtvarnú súťaž na tému: Voda je život
  Porota mala ťažkú prácu, nakoľko všetky odovzdané kresby boli náročne vypracované. Výhercovia súťaže dostali jedinečnú ponuku ako ocenenie od pána riaditeľa ZSVS, as. Dunajská Streda: výstup na vežový vodojem v Dunajskej Strede!
  Touto cestou ďakujeme aj za sponzorské dary a profesorkám Mgr. Judke Botló a Mgr. Renátke Nagyovej za zorganizovanie tejto úžasnej súťaže!.

  Ocenenie duálneho vzdelávania

  2. 4.2023
  Naši žiaci prvých ročníkov , ktorí úspešne pracujú v systéme duálneho vzdelávania dostali okrem benefitov aj darčeky od Trnavského samosprávneho kraja. Touto cestu ďakujeme pánovi predsedovi TTSK Mgr. Jozefovi Viskupičovi a jeho tímu za podporu systému duálneho vzdelávania v našom kraji.

  A duális képzésben dolgozó elsőseink ajándékot kaptak Nagyszombati kerülettől. Ezúton szeretnénk megköszönni Mgr. Viskupovič József képviselő úrnak a duális képzés támogatását kerületünkben.


  ZÁŽITKOVÉ UčENIE V NASEJ GASTRO DIELNIČKE

  KAM NA STREDNÚ

  Pýtaš sa kam na strednú?
  Ak by si teda chcel, aby tvoje ďalšie vzdelávanie bolo nielen kvalitné, ale aj zážitkové a zábavné, tak neváhaj a poď medzi nás!

  Melyik középiskolában folytatni a tanulmányokat? 
  Ha nemcsak minőségi,hanem egyben élményszerű és szórakoztató oktatást szeretnél, akkor ne habozz, gyere közénk! 


  HĽADAJ MAJSTRA MÚDREHO MYSĽOU, DOBRÉHO SRDCOM , SKROMNÉHO DUŠOU

  Dunajská Streda, 25.4.2022

  FOTKY MESIACA
  APRÍL

  Zážitkové vyučovanie -SSOŠ MSZKI Adventim

  Veterníky

  Čokoládové pečivo

  Adventim n.o. - projekt

  Upcycling - krok pred recykláciou

  Náš projekt (zriaďovateľ školy Adventim n.o.) vypracovaný v rámci projektovej výzvy Trnavského samosprávneho kraja pre neziskové  organozácie, ktorý sme prihlásili pre zisk grantov. Projekt je zameraný  predovštkým na ochranu prírody a životného prostredia  prosredníctvom praktických aktivít .


   
  Zážitkové vyučovanie v  našej škole

  članok sa pripravuje

  Z histórie našej školy

  História Súkromnej strednej odbornej školy ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM sa začína písať 1. septembra 2018. Do siete škôl a školských zariadení bola škola zaradená s odbormi: mäsiar, pekár, technicko - administratívny pracovník, cukrár kuchár, podnikanie v remeslách a službách a výroba potravín. V roku 2020 sme zaradili do siete škôl a školských zariadení 2- ročný učebný odbor pomocník v kuchyni a v školskom roku 2023/2024 otvárame učebný odbor predavač a 4- ročný študijný odbor obchodný pracovník.

  História Žitného ostrova dokumentuje skutočnosť, že potravinárstvo sa v tomto prekrásnom regióne rozvíjalo od pradávna, čiže v danom prostredí má silnú tradíciu. Mnohí výrobcovia potravín kladú dôraz na kvalitu a poctivosť prvovýroby a svojich ďalších výrobkov, tovarov a služieb. Stredná odborná škola ADVENTIM preto vzniká s cieľom vzdelávať a vychovávať mladých ľudí v odboroch zameraných na potravinárstvo. Zdravé potraviny, správna výživa je to, čo chce mať každý. V obchodoch máme na výber množstvo produktov, žiaľ, nie všetky sú pre nás najbezpečnejšie, alebo najzdravšie. Štúdium v odboroch mäsiar, pekár, cukrár kuchár, potraviny a výživa chceme prispieť k ochrane nášho zdravia. Budeme sa snažiť vzdelať a vychovať odborníkov, ktorí zabezpečia, aby potraviny, ktoré prídu na náš stôl, boli kvalitné a nemali negatívny vplyv na naše zdravie. Vďaka znalostiam hlavných právnych predpisov Európskej únie, týkajúcich sa bezpečnosti potravín, si budú môcť naši absolventi nájsť uplatnenie aj v štátnej správe SR a vďaka jazykovej príprave aj v podobných inštitúciách krajín EÚ.

  Učebný odbor technicko-administratívny pracovník je momentálne nedostatkovým odborom na trhu práce a škola v rámci štúdia ponúkne žiakom všetky možnosti a nástroje na to, aby sa študenti stali špičkovými odborníkmi v rôznych oblastiach, ktoré prezentuje profil absolventa. Každý rok sa nájdu žiaci, ktorým sa nepodarí ukončiť nižšie sekundárne vzdelávanie. Takýmto žiakom ponúkame pomocnú ruku v podobe odboru stavebná výroba a zároveň aj kurz na získanie nižšieho sekundárneho vzdelania v dennej aj diaľkovej forme. V prípade úspešného ukončenia kurzu na získanie nižšieho sekundárneho vzdelania bude žiakom ponúknutá možnosť študovať v zvolenom učebnom odbore.

  Cieľom Súkromnej strednej odbornej školy ADVENTIM je prostredníctvom prepojenia teoretického vyučovania s praktickým v systéme duálneho vzdelávania poskytnúť žiakom také vedomosti, zručnosti a kompetencie, aby sa po ukončení štúdia na našej škole čo najlepšie uplatnili na trhu práce a zároveň boli pripravení na celoživotné vzdelávanie. Rozvinieme u žiakov potrebné kľúčové kompetencie: komunikačné schopnosti a spôsobilosti, personálne a interpersonálne schopnosti, schopnosti tvorivo a kriticky riešiť problémy, pracovať s modernými informačnými technológiami, realizovať numerické, symbolické aplikácie a budeme ich viesť k zodpovednému formovaniu občianskej spoločnosti.


   Súkromná stredná odborná škola ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM – története 


  Intézményünk  – Súkromná stredná odborná škola ADVENTIM – Magán Szakközépiskola ADVENTIM – története 2018. szeptember 1-jén kezdődött. Az iskolák és iskolai intézmények hálózatába az alábbi szakokkal lett besorolva: hentes, pék, irodai alkalmazott, cukrász szakács, vállalkozás a szakmák és szolgáltatások területén, élelmiszeripari termelés.

  Csallóköz történelme a bizonyíték arra, hogy az élelmiszeripar ebben a gyönyörű régióban már ősidőktől kezdve a legfejlettebb területek közé tartozott, így ma már komoly hagyományokkal rendelkezik. Az élelmiszeriparban dolgozók nagy hangsúlyt fektetnek a minőségre termékeikkel, áruikkal és szolgáltatásaikkal kapcsolatban. A Magán Szakközépiskola ADVENTIM megalapításának célja a fiatalok oktatásának és nevelésének biztosítása volt az élelmiszeripari szakmákon belül. Az egészséges élelmiszerek, a megfelelő étkezési szokások mindenki számára fontosak. Az üzletekben számtalan termék megvásárolható, azonban sajnos nem mindegyik biztonságos és egészséges. A hentes, pék, cukrász szakács, élelmiszerek és tápanyagok szakok oktatásával szeretnénk hozzájárulni egészségünk védelméhez. Mindent megteszünk azért, hogy olyan szakemberek kerüljenek ki intézményünkből, akik biztosítják a családi asztalra kerülő élelmiszerek kiváló minőségét, elkerülve azok negatív hatását egészségünkre. Az Európai Unió élelmiszeriparra vonatkozó jogszabályainak és előírásainak ismeretében végzőseink a Szlovák Köztársaságban, de a nyelvi felkészítés következtében az EU országainak hasonló intézményeiben is megállják majd a helyüket.  

  Az irodai alkalmazott jelenleg hiányszakma a munkapiacon. Iskolánk minden ezen a szakon tanuló diáknak lehetőséget teremt ahhoz, hogy a jövőben kitűnő szakemberekké váljanak minden olyan területen, amit az abszolvens profilja reprezentál.

  Sajnos minden tanévben vannak olyan tanulók, akiknek nem sikerül megszerezni az alapiskolai végzettséget. Ezeknek a tanulóknak nyújtunk lehetőséget az építkezési segéd szakkal, sőt lehetőséget kapnak arra is, hogy nappali tagozaton vagy távúton el tudják végezni az alapiskolai végzettséget nyújtó kurzust. Ennek sikeres elvégzését követően az általuk választott szakmai tanulmányaikat is megkezdhetik iskolánkban.

  A Magán Szakközépiskola ADVENTIM nagy hangsúlyt fektet az elméleti oktatás és a szakmai gyakorlat összekapcsolására. A duális képzésben tanulóinknak olyan ismereteket, készségeket és kompetenciákat nyújtunk, amelyek segítségével az iskola elvégzését követően sikeresen léphetnek be a munkaerőpiacra, felkészültek legyenek az élethosszig tartó tanulásra.

  Fejlesztjük a tanulók kulcskompetenciáit: kommunikációs, személyi és szociális, alkotó és kritikus problémamegoldás készségeit és képességeit, a modern információs technológiákkal való munkát, segítünk számukra a társadalom értékes tagjává válni.

  14.1.2022
  P
  rezentácia strednej odbornej školy Adventim pre žiakov základných škôl

  Základná škola s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským, Mostová

  Základná škola Veľké Úľany

  Základná škola Jelka

  Mgr. Judka Botló a PhDr. Attila Paraszti dnes našu školuv a systém  resp výhody duálneho   vzdelávania v  SSOS MSZKI Adventim  predstavili v troch základných školach v okolí Dunajskej Stredy. 

  12.1.2022, Dunajská Streda

  Zážitkové vyučovanie

  KREATíV ÉLMÉNY OKTATÁS

  11.1.2022, Dunajská Streda


  ZÁŽITKOVÉ VYUČOVANIE


  Po vianočných prázdninách sme sa vrátili do školy. Niektoré ročníky začínajú nový rok s praktickým vyučovaním a niektoré s teoretickým. Žiaci počas teoretického vyučovania sa vďaka výborne zariadenej špecializovanej učebne ( do ktorej sme velkú časť zariadenia získali vďaka projektu ) môžu zúčastňovať zážitkového vyučovania - pečenie a varenie. 
  A ako inak privíťať nový rok ako chrumkavým pečivom. Naša milá pani zástupkyňa magistra Monika Vargová aj  tentokrát pripravila pre žiakov skvelý program. Upiecť naozaj chutné pečivo si vyžaduje nielen znalosť receptu či množstva ingrediencii ale aj duchaprítomnosť pri postupe. No najviac však lásku k pečeniu. Veľmi nás teší, že naši žiaci sa s velkou obľubou a stále viacerí zúčastňujú týchto zážitkových vyučovaniach.

  KREATíV ÉLMÉNY OKTATÁS

  A CIKK FORDíTÁSÁN DOLGOZUNK..

  Predstavujeme našu školu absolventom ZŠ

  Vďaka našim kolegom, učiteľom školy, sme minulý rok predstavili našu školy v niekoľkých základných školách v blízkom okolí, (Diakovce, Vrakúň, Lehnice, Neded, Tomášikovo, Okoč, Dunajská Streda, Dolný Štál, Holice, Horná Potôň). Vďaka týmto výjazdom a prezentácii školy učiteľmi sa naša škole stále viac dostáva do povedomia žiakov základných škôl pred výberom ďalšieho vzdelávania na strednej škole. Poďakovane patrí všetkým, ktorí sa podieľali na vytvorení prezentácií, ale predovšetkým magistre Judke Botló a doktorovi Parasztimu , ktorí základné školy osobne navštevujú.


  Iskolánk benutatása a környező alapiskolákban.

  Az elmúlt évben, köszönhetően Botló Judit és Paraszti Attila tanáraiknak, több alapiskolában bemutattuk a végzős diákoknak és a nyolcadikosoknak, az iskolánkat és a tovább tanulás lehetőségeit az Adventim Magán Szakközépiskolaban.


  5.1.2022, Dunajská Streda

  Najlepší kolektív , sme Vám vdační

  Ďakujeme, že Vás máme a že ste takí, akí ste, drahí kolegovia. Kolektív, ktorý ste vytvorili, je ten najúžasnejší kolektív. Spolu  s Vami dokážeme, že naša škola bude úspešná a progresívna .

  Zažili sme toho spolu dosť, veselé aj smutné, ťažké aj ľahšie výzvy, no spolu sme zvládli všetko.

  Ďakujeme za  Vašu zodpovednú prácu a za všetko, čo pre našu  a vašu školu robíte. Ľúbime Vás.


  Zriadovateľ  - Adventim n.o.

  3.1.2022. Dunajská Streda

  A legjobb kolektiva

  Drága kollégák, szívből köszönjük, hogy egy csodálatos kolléktívát alakítottak ki az iskolánkban és önöknek köszönhetően az iskolánk sikeres és progresszív.

  az elmult időszakban sok mindent ítéltünk, jót rosszatt, de eggzütt minden akadályt leküzdöttünk.

  Köszönjük a kiváló munkát és mindent amit a mi és önök iskolájíért tesznek.Mindjájukat nagyon szeretjük..


  Adventim n.o. az iskola fentartója

  POŽEHNANÉ VIANOCE 

  A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022

  VÁM V MENE CELÉHO KOLEKTÍVU ZAMESTNANCOV  A VŠETKÝCH ŠTUDENTOV  

  SSOŠ MSZKI ADVENTIM  
  V DUNAJSKEJ STREDE 

  ŽELAJÚ

  PhDr.Andrea Olejniková
  riaditeľka SSOŠ MSZKI Adventim
  PaeDr. Csaba Penczinger
  zástupca riad.TV
  Mgr. Monika Vargová
  zástupkyňa riad.PV
  Vianočný workshop - ešte raz
  Takmer všetci sme už videli malé deti, ako sa hrajú na pieskovisku. V rukách majú rôzne formičky, lopatky  a konvičky... a tvoria. Tvoria s takým elánom,  s takým záujmom, s takým nadšením. Radosť na nich pozerať. Tak , asi tak nejako to vyzeralo aj na vianočnom worshope v našej škole. Záujem našich žiakov potešil a nadchol aj našich učiteľov. A nadchol až tak, že usporiadali pre žiakov ďalšie kolo vianočného workshopu. Radosť bolo pozerať na našich žiakov, s akým elánom , s akým nadšením sa pustili do práce. Jedno veľké "detské ihrisko".  A pri ozdobovaní vianočného pečiva? Ich fantázia nemala medze. Super, výborné. 
  A našej zátupkyni magistre Monike Vargovej, patrí náš obdiv a obrovské poďakovanie.

  10.12.2021, Dunajská Streda
  prev next

  Még egyszer - karácsonyi worshop

  Tekintettel a nagy érdeklődésre, egy ujjab karácsonyi sütik készítése tartalmú workshop-ot rendeztünk az iskolánkban, magiszter Varga Mónika vezetésével. Oröm volt nézni a diákjainkra ahogy tevékenykedttek. Külön kiemelést érdemel az aprósütik dészítése, ahol diakjaink szabadon engették fantáziájukat. Végül is nagyszerűen sikerültek, nagyon szépek és rettentően finomak lettek az aprósütik.

  Celá škola rozvoniava 

  VIANOČNÝ WORKSHOP

  Workshop Pečenie vianočného pečiva v medzinárodnej gastronómii pod vedením našej vzácnej pani zástupkyne Mgr. Moniky Vargovej a vďaka projektu Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou.
  Vianočným pečivom z našej kuchynky rozvoniame Vianoce aj mnohým rodinám v núdzi a aj  dôchodcom .

  Karácsonyi sütemények a nemzetközi gasztronómiában - workshop Mgr. Varga Mónika helyettesnő vezetésével és köszönhetően a Középiskolai tanulmányok összekapcsolása a gyakorlattal projektnek. Az aprósütémennyel meg ajandékozzuk a magányos idöseket és a rászoruló
  családokat is.

  7.december 2021, Dunajská Streda

  Suroviny do špecializovanej učebne

  Vďaka projektu Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou realizovanému prostredníctvom Ministerstva školstva SR majú naši žiaci k dispozícii nielen plne zariadené priestory, ale aj suroviny, na ktoré sa nemusia ich rodičia skladať a ktoré financujeme s 5 percentnou spoluúčasťou, na ktorú nám poukazuje zriaďovateľ školy ADVENTIM n.o. finančné prostriedky, ktoré získava z 2 % daní od dobrých ľudí. Žiaci pod vedením úžasných pedagogických a odborných zamestnancov napredujú nielen na odbornom výcviku, ale aj vo voľnom čase v skole a ešte si aj naplnia brušká dobrotami (ao)

  Alapanyagok a szakkorökre

  A Középiskolai oktatás összekapcsolása a gyakorlattal projektnek köszönhetően tanulóinknak nemcsak teljes körűen berendezett helyiségek állnak rendelkezésükre, hanem az alapanyagok is, amit 5%-os önrészből finanszírozunk, köszönhetően az adó 2 %-ának, amit jó emberek ajánlanak fel az ADVENTIM részére. Kiváló pedagógusaink vezetésével tanulóink nemcsak a szakmai gyakorlat keretein belül, hanem szabadidejükben is a képeken látható finomságok készítésével foglalatoskodnak, s közben a kóstolás is belefér 

  10.12.2021,Dunajská Streda

  Naši učitelia a deti - vždy dokážu priniesť kúsok dobra do srdiečok ostatných. Atmosféra Vianoc v škole, ktorú žiaci s učiteľmi vytvorili každému prináša nielen príjemný pohľad na krásne dekorácie , ale aj radosť  v srdci a pokoj v duši. Požehnané Vianoce všetkým.  

  Tanáraink és tanulóink mindig képesek arra, hogy mások szívébe valami szépet és jót csempésszenek

  2.12.2021, Dunajská Streda

  Milí zákonní zástupcovia a priatelia školy,
  ak by ste prejavili ochotu pomôcť nám aj v tomto roku 2 percentami dane, prípadne aj Vaši známi, budeme veľmi radi. Z vyzbieraných peňazí za minulý rok sme financovali 5 percentnú spoluúčasť na projekte Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou a kúpili sme 3 notebooky na zapožičanie pri dištančnom štúdiu žiakov zo sociálne znevýhodnených rodín, 2 germicídne žiariče, 500 respirátorov, rúšok, rukavíc a 6 pollitrových balení dezinfekcie pre ranný filter, do každej triedy aj na každú toaletu. V ďalšom školskom roku by sme ako zriaďovateľ školy chceli zakúpiť Kamerový terminál na meranie teploty, kontrolu rúška a dezinfekciu rúk. Vopred veľmi pekne ďakujeme. (ao)

  Tisztelt Szülők, Iskolabarátok!
  Nagy örömünkre szolgálna, ha Önök, ill. ismerőseik idén is intézményünket támogatnák adójuk 2%-ával. A tavaly befolyt összegből finanszíroztuk az 5%-os önrészt a középiskolai oktatás gyakorlattal való összekapcsolására irányuló projektre (Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou), 3 notebookot vásároltunk, ezeket szociálisan hátrányos helyzetű családból származó diákjaink kapták meg az online oktatás idejére, továbbá 2 germicid izzót, 500 reszpirátort, maszkokat, kesztyűket és 6 félliteres fertőtlenítőszert az osztályokba, illemhelyiségekbe is. A következő iskolaévben az iskola fenntartójaként szeretnénk olyan kameraterminált vásárolni, amely ellenőrzi a testhőmérsékletet, a maszkviselést és a kézfertőtlenítést. Előre is köszönjük támogatásukat!
  vyhlasenie-o-poukazani-dane 2021.pdf

  Nežná revolúcia 1989 - prednáška

  Celodenná prednáška PhDr. Andrey Olejníkovej (v slovenčine), Mgr. Judky Botló (v maďarčine) a Mgr. Lýdie Žákovej o ceste k 17. Novembru a udalostiach Nežnej revolúcie

  Egésznapos előadás PhDr.Olejníková Andrea (szlovákul), Mgr.Botló Judit (magyarul) és Mgr.Žáková Lýdia közvetítésével a november 17-éhez vezető útról és a bársonyos forradalom eseményeit


  16. november 2021, Dunajská Streda

  Predstavili sme našu strednú odbornú školu na ZŠ vo Vrakúni

  Naši fantastickí kolegovia PhDr. Attila Paraszti a Mgr. Judka Botló predstavujú aj dnes našu školu na Základnej škole vo Vrakúni 

  Fantasztikus kollégáink, PhDr. Paraszti Attila és Mgr. Botló Judit ma a várkonyi alapiskolában mutatták be iskolánkat.

   12.11. 2021, Vrakúň

  Jesenný WORKSHOP 

  Tematické workshopy, okrem toho , že prostredníctvom nich majú študenti  možnosť  spoznávať a udržiavať tradície,  sú ideálnou príležitosťou na  rozvíjanie manuálnej zručnosti , kreativity alebo citu k estetickosti, ku krásnu . Jesenné tematické worshopy ponúkajú veľa možností na osvojovanie si  rôznych kreatívnych techník, napr. carving alebo aranžovanie a pod.

  Úžasný workshop zorganizovala naša PhDr. Dórika Pázmanyová.
  Zapojila sa úplne celá škola, všetci učitelia aj žiaci. Pochutnali sme si na bublaninách od našej Andrey Kántor a pizze boli určené žiakom.
  (vn)

  Szuper workshop PhDr. Pázmány Dóri vezetésével.
  Az egész iskola bekapcsolódott, minden pedagógus és diák egyaránt. Közben Kántor Andrea sütijét is megkóstoltuk, és a pizzázás sem maradhatott el 

  Végéhez közeledik október – az idősek iránti tisztelet hónapja. Értékeljük az idősebb korosztályt és munkájukat, hiszen ezek az értékek a mostani generáció számára kiszámíthatatlanok. Eredeti elképzeléseink szerint a somorjai Ambrózia idősek otthonába látogattunk volna el, azonban a járványügyi helyzet romlása miatt ezt el kellett halasztanunk. A somorjai Rolin 1 vállalkozásnak köszönhetően mégis sikerült meglepni az idősek otthona lakóit. Itt dolgozik két elsős diákunk – a képeken is látható Ljikaj Almedina és Derzsi Dominik. A Rolin 1 tulajdonosa az Ambrózia idősek otthona lakóinak sós és édes péksüteményeket ajándékozott. Tanulóink tanáraikkal együtt személyesen vitték el és adták át Mgr. Bodó Anna igazgatónőnek. A köszönet azonban nemcsak Ljikaj urat és tanulóinkat illeti, hanem pedagógusainkat is, akik ezt a találkozót megszervezték, név szerint Mgr. Botló Judit, Mgr. Póda Krisztina és PhDr. Penczinger Csaba. Minden társadalom csatlakozik az idősek örökségéhez, náluk találjuk gyökereinket, amiből a következő generáció fái hajtanak ki. Minden idős embernek erőt, egészséget kívánunk, az otthonok dolgozóinak pedig kitartást a megterhelő járványhelyzetben. Értékeljük az idősek bölcsességét és az otthonokban dolgozók odaadó és fáradságos munkáját. 

  Mesiac úcty k starším

  Končí sa nám október- mesiac úcty k starším. Vážime si život a prácu seniorov, pretože ich hodnota pre generáciu našich žiakov je nevyčísliteľná. Pôvodne sme mali ísť vystupovať do Domova pre seniorov Ambrózia v Šamoríne, ale nakoľko sa zhoršila pandemická situácia, naše vystúpenie sme museli odložiť. Náš zamestnávateľ v odbore pekár Rolin 1 s.r.o. v Šamoríne však urobil krásne gesto. Pracujú tu 2 naši prváci z triedy s vyučovacím jazykom maďarským, ktorých vidíte na fotografiách- Almedina Ljikaj a Dominik Derzsi. Pán majiteľ pekárne daroval pre Domov seniorov Ambrózia slané aj sladké pečivo, ktoré im naši prváci spolu s učiteľmi odniesli a odovzdali pani riaditeľke Mgr. Anne Bodóovej. Veľká vďaka patrí nielen pánovi Ljikajimu a žiakom, ale aj našim učiteľom, ktorí so srdečným nasadením podujatie zorganizovali- Mgr. Judita Botló, Mgr. Kristína Pódová, PhDr. Csaba Penczinger. Každá spoločnosť sa hlási k odkazu seniorov, u nich máme svoje korene, z ktorých klíčia stromy ďalších pokolení. Prajeme všetkým seniorom pevné zdravie a zamestnancom všetkých domovov pre seniorov veľa síl v náročných pandemických časoch. Vážime si dedičstvo múdrosti seniorov a obetavú a náročnú prácu zamestnancov rezidenciálnych zariadení,v ktorých seniori žijú.(ao)

  Študentská školská rada

  Vo štvrtok 21.10.2021 sa konalo zasadnutie Študentskej školskej rady. Bol schválený Štatút študentskej školskej rady, prebehli voľby predsedu v tajnom hlasovaní a v diskusii padli návrhy na rôzne aktivity. Blahoželáme Petrovi Zónovi z 3.TAP, ktorý sa stal predsedom tohto poradného orgánu a tešíme sa na stretnutie v mesiaci november 

  Iskolai Diáktanács

  2021. október 21-én iskolánk Diáktanácsának ülésére került sor. Elfogadásra került a Diáktanács statútuma, titkos szavazással dőlt el az elnök személye, különböző programok szervezésének ötletei merültek fel. Szívből gratulálunk Zóna Peternek, a 3.TAP osztály tanulójának, akit elnöknek választott meg a tanács. A következő ülés novemberben lesz, amit már most nagyon várunk.

  Z praxe našich študentov - odbor mäsiar

  Klobásočky mňam mňam mňam Mäsiarstvo Erik Horváth v Gabčíkove a náš druhák v odbore mäsiar na praxi 

  20.10. 2021, Gabčikovo

  Hentes szakon tanuló diákjain gyakorlaton Bősön

  Kolbászkák nyamiii
  A bősi Horváth Erik hentesnél másodikos hentes szakos tanulónk szakmai gyakorlaton .

  Morbi in sem

  Náš partner v systéme duálneho vzdelávania pre odbor pekár - DANUBIA a.s.

  A duális képzésben, pék szakon partnerünk a DANUBIA pékség1910 

  Z praxe našich študentov - odbor cukrár/kuchár

  Náš partner v systéme duálneho vzdelávania v odbore cukrár kuchár LORIANS reštaurácia
  A duális képzésben, cukrász-szakács szakon partnerünk a LORIANS étterem.

  19.10.2021, Dunajská Streda
   Gyakorlaton a cukrász/szakács szakon tanulő diakjaink

  A duális képzésben, cukrász-szakács szakon partnerünk a LORIANS étterem.

  Z praxe našich študentov - odbor mäsiar

  Rodinné prostredie, spokojní žiaci a nadobudnuté zručnosti v odbore mäsiar
  náš nový zamestnávateľ v systéme duálneho vzdelávania- Mäsiarstvo EKE v Gabčíkove

  Családi környezet, az elégedett tanulók által elsajátított készségek a hentes szakon  új munkaadónk a duális képzésben az EKE HÚSBOLT Bősön

   16.10.2021, Gabčíkovo 

  Tanulóink az új munkáltatónál a duális képzésben - BACKSTAGE CONSULTING s.r.o. - technikai-adminisztrációs dolgozó szak.

  15.10.2021, Dunajská Streda   

  Budúci technicko-administratívny pracovníci na praxi

  Naši žiaci u nových zamestnávateľov v systéme duálneho vzdelávania - BACKSTAGE CONSULTING s.r.o. - odbor technicko- administratívny pracovník

  Morbi in sem

  Naši žiaci u nových zamestnávateľov v systéme duálneho vzdelávania - odbor pekár s vyučovacím jazykom maďarským - TALIANSKA PEKÁREŇ
  Tanulóink az új munkahelyen a duális képzésben - magyar tanítási nyelvű pék szak - OLASZ PÉKSÉG 1210

  Morbi in sem

  Naši žiaci u nových zamestnávateľov v odbore cukrár kuchár s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským - ZSERBÓ CUKRÁREŇ
  Tanulóink az új munkahelyen szlovák és magyar tanítási nyelvű cukrász-szakács szakon - ZSERBÓ CUKRÁSZDA

  Beseda s včelárom.

  Dnešná beseda so včelárom nám spríjemnila deň. Žiaci sa dozvedeli množstvo informácií zo života tohto vzácneho hmyzu a skúsený včelár priniesol aj včelie produkty. 


  9.9.2021, Dunajská Streda
  Beszelgetés méhésszel

  Rengeteg hasznos tudnivalót tárt a diákok elé a földünk eggyik legfontosabb  és leghasznosabb előlényeiről, a méhekről, a méhész aki ellátogatott ma az iskolánkba.


  OZNAM !

  V týždni od 23.8.2021 - 27.8.2021 prebieha v škole vzdelávanie pedagógov.
   Školský rok otvárame dňa 2. septembra 2021 nasledovne:

  8.00 - 9.00 hod. žiaci druhých, tretích, štvrtých ročníkov na triednických hodinách s triednymi učiteľmi
  9.00 - 12.00 hod. žiaci prvých ročníkov a ich zákonní zástupcovia s triednymi učiteľmi a zástupkyňou riaditeľky pre odborné vzdelávania Mgr. Monikou Vargovou
  Slávnostné otvorenie hromadného charakteru sa nebude konať ani v tomto školskom roku, aby sme neohrozili našu komunitu možným šírením vírusu. Prítomnosť zákonných zástupcov u žiakov prvých ročníkov je žiaduca z toho dôvodu, že dostanú všetky informácie o možnostiach odborného vzdelávania žiakov v systéme duálneho vzdelávania a vyplnia potrebné tlačivá pod našim odborným vedením. Zároveň budú mať priestor na otázky a odpovede.
  Tešíme sa na Vás!

  KÖZLÉSEINK !

  2021. augusztus 23 – 27. között iskolánkban a pedagógusok továbbképzésére kerül sor. 
  A tanévnyitóra 2021. szeptember 2-án kerül sor, mégpedig az alábbi időbeosztás szerint:

  8:00 – 9:00 között a 2. 3. és 4. évfolyamok számára osztályfőnöki órák keretén belül az osztályfőnökökkel,
  9:00 – 12:00 között az 1. évfolyam és a törvényes képviselők számára az osztályfőnökökkel és a szaktantárgyakért felelős igazgatóhelyettessel, Mgr. Varga Mónikával.
  A járványhelyzetre való tekintettel ünnepélyes tanévnyitóra idén sem kerül sor.
  Az elsősök törvényes képviselőinek jelenléte feltétlenül szükséges, hiszen megkapják az összes szükséges információt a tanulók szakképzésének lehetőségeiről a duális képzésben, segítséget kapnak a szükséges nyomtatványok kitöltéséhez, az esetleges kérdéseikre is választ kapnak.
  Szeretettel várjuk Önöket!

  Bližšie Informácie  u našej milej tajomnička školy Aniko Valasko

  Okolie našej školy.


  Skrášľujeme okolie školy aj cez prázdniny a tešíme sa na našich žiakov v septembri. Ďakujeme Jozefovi Olejníkovi a Magdike Bartalovej

  16. jula 2021 

  A nyári szünet alatt , köszönhetően Jozef Olejníknak és Bartal Magdikának, az iskolánk környezete is megszépült. Esztétikus környezetben várjük szeptemberben a diákjainkat.

  Hurá, na prázdniny !

  Školský rok je za nami.
   Kolektív našej školy praje krásne slnečné prázdniny všetkým žiakom, zákonným zástupcom a priateľom školy.
  Dovidenia v školskom roku 2021/2022

  30.jun.2021,Dunajská Streda 

  prev next

  Vakáció, nyári szünet.

  Egy ujjab tanévnek vége.Az iskolánk kollektívája minden diáknak, szüleiknek és az iskolánk barátainak napsütotte nyári szűnetet kíván.

  Jó pihenést mindenkinek.Találkozunk a 2021/2022 tavévben.

  Hosť DRS: Lidka Žáková (školská psychologička)

  Naša školská psychologička Lydka Žáková v Slovenskom rozhlase .
  Rozhovor si môžete vypočuť na -

  link: https://slovensko.rtvs.sk/rubriky/host-dobreho-rana/270320/host-drs-lidka-zakova-skolska-psychologic...

  5.6.2021 Bratislava

  SOCIÁLNY PEDAGÓG NA ŠKOLE

  Inkluzívny tím našej školy už pracuje v plnom nasadení na hodinách občianskej náuky 

  Hová tovább az alapiskolából? Motivációs kínálataink.

  Érdekel a sütés-főzés, szeretnél szakmailag fejlődni? Válaszd a SZAKÁCS-CUKRÁSZ szakot az iskolánkban!

  A 4 éves tanulmány elvégzését követően mindkét szakból szaklevelet kapsz, és az érettségit is megszerezheted egy kétéves felépítményi elvégzésével. 
  A tanítás a következőképpen valósul meg: egy hét az iskolában és egy hét szakmai gyakorlat a munkáltatónál. 
  A duális képzésben a szerződéses partnereink a vásárúti Dolce Vita cukrászda és a dunaszerdahelyi Lorians étterem. 
   Iskolánk diákjaként az alábbi KEDVEZMÉNYEKBEN részesülsz 
  - ingyenes utazás a Nagyszombati kerületen belül
  - a különböző gasztronómiai rendezvényeken és versenyeken való részvétel lehetősége
  - havi 50 euró ösztöndíj
  - különféle ösztöndíjak: szociális, motivációs, fenntartó által biztosított
  - egy inklúzív csapat, akik szívesen segítenek Neked a problémáid megoldásában
  - a tanulmányaid befejezése után segítség a munkakeresésben
  - részt vehetsz a "A középiskolai tanulmányok és a szakmai gyakorlat összekapcsolása" projektben (Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou), amely során szabadidős tevékenységeket biztosítunk számodra, valamint szakirodalmat és üzletvezetési ismereteket szerezhetsz
  - tanulmányi kirándulások és workshopok
  Nézd meg a fotókat, hogyan dolgoznak a munkáltatóknál tanulóink, és nézd meg a motivációs videónkat is!

  Ako ďalej  absolvent? Motivuj sa našimi  ponukami.

  Rád varíš a pečieš a chceš sa zdokonaliť v praxi? VYBER SI ODBOR CUKRÁR - KUCHÁR na našej škole
  Štúdium je 4-ročné a jeho ukončením získaš výučný list v oboch odboroch, pokračovať môžeš v 2-ročnom maturitnom nadstavbovom odbore.
  Vyučovanie prebieha v pomere 50:50 - jeden týždeň si v škole a ďalší týždeň na pracovisku zamestnávateľa
  Našimi zmluvnými partnermi pre systém duálneho vzdelávania sú cukráreň Dolce Vita v Trhovej Hradskej a reštaurácia Lorians v Dunajskej Strede 
  BONUSY, ktoré získaš tým, že sa staneš našim študentom
  - cestovanie zdarma po celom Trnavskom samosprávnom kraji,
  - možnosť zúčastňovať sa rôznych gastro akcií a súťaží
  - 50 Eur mesačne župné štipendium
  - rôzne druhy štipendií - sociálne, motivačné, zriaďovateľské
  - inkluzívny tím, ktorý Ti vždy a rád pomôže s Tvojimi problémami
  - servis pri hľadaní práce po ukončení štúdia
  - účasť v projekte Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou, v ktorom Ti poskytneme voľnočasové aktivity a odbornú literatúru a vedenie remeslom navyše,
  - exkurzie a workshopy
  pozri si fotografie, ako pracujú u zamestnávateľov naši žiaci a pozri si aj motivačné video nižšie (ao)

  Dunajská Streda, 6.2.2021

  Projekt Prepojenie teoretického vzdelávania s praxou
  Naša škola sa v školskom roku 2020/2021 zapojila do projektu Prepojenie teoretického vzdelávania s praxou. V rámci projektu funguje na škole 6 pedagogických klubov zameraných na matematickú, prírodovednú, čitateľskú, jazykovú, finančnú a IKT gramotnosť. Na stretnutiach klubov si pedagógovia vymieňajú cenné skúsenosti a sprostredkúvajú si navzájom nové trendy vo vzdelávaní.

  "Az elméleti oktatás összekötése a gyakorlattal" projekt
  Iskolánk a 2020/21-es tanévben bekapcsolódott a projektbe, melynek keretén belül 6 pedagógusklub működik. Ezek a matematikai, természettudományi, olvasási, nyelvi, pénzügyi és IKT készségek fejlesztésére írányulnak. A találkozókon a pedagógusok megosztják egymással értékes tapasztalataikat és az új trendeket az oktatás területén.

  Štipendium

  Ako zriaďovateľ Sukromnej strednej odbornej školy ADVENTIM motivujeme mesačne študentov motivačným štipendiom. Za mesiace január- máj 2021 získala štipendium žiačka 1. ročníka odboru pekár Gabriela 

  Sme nesmierne hrdí
  na našu kolegyňu a priateľku
  PhDr. Evu Siposovú 

  OZNAM !

  Súkromná stredná odborná škola ADVENTIM oznamuje, že od 1. septembra 2021 otvára 2-ročné štúdium v učebnom odbore 6468 F pomocník v kuchyni určené absolventom základnej školy, ktorí neukončili nižšie stredné vzdelanie. Popri štúdiu v uvedenom odbore môžu žiaci absolvovať aj kurz na získanie nižšieho stredného vzdelania.

  A dunaszerdahelyi Magán Szakközépiskola ADVENTIM értesíti az érdeklődőket, hogy 2021. szeptember 1-jétől 6468 F konyhai kisegítő tanulmányi szakot nyit azoknak, akik nem szerezték meg az alapiskolai végzettséget. A kétéves tanulmány során lehetőség nyílik a szakmai képzés mellett az alapiskolai végzettség megszerzésére is.


  Milí študenti, na štvrtok a piatok (3.9.2020 a 4.9.2020) sme si pre Vás pripravili v spolupráci s občianskym združením FutuReg zaujímavú a podnetnú aktivitu. Program nájdete nižšie:


  Vzdelávanie Minority Kids na stredných školách - "Viac práva, menej násilia!"
  miesto: Súkromná stredná odborná škola Magán Szakközépiskola Adventim
   adresa : Komenského ulica 1219/1, 929 01 Dunajská Streda
  čas : 2., 3., 4. septembra 2020, od 9:00

  Program
  1.deň : Viac práva, ako násilia pre deti 
  9.00 -  Otvorenie podujatia: Predstavenie programu
  9.15 - 10.00 Predstavenie projektu Minority Kids 
  Prednáša :PhDr. Bott Domonkos Lívia
  10.20 - 11.00 Detské práva a ľudské práva v skratke - Čo o tom deti vedia a čo by mali?
  Prednáška s prezentáciou
  11.10- 11.45 Čo je mediáca, kto je mediátor? Ako riešit konflikty?
  Prednáška s prezentáciou, ktorej téma je aj predstavenie krátkych videí: Krisztina Mészáros 
  12:30- 14.30 Workshop s pedagógmi školy na tému:
  Školská mediácia - poznatky a skúsenosti zo zahraničia
  Možnosti a prínosy riešenia pre pedagógov na školách
  Riešenie konfliktov pomocou asertívnej komunikácie

  2.deň: Viac riešení, ako konfliktov pre deti

  8.30 - 8.45  Otvorenie podujatia
  9.00 - 10.30 Emocionálna inteligencia a jej vplyv na riešenie konfliktov
  Asertivita –základ zvládania konfliktov v škole
  Dôsledky konfliktov na človeka
  Taktika a štýly riešenia konfliktov
  Workshop pre študentov s mediátorkou, Krisztinou Mészáros
  11.00- 11.45 Stratégia konštruktívneho riešenia konfliktov a pravidlá dialógu pri konštruktívnom riešení konfliktov z hľadiska práva detí
  Workshop pre študentov s Líviou Bott Domonkos
  12.30 -13.15 Rozhovor na tému: Prečo je potrebné vedieť riešiť konflikty
  Workshop o konštruktívnom riešení konfliktov, a beseda o tom, prečo je potrebné si odvojiť takéto metódy.
  13.30 -14.15 Workshop Kvíz o detských právach: Mám právo alebo povinnosť?
  Hravé úlohy pre osvojenie si detských práv
  Zhrnutie, názorné ukážky, tréningy komunikačných zručností

  3. deň : Viac komunikácie, ako násilia pre deti 
  9.15 - 11:15 Skupinová práca so žiakmi jednej triedy
  Výber rovesníka, ktorý bude mediátorom na škole.
  Práca s rovesníckym mediátorom
  Výuka, ukážky, beseda
  11.30. 12:00 Diskusia o domácom násilí
  Efektívne využitie čerstvo získaných zručností.
  12.45 -14.00 Dokončenie programu, odozvdanie diplomu,
  Rozlúčka so žiakmi a pedagógmi, hodnotenie programu

  Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

  A FutuReg Polgári Társulás meghívja a kedves Pedagógusokat és diákokat az alábbi rendezvényre:  

  Minority Kids képzés középiskolákon: "Többet joggal, mint erővel!"
  helyszín : Magán Szakközépiskola Adventim
  cím -  Komenského ulica 1219/1, 929 01, Dunaszerdahely
  időpont  : 2020. szeptember 2.,3., 4. 9.00 , od 9.00  

  Program
  1.nap :  Többet joggal, mint erőszakkal!
  9.00 - 9.15 Megnyitó/ Program ismertetése
  9.15 - 10.00 A Minority Kids projekt bemutatása
  Előad:PhDr. Bott Domonkos Lívia
  10.20 - 11.00 Gyermekjogok és emberi jogok röviden- mit tudnak róla a gyerekek és mit kellene tudniuk?
  Prezentációval egybekötött előadás: Bott Domonkos Lívia
  11.10- 11.45 Mi a mediáció, ki a mediátor? Hogyan oldjam a konfliktusokat?
   Prezentációval egybekötött előadás, amelynek témája az adott témához kapcsolódó rövid videók bemutatása Krisztina Mészáros
  12:30- 14.30Workshop az iskola pedagógusaival az iskolai mediáció témaira:
  Az iskolai mediáció témájáról: külföldi gyakorlat
  Az iskolai mediáció gyakorlata és hozadéka a tanárok számára,
  Viták oldása asszertív kommunikáció segítségével.

  2.nap : Több megoldást, mint konfliktust!

  8.30 - 8.45 Megnyitó
  9.00 - 10.30 Az emocionális intelligencia hatásai a konfliktusoldásra
  Az asszertivitás- az iskolai konfliktusok oldásának alapja
  A konfliktusok hatásairól, taktikája, stílusa
  Workshop diákoknak Mészáros Krisztina mediátorral
  11.00- 11.45 í
  A konstruktív konfliktuskezelś alapszabályai gyermekjogi szempontból
  Workshop diákoknak Bott Domonkos Líviával
  12.30 -13.15 Beszélgetés: Miért fontos konfliktus oldani?
  Workshop a konstruktív konfliktusoldásra és annak szabályaira, beszélgetés arról, miért szükséges a konfliktusoldás módszereit elsajátítani
  13.30 -14.15 Workshop Gyermekjogi Kisokos: Jogom van vagy kötelessége
  Játekos feladatok a gyermekjogok megismeréséhez
  Összegzés, bemutató, kommunikációs készségek oktatása

  3.nap : Többet szavakkal, mint erővel!
  9.15 - 11:15 Csoportmunka egy osztállyal
  Az évfolyamtársi mediátor kiválasztása
  Munka az évfolyamtársi mediátorral
  Oktatás, bemutató, vita
  11.30. 12:00 Vita a családon belüli erőszakról
  A frissen szerzett tudás és képességek effektív használata.
  12.45 -14.00A program befejezése, oklevelek átadása,
  Búcsú a diákoktól és pedagógusoktól, értékelés

  A rendezvényt a Kisebbségi Kulturális Alap támogatta.

  SOCIÁLNY PEDAGÓG na našej škole 

  Od 1. mája 2020 pôsobí na našej škole sociálny pedagóg PhDr. Valéria Parasztiová. Na sociálneho pedagóga sa môžete obracať s nasledovnými problémami:
  1. vykonáva odborné činnosti v rámci prevencie, intervencie pre deti a žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia, drogovo závislých alebo inak znevýhodnených deťom a žiakom, ich zákonných zástupcov a pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Sociálny pedagóg plní úlohy sociálnej výchovy, podpory prosociálneho, etického správania, sociálnopedagogickej diagnostiky prostredia a vzťahov, sociálnopedagogického poradenstva, prevencie sociálnopatologických javov a reedukácie správania
  2. zabezpečuje sociálny servis pre žiakov,
  3. mapuje sociálno-patologické javy v škole,
  4. venuje sa prevencii sociálno-patologických javov v škole formou rôznych prednášok, rozhlasových relácií, besied a seminárov pre žiakov, zákonných zástupcov a inkluzívny tím SŠ,ZŠ, venuje sa korekcii správania žiakov s poruchami správania (disociálne, asociálne správanie),
  5. v poradenstve a reedukačných postupoch rieši problematické správanie žiakov, ako je záškoláctvo, šikanovanie, kriminalita, extrémizmus, mravné a sociálne poruchy v správaní,
  6. poskytuje pomoc žiakom pochádzajúcim dysfunkčných a sociálne znevýhodnených rodín,
  7. spolupracuje s miestnymi výchovno-vzdelávacími inštitúciami a inými odborníkmi: políciou, sociálnou kuratelou, psychológmi z CPPPaP atď.,
  8. spolupracuje s triednymi učiteľmi a ostatnými vyučujúcimi pri preberaní vhodného prístupu k integrovaným žiakom a pri tvorbe ich individuálneho vzdelávacieho plánu,
  9. spolupracuje s ostatnými odbornými zamestnancami školy pri zjednocovaní vplyvov na individuálne začleneného žiaka,
  10. vo vzťahu k rodičom poskytuje poradenstvo a individuálne konzultácie v oblasti prevencie sociálno-patologických javov a o možných rizikách pre žiakov, sprostredkúva prepojenie školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a rodinu, psychológmi, psychiatrami a pod,
  11. pracuje pravidelne s triedami na vytvorení lepšej atmosféry a klímy v triede, čím predchádza konfliktom, agresii a šikanovaniu v skupine,
  12. vedie presnú evidenciu riešených prípadov v rámci individuálnej a skupinovej činnosti
  13. spolupráca, podieľanie sa na vypracovaní akčného plánu/akčných plánov pre inkluzívne vzdelávanie

  V čase pandémie COVID-19 v prípade prerušenia vyučovania pracuje sociálny pedagóg intervenciou cez telefón a v prípade záujmu zákonného zástupcu alebo žiaka aj formou terénnej sociálnej práce.

  PhDr Andrea Olejniková

  Motivačné štipendium n.o.
  p
  re študentov

  Dve zo zakladateliek neziskovej organizácie Adventim, PhDr. Andrea Olejníková a Mgr.Veronika Nagyová sa rozhodli, že v budúcnosti budú osobne podporovať študentov - prvákov, počas ich štúdia na strednej odbornej škole Adventimu. Založili fond z čisto vlastných súkromných zdrojov, ktorý bude slúžiť výlučne na vyplácanie motivačného štipendia pre dvoch budúcich študentov školy s najlepším vysvedčením absolventa základnej školy. Toto celoročné mesačné štipendium, v sume 30 Euro, získajú každý rok, vždy dvaja študenti,ktorých na základe učebných výsledkov zo základnej školy, vyberie Rada školy SSOŠ MSZKI Adventim.


  Súťaž o bónus zriadovateľa školy                               Verseny az új elsőseink  részére