Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

VITAJTE NA NAšEJ STRáNKE AJ V ROKU 2023

 
 

Vianočný koncert pre seniorov


Krásny vianočný koncert v Dome Seniorov v Gabčikove zorganizovala ADVENTIM n.o.
Seniori nás poznajú, majú nás radi a vždy čakajú na nás. Naše vianočné básne a piesne všetkých krásne naladili. Všade vládla sviatočná atmosféra.
Nech nadchádzajúce sviatky naplnia srdcia všetkých ľudí dobrej vôle teplom, vierou a svetlou radosťou. 
20.12.2023
 

Vianočný prispevok do projektu "Sťastné Vianoce pre každého"Aj tento rok sme sa na výzvu  Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety,  veľmi radi pridali do charitatívneho  projektu Centra Vitaj  "Šťastné vianoce pre každého".  Mgr.Veronika Nagyová z našej neziskovej organizácie,  pripravila  darčeky, do vianočnej zbierky Vysokej školy zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžbety , ktoré následne, spolu s ostatnými príspevkami, boli odovzdané 13 rodinám, ktoré sa nachádzajú v Dolnej Krupej v  zariadeniach pre ženy s deťmi, na ktorých je páchané násilie.. Želáme všetkým rodinám bez domova, rodinám v núdzi požehnané Vianoce  veríme, že aj náš príspevok im prinesie trochu radosti a úsmevu a kusok šťastia pod vianočným stročekom. 

20.12.2023

 

Poďakovanie zamestnávateľom našich žiakov za partnerstvo v duálnom vzdelavaní 

Ako zriaďovateľ školy usporiadali slávnostný koncoročný obed pre zamestnávateľov žiakov našej školy v systéme duálneho vzdelávania, ktorý sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. Ďakujeme veľmi pekne všetkým zamestnávateľom za účasť a sme radi, že sa pri tejto príležitosti mohli navzájom bližšie spoznať a odovzdať si cenné rady a skúsenosti z odborného vzdelávania. Zároveň ďakujeme reštaurácii LUNI za úžasný obed a obsluhu. 

19.12.2023

 

NAPÍSALI O NÁS

Триває гуманітарний тур "Європейський шлях" Харківського національного академічного театру опери та балету ім.М.В.Лисенка в рамках проєкту "Схід Опера: долаючи відстань".
15 грудня хнатобівці взяли участь у заходах, присвячених зимовим святам - «Мелодії української душі». Організатором цього дійства стала SSOS MSZKI Adventim і проходило воно в містечку Дунайська Стреда (Словаччина). У затишній залі Академії Пріма зібралися діти з України, які нині навчаються в школах цього словацького міста. Гості, які поступово заповнювали залу, одразу поринали в атмосферу свята завдяки різдвяно-новорічним мелодіям. Їх грав на саксофоні артист оркестру Схід Опера Олег Кочедиков.
На початку урочистостей прозвучав Державний Гімн України у виконанні заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова (фортепіано), соліст - лауреат міжнародних конкурсів Сергій Замицький. Потім хлопчики та дівчатка взяли участь у мистецькому конкурсі. Вони демонстрували на сцені свої таланти - співали та читали вірші. Журі обрало найкращих та нагородили їх пам'ятними подарунками.
Завершував це святкове дійство виступ солістів Харківського національного академічного театру опери та балету ім.М.В.Лисенка. У виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Юлії Піскун та Ігоря Бондаренка прозвучали "Намалюю тобі зорі" Тіни Кароль, "Соколята" В.Хурсенка, "Чорнобривці" В.Верменича. Підкорив серця глядачів яскравий дует лауреата міжнародних конкурсів Сергія Замицького та Олега Кочедикова (гітара). Вони представили у концерті "Два кольори" О.Білаша, "Рідна мати моя" П.Майбороди та кілька народних пісень "Ой, під вишнею", "Ой, чий то кінь стоїть" та інші. Зал після кожної пісні вибухав оплесками та дружньо підспівував Сергію. У фіналі хнатобівці виконали ще одну композицію Тіни Кароль "Україна - це ти", яку солісти Схід Опера співали разом зі всіма присутніми.
Невимушена, тепла атмосфера, рідні мелодії, передчуття свята зробили цей день особливим і таким, який залишиться в пам'яті учасників заходу надовго.
Фото — Олександр Шахматов

Ігор Тулузов Армен Калоян Dmytro MorozovІгор ТулузовАрмен КалоянDmytro Morozov
 

Pomoc rodine po vážnej nehode

Z predaja výrobkov z hand made dielničky Veroniky Nagyovej (jednej zo zakladateliek našej n.o.) sme finančne aj vecne podporili mladú rodinu, ktorá po nešťastnej nehode mamičky spolu s dcérkou,  prežíva ťažké obdobie. Mamička bude potrebovať dlhú a aj finančne náročnú rehabilitáciu. Želáme celej rodine aby bola uspešná.

Príbeh rodinky .V septembri mala Kika a jej dcéra nie vlastným pričinením, vážnu nehodu v Nesvadoch , keď ráno cestou  do škôlky, jeden šofér zastavil a pustil ich cez priechod, no druhý, nepozorný vodič  spoza prvého auta  nezastavil, predbiehal ho a mamičku s dieťaťom zrazil . Dievčatku sa našťastie vdaka inštinktu matky ochrániť ju čo najviac, nič nestalo. 
Mamičku však vo vážnom stave previezli do nemocnice, kde bola niekoľko dní v bezvedomí a podstúpila niekoľko operácií .  Našťastie Kika je veľká bojovníčka a prebudila sa, no ukázalo sa, že nevyviazla bez trvalých nasledkov zranenia. 
Jedno oko má ochrnuté, schopnosť pohybu pravej ruky nie je zatiaľ istá a niektoré spomienky sa jej nevrátili. 
Jedno sa však nezmenilo, stále je veselá ako predtým a robí všetko pre to, aby sa uzdravila. Kika sa po dvoch mesiacoch vrátila domov k rodine a čoskoro bude môcť začať s rehabilitáciou. Rehabilitácia a ďalšie liečby sú veľmi drahé.

A preto, sme sa rozhodli, prispieť na náklady lekárskeho ošetrenia, ktoré mamičke pomôžu zotaviť sa.

18.12.2023


 

Prima akadémia

Dňa 15. decembra sa v Dunajskej Strede konalo podujatie, ktoré organizovala ADVENTIM n.o. pre ukrajinské deti študujúce na miestnych školách.
V príjemnej a priateľskej atmosfére sme si vychutnali básne a piesne v podaní súťažiacich. Najaktívnejší účastníci dostali diplomy a hodnotné darčeky. Všetky deti dostali ako darček sladkosti a ocenení hostia boli pozvaní na sviatočný obed.
Súčasťou programu boli piesne a melódie umelcov Charkovského národného akademického divadla,opery a baletu. Ukrajinské ľudové piesne a skladby moderných autorov naplnili predstavenie osobitným teplom. Deti si s radosťou zaspievali spolu so sólistami.
Ďakujeme všetkým vzácnym hosťom, ktorí sa tohto nádherného podujatia zúčastnili, ako aj mladým účastníkom súťaží.
Každé dieťa odchádzalo z Prima akadémie s dobrou náladou a úsmevom. To svedčí o tom, že ich vystúpenie sa im vydarillo.
 
 

Spolu si spravíme čarovné Vianoce 

"ADVENTIM n.o - to je naša organizácia plná dobrých skutkov, ktora teraz pripravuje čarovné vianočné sviatky pre ukrajinské deti ktere navštevujú školy v Dunajskej Strede! 
Program podujatia zahŕňa súťaže v speve, poézii, kreslení, fotografovaní a priprave ozdôb na vianočnýj stromček. Zozbierali sme pre vás úžasné súťažné práce, ktoré budú zdobiť tieto sviatky a sú balzamom na dušu pre všetkích účastnikov 
Naším logom je motýľ. Jemný a krásny tvor, ktorý symbolizuje oduševnenosť a jedinečnosť. 
Počas celého sviatku sú s nami hudobníci a sólisti Charkovského národného akademického divadla opery a baletu.
Tešíme sa na všetkých našich milých hostí a milé deti, aby sme spolu oslavovali príchod Vianoc! 

8.12.2023

 

"Melódia ukrajinskej duše" - Vianoce pre deti z Ukrajiny

Blížia sa vianočné sviatky. Nezisková organizácia Adventim n.o. registrovaný sociálny podnik organizuje mestské podujatie "Melódia ukrajinskej duše" venované Vianociam pre deti z Ukrajiny 
Na podujatie sú pozvaní všetci ukrajinskí žiaci, ktorí študujú na školách v Dunajskej Strede, prítomní budú aj čestní hostia. Súčasťou programu sú súťaže a vystúpenie hudobníkov z Charkovského národného divadla, opery a baletu.
Na podujatie sa pripravujú ukrajinskí študenti školy výrobou ozdôb na vianočný stromček
29.11.2023

 

MEDZINÁRODNÝ DEŇ LÁSKAVOSTI SO SENIORMI 

Naši skvelí učitelia Mgr. Judit Botló, Mgr. Renata Nagyova a Aneta Mikuškova navštívili Dom seniorov Ambrosia v Šamoríne 
Spolu so seniormi sme zažili neuveriteľné chvíle pri oslave Medzinárodného dňa láskavosti. Spievali sme piesne, počúvali básne a študenti školy Adventim všetkých prekvapili svojimi medovými sušienkami, ktoré naplnili tento sviatok teplom a chuťou. Spoločne vytvárame svetlé chvíle a robíme tento svet láskavejším s krajším.
Veľka vďaka majiteľovi Albánskej pekarne Refetovi Ljikajovi za dobosrdečnosť a chutné občerstvenie 

14.11.2023

 

Medzinárodný deň láskavosti

V mene rodičov a žiakov našej školy v dnešný Medzinárodný deň láskavosti by som Vám chcela vyjadriť hlbokú vďaku za váš prínos do nášho života. Pred viac ako rokom sme kvôli vojne opustili svoje rodné domovy a vďaka Vašej škole sme získali nielen vzdelanie, ale aj možnosť profesionálne sa rozvíjať.
Vaša škola sa stala nielen vzdelávacou inštitúciou, ale aj miestom, kde sa náš život naplnil zaujímavými a bohatými udalosťami. Vaši učitelia nám nielen odovzdávajú vedomosti, ale vytvárajú pre nás aj nezabudnuteľné chvíle.
Osobitne vám ďakujeme za to, že svojím príkladom ukazujete, ako konať dobro a prejavovať ľudskosť. Váš vplyv na nás presahuje rámec akademickej obce a my sme hrdí na to, že sme súčasťou vašej školskej rodiny.
S vďakou a úctou, Ing. Viktoriia Andriienko,
rodičia a žiaci SSOŠ Adventim.

13.11,2023
 
prev next

Multikultúrne prostredie robí náš život rozmanitým a vzrušujúcim. 

Jeseň sa končí a bolo to obdobie plné zábavných aktivít! 
Počas dvoch dní naši žiaci trávili čas vonku športovaním a vzájomným stretávaním sa. Naše multikultúrne prostredie robí náš život rozmanitým a vzrušujúcim.
Nedávno sa k nám pridali ukrajinskí študenti a stali sa súčasťou našej veľkej rodiny. S radosťou sme ich privítali a dali sme im možnosť ukázať, ako sa varí na ohni, ako sa hrajú a socializujú. Deň prvákov a športové súťaže opäť dokázali, že v spoločnosti priateľov sa dá dobre zabaviť 
 Nikdy nás neprestane udivovať, ako šport a spoločenské akcie prispievajú k našej priateľskej atmosfére 

3.11.2023

prev next
 

Futbalový turnaj

Naša škola Adventim sa s vami rada podelí o jeden zo spôsobov, ako pomáhame deťom, ktoré opustili Ukrajinu kvôli vojnovým konfliktom, úspešne sa adaptovať na nové prostredie.
Veríme v silu športu a futbal sa stal jedným z kľúčových nástrojov tohto procesu. Naši študenti sa aktívne venujú futbalu a výsledky na seba nenechali dlho čakať. Na poslednom futbalovom turnaji obsadil náš tím zaslúžené druhé miesto! 
 Šport im pomáha nielen udržiavať si fyzickú formu, ale aj zlepšovať ich emocionálny stav. Sme hrdí na našich žiakov, ktorí s takým nadšením reprezentujú našu školu na futbalovom ihrisku. Fotografie z turnaja sú toho našim dôkazom
24.10.2023KINOEXPERT

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO
Dnes, v stĺpci "Kinoexpert", odporúčania od nášho študenta Jurija Požarskeho, ktorý dokončil svoj prvý rok štúdia ako technicko-administrativny pracovnik v SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede. Serial, ktorý odporúča všetkým pozrieť, sa volá "Dobrý doktor”

22.6.2023


ĎAKOVNÝ LIST NAŠICH ŽIAKOV
Z UKRAJINY

Naše nezabudnuteľné dni strávené v Nemecku na 59. medzinárodnom stretnutí mládeže sa priblížili ku koncu. Tieto dni si navždy zapamätáme pre nové objavy, stretnutia a emócie.
Počas celého času stráveného v tábore sme sa zoznámili s novými myšlienkami, kultúrami a perspektívami. Prítomnosť workshopov a možnosť komunikovať s ľuďmi z rôznych krajín rozšírili naše chápanie sveta a urobili nás viac rozmanitými osobnosťami.
Zoznámenie sa s Nemeckom, jeho mestami a históriou bolo dojímavé, zistili sme a videli veľa nového a zaujímavého pre nás. Návšteva múzea v Norimberku nám umožnila pochopiť cenu mieru. Všetci sme sústredene počúvali príbeh o zvratkoch druhej svetovej vojny. Odtiaľ sme si odniesli nové poznatky.
Tábor nás tiež oboznámil s novými aktivitami, ktorých sme sa mohli zúčastniť. Mali sme veľa športových súťaží, kde sme mohli oceniť výhody práce v tíme. V tábore sme mnohí z nás získali prvotnú skúsenosť s kanoistikou. Bolo to úžasné spolupracovať a nájsť rovnováhu, aby sme si skvelo a zábavne strávili čas na vode.
Chceme poďakovať organizátorom tábora za taký úžasný a nezabudnuteľný pobyt! Podarilo sa im vytvoriť takú priateľskú a inšpirujúcu atmosféru, kde sme sa mohli rozvíjať, učiť sa a získať nových priateľov.
A samozrejme, obrovská vďaka PhDr. Andrei Olejníkovej za takú jedinečnú príležitosť a Ing. Robertovi Schmidovi za organizáciu cesty. Tento tábor nám dal nielen skvelé spomienky, ale aj cenné lekcie pre našu budúcnosť. Budeme navždy vďační za túto skúsenosť!
S úctou,
Laura, Maxim, Vlaďka, Danylo

8.8.2023


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO. 

POMOC OSOBÁM
Z UKRAJINY

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO.
29. júla vycestovala skupina študentov v rámci slovenskej skupiny do Nemecka na 59. medzinárodné stretnutie mládeže Solidarita.
Chceli by sme sa poďakovať Ing. Robertovi Schmidtovi za takúto skvelú ponuku, zorganizovanie cesty, vďaka ktorej oni budú mať možnosť vidieť Nemecko, stretnúť mladých ľudí z celého sveta, zúčastniť sa zaujímavých aktivít a zabaviť sa.

1.8.2023


Projektna članku sa pracuje


Projekt 

na članku sa pracuje----

prev next
 
prev next

Pomáhame odídencom

na clanku sa pracujeToto je moje mesto - KYJEV

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO.
Dnes máme v rubrike "Toto je moje mesto" príbeh a fotografiu od Tymofia Pashchenko, študenta SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede, odboru kuchár-cukrár, a jeho meste Kyjev.
24.7.2023

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNODnes, v stĺpci "Kinoexpert", odporúčania od nášho študenta Maxima Mukhortova, ktorý dokončil svoj prvý rok štúdia ako cukrár-kuchar v SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede. Film, ktorý odporúča všetkým pozrieť, sa volá "Perzské lekcie” 2020


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO 


Jeden deň v Tihaní, (Maďarsko) sa stal nezabudnuteľným dobrodružstvom pre našu malú skupinu. Vybrali sme sa na jednodňový výlet plný očakávaní a zvedavosti.
Prvé miesto, ktoré sme navštívili, bolo jazero Balaton. Jeho krása nás ohromila. Modré vody jazera sa rozprestierali až po horizont, a v diaľke boli vidieť hory, dodávajúce krajine vznešenosť. Prechádzali sme sa po pobreží, cítili svieži vietor a počúvali šepot vĺn.
Potom sme sa vybrali do centra mesta, kde nás privítali rozprávkové uličky a domy. Fasády budov boli farebné a rozpravkové a úzke uličky dodávali mestu osobitý šarm. Potulovali sme sa po uličkách, navštívíli miestne obchodíky a útulné kaviarne, užívajúc si atmosféru tohto nádherného miesta.
Nemenej dôležitou súčasťou našej cesty bola maďarská kuchyňa. Rozhodli sme sa vyskúšať národné jedlo - rybatiu polievku. Jej vôňa a chuť nás úplne ohromili. S radosťou sme si vychutnávali toto tradičné jedlo, ponárajúc sa do chute maďarskej kuchyne.
Po obede sme nemohli odolať zmrzline. Navštívili sme miestnu zmrzlináreň a potešili sme sa chutnými zmrzlinami. Sladká, osviežujúca chuť nás úplne osviežila v tom horúcom dni.
Jednou zo špecifík Tihaní bola expozícia múzea kozmetických výrobkov z levandule. Navštívili sme ho a dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o výrobe kozmetiky a aromaterapii na báze levandule. Mesto bolo preniknuté neuveriteľnou vôňou tohto kvetu a mohli sme ju cítiť všade.
Záverečným okamihom nášho dňa bol výlet do suvenírových obchodíkov. Tu sme našli rôzne suveníry vrátane voňavých mydiel, olejov a lavandových vrecúšok. Boli sme nadšení výberom a samozrejme sme si zakúpili niekoľko pamätných predmetov, aby sme si zachovali spomienku na našu úžasnú cestu.
Na konci dňa, keď sme sa chystali odísť z Tihaňu, malí sme pocit, že toto je miesto, kam sa chceme vrátiť. Krása mesta, priateľskí ľudia, výborné jedlo a atmosféra preniknutá vôňou levandule vytvorili neopísateľnú mágiu tohto miesta. Sľúbili sme si ze sa sem ešte raz vrátime, aby sme pokračovali v objavovaní tohto krásneho mesta a užili si všetko, čo vie ponúknuť

17.07.2023
 


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

14. júl 2023·

V dnešnej rubrike "Moje obľúbené jedlo" máme recept a foto od študentky školy ADVENTIM, Yevheniie Fedorovej, ktorá študuje na odbore kuchár cukrár
У місті Дунайська Стреда відбулася зустріч майбутніх студентів приватної середньої професійної школи АДВЕНТІМ та їх батьків. Ця зустріч була організована з метою надати можливість всім присутнім познайомитися, взаємодіяти та отримати відповіді на запитання, що стосуються системи освіти в Словаччині та принципів дуальної освіти.

Початок зустрічі був відведений для інформаційного обміну та знайомства. Батьки та студенти мали змогу представити себе та розповісти про свої інтереси та мету, яку вони прагнуть досягти у процесі навчання. Це створило сприятливу атмосферу для подальшого спілкування та обміну думками.

Після знайомства всі разом вирушили на прогулянку містом. Вони мали можливість побачити головні визначні місця Дунайської Стреди, доторкнутися до її культурної спадщини та насолодитися атмосферою цього прекрасного міста. Прогулянка також створила можливість для неформального спілкування між батьками, студентами та представниками школи, що сприяло зміцненню спільного почуття громадськості.

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

13. júl 2023

V meste Dunajská Streda sa uskutočnilo stretnutie budúcich študentov súkromnej strednej odbornej školy ADVENTÍM a ich rodičov. Toto stretnutie bolo organizované s cieľom poskytnúť prítomným možnosť spoznať sa, vzájomne komunikovať a získať odpovede na otázky týkajúce sa systému vzdelávania na Slovensku a princípov duálneho vzdelávania.

Na začiatku stretnutia bol vyhradený čas na informačnú výmenu a zoznámenie. Rodičia a študenti mali možnosť predstaviť sa a povedať o svojich záujmoch a cieľoch, ktoré sa snažia dosiahnuť počas svojho štúdia. To vytvorilo priaznivú atmosféru pre ďalšie komunikáciu a výmenu názorov.

Po zoznámení sa všetci spoločne vybrali na prechádzku mestom. Mali možnosť vidieť hlavné pamätihodnosti Dunajskej Stredy, dotknúť sa jej kultúrneho dedičstva a vychutnať si atmosféru tohto krásneho mesta. Prechádzka tiež vytvorila priestor pre neformálne rozhovory medzi rodičmi, študentmi a zástupcami školy, čo prispelo k posilneniu spoločného pocitu spoločenstva.


10. júl 2023

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

Dnes v rubrike «Slovensko očami Ukrajincov»naše rozprávanie o výlete do Trnavy.
Opýtajte sa každého Ukrajinca, čo sa mu na Slovensku najviac páči. Odpoveď bude jednoznačná - príroda, ľudia a mestá.
Po zhliadnutí rebríčka najkrajších miest Slovenska sme sa rozhodli navštíviť Trnavu. V encyklopédii pamiatok Slovenska sme našli najzaujímavejšie miesta pre nás a vydali sme sa na cestu.


Сьогодні в рубриці «Словаччина очима українців» наша розповідь про поїздку до Трнави.
Спитайте кожного українця, що найбільше йому подобається в Словаччині. Відповідь буде однозначна – природа, люди і міста.
Подивившись на рейтинг найгарніших міст Словаччини, ми вирішили відвідати Трнаву. У енциклопедії пам'яток Словаччини ми знайшли найцікавіші для нас місця і вирушили у дорогу.Не дивлячись на те, що літо, час канікул і відпусток, ми продовжуємо знайомство з нашими теперішніми та майбутніми студентами.
Для того щоб дізнатися більше один про одного ми будемо зустрічатися, проводити час разом, спілкуватися он-лайн.
Щоб бути на звʼязку, літом ми запровадимо декілька рубрик.
Сьогодні в рубриці «Це моє місто» розповідь і фото про одне з чудових невеличких міст України.
Отже, Виноградів або як ще Закарпатці звикли називати Севлюш (така назва офіційно існувала до 1946 року), символом якого є виноград, розташоване у підніжжя вулканічної гори, поруч з річкою Тиса. Одне з найдавніших міст Карпатського регіону. Завод із ферментації тютюну, який знаходився у Виноградові, в 30-х роках XX століття був одним з найбільших у Чехословаччині. Пам'яткою природи є державний ботанічний заказник "Чорна Гора", біля підніжжя якої розташований Виноградів. Це до речі, одне з найкращих місць для тренування альпіністів.
Також місто Виноградів славиться атмосферним парком "Перені" в честь феодала Перені за заслуги, здобуті в битві з турками в 1396 році.Також в Севлюші проживає понад 10% угорців.

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

4.7.2023

Napriek tomu, že leto je časom dovoleniek a prázdnin, my pokračujeme v našej práci a počas tohto obdobia sa Vám budeme snažiť predstaviť a priblížiť súčasných a budúcich študentov našej školy, ktorej sme zriaďovateľom. Aby sme sa o sebe dozvedeli viac, budeme sa stretávať, tráviť spolu čas a komunikovať online. Aby sme zostali v kontakte, predstavíme toto leto niekoľko sekcií. Dnes máme v rubrike "Toto je moje mesto" príbeh a fotografiu od Márie o jednom z krásnych ukrajinských mestečiek.


 

Daľší uspešný školský rok v našej škole za nami


Popoludnie so seniormi v Šamoríne

29. jún 2023

Senior dom Ambrozia Samorin. Vystupenie ku dnu matiek a otcov 
Sponzorske pecivo z pekarne Refet Likaj v Šamorine

Anyák napja és apák napja alkalmàból az Ambrozia idősek otthonában jártunk.Köszöntöttük a kedves lakókat.


Z projektu UNICEF  -  27. jún 2023


Ďalší skvelý deň v našom živote s konzultantmi Ligy za duševné zdravie.
Naši prváci oslávili úspešné ukončenie školského roka.
Ďakujeme našim priateľom z projektu UNICEF za skvelý výber miesta, chutné pohostenie a zábavné hry 


Egy újabb szuper nap a Liga a Lelki Egészségért konzultánsaival.
Elsőseink az iskolai év sikeres teljesítését ünnepelték.
Köszönjük az UNICEF projektbeli barátainknak a kitűnő helyválasztást, a finomságokat és a szórakoztató játékokat!  

 

SSOŠ MSzKI ADVENTIM  - ŠKOLSKÝ VÝLET

Naša škola usporiadala pre žiakov školský výlet k Balatonu  v Maďarsku a zároveň sme si prehliadli aj levandulové mestečko Tihany.


SSOŠ MSZKI ADVENTIM - ŠPORTOVÝ DEŇ
31.5.2023

Liga za duševné zdravie

Športový deň s poradcami Ligy za duševné zdravie dopadol velmi dobre 
Ďakujeme za výbornú organizáciu a skvelú náladu 

prev next
play
prev next
prev next
prev next

Domov seniorov Gabčikovo

Dňa 25. mája sme spríjemnili deň seniorom a seniorkám v Domove pre seniorov v Gabčíkove. Ďakujeme našim zlatým dobrovoľníčkam:
Mgr. Judke Botló- spev; 
Mgr. Renátke Nagyovej- recitácia:
Anetke Mikuškovej- technická podpora;
Zsuzsike Molnárovej- pečenie a obsluha

Projekt, do ktorého sa zapojili aj žiaci našej školy

9. 5.2023

Naša škola sa zapojila do medzinárodného projektu Postcrossing, pretože hľadá príležitosť rozšíriť si obzory, zlepšiť si angličtinu, dostávať tematické pohľadnice a spoznať kulinárske tajomstvá kuchýň celého sveta 
Teraz budeme môcť posielať a prijímať pohľadnice z viac ako 200 krajín 
Prvé pohľadnice sme poslali členom projektu z Číny a Nemecka. Každý žiak bude mať možnosť pohľadnicu podpísať 
Dievčatá, ďakujeme vám za prvé podpísané pohľadnice 


A Lelki Egészség Ligájának köszönhetően egy nagyon aktuális témáról, a kibererőszakról szóló előadás volt ma iskolánkban. Célja a tinédzserek figyelmének felkeltése az online térben zajló erőszakról és a lehetséges megoldásáról.

Ezt követően diákjaink ellátogattak a városi művelődési központba, ahol lehetőségük nyílt megismerni a központ által szervezett rendezvényeket, többek közt az előcsarnokban található grafikai kiállítást, a Fablab alkotócsoport, sakk-, tánc- és színházklub munkáit. 

Liga za duševné zdravie 

3. 4.2023
Dnes bol v našej škole rušný deň. Konzultanti z Ligy za duševné zdravie mali aktuálnu prednášku o kyberšikane. Cieľom bolo upozorniť tínedžerov na šikanovanie na internete a nájsť spôsoby riešenia tohto problému.

Potom žiaci navštívili kultúrne centrum. Tam mali možnosť oboznámiť sa s podujatiami, ktoré kultúrne centrum organizuje. Vo vestibule si pozreli výstavu grafiky, tvorivý klub Fablab, šachový klub, tanečný klub a divadelný klub. Dom kultúry je otvorený pre zaujímavé voľnočasové aktivity.SVETOVÝ DEN POVEDOMIA O AUTIZME

2. apríl je Svetovým dňom povedomia o autizme. Oblečme si zajtra modré odevy, aby sme vyjadrili solidaritu
.
Április 2-a az autizmus világnapja. Öltsünk magunkra kék ruhát az együttérzésünk kifejezésére!

Na Hodina deťom

29. marec 2023·
Zúčastnili sme sa dobrovoľníckej zbierky "Hodina deťom" a vyzbierali sme 610 EUR. Ďakujeme veľmi pekne našim profesorkám Kristínke Pódovej a Renátke Nagyovej a našim žiakom a žiačkám, ktorí sa zapojili do tejto zbierky 

Bekapcsolódtunk az "Egy óra a gyermekekért" kezdeményezésbe, és 610 eurót gyűjtöttünk. Nagyon szépen köszönjük tanárainknak, Póda Krisztinának és Nagy Renátának, valamint diákjainknak, akik részt vettek az önkéntes gyűjtésben.  ac vehicula eros, sed dictum sapien.

2% DANESrdečne Ďakujeme všetkým, ktorí darujete 2% vašej dane neziskovej organizácii ADVENTIM.
Aj takto nám pomáhate pomáhať  chorým a nùdznym deťom a všetkým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. DAKUJEME.

Szívből  köszönjük  mindenkinek, aki adója 2 %-át az ADVENTIM Alapítványnak ajándékozza.
Ezzel is segítenek  azoknak a beteg és szociálisan hátrányos gyermekeknek, akik valóban segítségre szorulnak. KÖSZÖNJÜK!

PhDr. Andrea Olejníková MBA riaditeľka


ŽELÁME VÁM ŠTASTLIVÝ NOVÝ ROK 2023