Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

VITAJTE NA NAšEJ STRáNKE AJ V ROKU 2023

KINOEXPERT

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO
Dnes, v stĺpci "Kinoexpert", odporúčania od nášho študenta Jurija Požarskeho, ktorý dokončil svoj prvý rok štúdia ako technicko-administrativny pracovnik v SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede. Serial, ktorý odporúča všetkým pozrieť, sa volá "Dobrý doktor”

22.6.2023


ĎAKOVNÝ LIST NAŠICH ŽIAKOV
Z UKRAJINY

Naše nezabudnuteľné dni strávené v Nemecku na 59. medzinárodnom stretnutí mládeže sa priblížili ku koncu. Tieto dni si navždy zapamätáme pre nové objavy, stretnutia a emócie.
Počas celého času stráveného v tábore sme sa zoznámili s novými myšlienkami, kultúrami a perspektívami. Prítomnosť workshopov a možnosť komunikovať s ľuďmi z rôznych krajín rozšírili naše chápanie sveta a urobili nás viac rozmanitými osobnosťami.
Zoznámenie sa s Nemeckom, jeho mestami a históriou bolo dojímavé, zistili sme a videli veľa nového a zaujímavého pre nás. Návšteva múzea v Norimberku nám umožnila pochopiť cenu mieru. Všetci sme sústredene počúvali príbeh o zvratkoch druhej svetovej vojny. Odtiaľ sme si odniesli nové poznatky.
Tábor nás tiež oboznámil s novými aktivitami, ktorých sme sa mohli zúčastniť. Mali sme veľa športových súťaží, kde sme mohli oceniť výhody práce v tíme. V tábore sme mnohí z nás získali prvotnú skúsenosť s kanoistikou. Bolo to úžasné spolupracovať a nájsť rovnováhu, aby sme si skvelo a zábavne strávili čas na vode.
Chceme poďakovať organizátorom tábora za taký úžasný a nezabudnuteľný pobyt! Podarilo sa im vytvoriť takú priateľskú a inšpirujúcu atmosféru, kde sme sa mohli rozvíjať, učiť sa a získať nových priateľov.
A samozrejme, obrovská vďaka PhDr. Andrei Olejníkovej za takú jedinečnú príležitosť a Ing. Robertovi Schmidovi za organizáciu cesty. Tento tábor nám dal nielen skvelé spomienky, ale aj cenné lekcie pre našu budúcnosť. Budeme navždy vďační za túto skúsenosť!
S úctou,
Laura, Maxim, Vlaďka, Danylo

8.8.2023


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO. 

POMOC OSOBÁM
Z UKRAJINY

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO.
29. júla vycestovala skupina študentov v rámci slovenskej skupiny do Nemecka na 59. medzinárodné stretnutie mládeže Solidarita.
Chceli by sme sa poďakovať Ing. Robertovi Schmidtovi za takúto skvelú ponuku, zorganizovanie cesty, vďaka ktorej oni budú mať možnosť vidieť Nemecko, stretnúť mladých ľudí z celého sveta, zúčastniť sa zaujímavých aktivít a zabaviť sa.

1.8.2023


Projektna članku sa pracuje


Projekt 

na članku sa pracuje----

prev next
 
prev next

Pomáhame odídencom

na clanku sa pracujeToto je moje mesto - KYJEV

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO.
Dnes máme v rubrike "Toto je moje mesto" príbeh a fotografiu od Tymofia Pashchenko, študenta SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede, odboru kuchár-cukrár, a jeho meste Kyjev.
24.7.2023

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNODnes, v stĺpci "Kinoexpert", odporúčania od nášho študenta Maxima Mukhortova, ktorý dokončil svoj prvý rok štúdia ako cukrár-kuchar v SSOŠ ADVENTIM v Dunajskej Strede. Film, ktorý odporúča všetkým pozrieť, sa volá "Perzské lekcie” 2020


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO 


Jeden deň v Tihaní, (Maďarsko) sa stal nezabudnuteľným dobrodružstvom pre našu malú skupinu. Vybrali sme sa na jednodňový výlet plný očakávaní a zvedavosti.
Prvé miesto, ktoré sme navštívili, bolo jazero Balaton. Jeho krása nás ohromila. Modré vody jazera sa rozprestierali až po horizont, a v diaľke boli vidieť hory, dodávajúce krajine vznešenosť. Prechádzali sme sa po pobreží, cítili svieži vietor a počúvali šepot vĺn.
Potom sme sa vybrali do centra mesta, kde nás privítali rozprávkové uličky a domy. Fasády budov boli farebné a rozpravkové a úzke uličky dodávali mestu osobitý šarm. Potulovali sme sa po uličkách, navštívíli miestne obchodíky a útulné kaviarne, užívajúc si atmosféru tohto nádherného miesta.
Nemenej dôležitou súčasťou našej cesty bola maďarská kuchyňa. Rozhodli sme sa vyskúšať národné jedlo - rybatiu polievku. Jej vôňa a chuť nás úplne ohromili. S radosťou sme si vychutnávali toto tradičné jedlo, ponárajúc sa do chute maďarskej kuchyne.
Po obede sme nemohli odolať zmrzline. Navštívili sme miestnu zmrzlináreň a potešili sme sa chutnými zmrzlinami. Sladká, osviežujúca chuť nás úplne osviežila v tom horúcom dni.
Jednou zo špecifík Tihaní bola expozícia múzea kozmetických výrobkov z levandule. Navštívili sme ho a dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o výrobe kozmetiky a aromaterapii na báze levandule. Mesto bolo preniknuté neuveriteľnou vôňou tohto kvetu a mohli sme ju cítiť všade.
Záverečným okamihom nášho dňa bol výlet do suvenírových obchodíkov. Tu sme našli rôzne suveníry vrátane voňavých mydiel, olejov a lavandových vrecúšok. Boli sme nadšení výberom a samozrejme sme si zakúpili niekoľko pamätných predmetov, aby sme si zachovali spomienku na našu úžasnú cestu.
Na konci dňa, keď sme sa chystali odísť z Tihaňu, malí sme pocit, že toto je miesto, kam sa chceme vrátiť. Krása mesta, priateľskí ľudia, výborné jedlo a atmosféra preniknutá vôňou levandule vytvorili neopísateľnú mágiu tohto miesta. Sľúbili sme si ze sa sem ešte raz vrátime, aby sme pokračovali v objavovaní tohto krásneho mesta a užili si všetko, čo vie ponúknuť

17.07.2023
 


Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

14. júl 2023·

V dnešnej rubrike "Moje obľúbené jedlo" máme recept a foto od študentky školy ADVENTIM, Yevheniie Fedorovej, ktorá študuje na odbore kuchár cukrár
У місті Дунайська Стреда відбулася зустріч майбутніх студентів приватної середньої професійної школи АДВЕНТІМ та їх батьків. Ця зустріч була організована з метою надати можливість всім присутнім познайомитися, взаємодіяти та отримати відповіді на запитання, що стосуються системи освіти в Словаччині та принципів дуальної освіти.

Початок зустрічі був відведений для інформаційного обміну та знайомства. Батьки та студенти мали змогу представити себе та розповісти про свої інтереси та мету, яку вони прагнуть досягти у процесі навчання. Це створило сприятливу атмосферу для подальшого спілкування та обміну думками.

Після знайомства всі разом вирушили на прогулянку містом. Вони мали можливість побачити головні визначні місця Дунайської Стреди, доторкнутися до її культурної спадщини та насолодитися атмосферою цього прекрасного міста. Прогулянка також створила можливість для неформального спілкування між батьками, студентами та представниками школи, що сприяло зміцненню спільного почуття громадськості.

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

13. júl 2023

V meste Dunajská Streda sa uskutočnilo stretnutie budúcich študentov súkromnej strednej odbornej školy ADVENTÍM a ich rodičov. Toto stretnutie bolo organizované s cieľom poskytnúť prítomným možnosť spoznať sa, vzájomne komunikovať a získať odpovede na otázky týkajúce sa systému vzdelávania na Slovensku a princípov duálneho vzdelávania.

Na začiatku stretnutia bol vyhradený čas na informačnú výmenu a zoznámenie. Rodičia a študenti mali možnosť predstaviť sa a povedať o svojich záujmoch a cieľoch, ktoré sa snažia dosiahnuť počas svojho štúdia. To vytvorilo priaznivú atmosféru pre ďalšie komunikáciu a výmenu názorov.

Po zoznámení sa všetci spoločne vybrali na prechádzku mestom. Mali možnosť vidieť hlavné pamätihodnosti Dunajskej Stredy, dotknúť sa jej kultúrneho dedičstva a vychutnať si atmosféru tohto krásneho mesta. Prechádzka tiež vytvorila priestor pre neformálne rozhovory medzi rodičmi, študentmi a zástupcami školy, čo prispelo k posilneniu spoločného pocitu spoločenstva.


10. júl 2023

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

Dnes v rubrike «Slovensko očami Ukrajincov»naše rozprávanie o výlete do Trnavy.
Opýtajte sa každého Ukrajinca, čo sa mu na Slovensku najviac páči. Odpoveď bude jednoznačná - príroda, ľudia a mestá.
Po zhliadnutí rebríčka najkrajších miest Slovenska sme sa rozhodli navštíviť Trnavu. V encyklopédii pamiatok Slovenska sme našli najzaujímavejšie miesta pre nás a vydali sme sa na cestu.


Сьогодні в рубриці «Словаччина очима українців» наша розповідь про поїздку до Трнави.
Спитайте кожного українця, що найбільше йому подобається в Словаччині. Відповідь буде однозначна – природа, люди і міста.
Подивившись на рейтинг найгарніших міст Словаччини, ми вирішили відвідати Трнаву. У енциклопедії пам'яток Словаччини ми знайшли найцікавіші для нас місця і вирушили у дорогу.Не дивлячись на те, що літо, час канікул і відпусток, ми продовжуємо знайомство з нашими теперішніми та майбутніми студентами.
Для того щоб дізнатися більше один про одного ми будемо зустрічатися, проводити час разом, спілкуватися он-лайн.
Щоб бути на звʼязку, літом ми запровадимо декілька рубрик.
Сьогодні в рубриці «Це моє місто» розповідь і фото про одне з чудових невеличких міст України.
Отже, Виноградів або як ще Закарпатці звикли називати Севлюш (така назва офіційно існувала до 1946 року), символом якого є виноград, розташоване у підніжжя вулканічної гори, поруч з річкою Тиса. Одне з найдавніших міст Карпатського регіону. Завод із ферментації тютюну, який знаходився у Виноградові, в 30-х роках XX століття був одним з найбільших у Чехословаччині. Пам'яткою природи є державний ботанічний заказник "Чорна Гора", біля підніжжя якої розташований Виноградів. Це до речі, одне з найкращих місць для тренування альпіністів.
Також місто Виноградів славиться атмосферним парком "Перені" в честь феодала Перені за заслуги, здобуті в битві з турками в 1396 році.Також в Севлюші проживає понад 10% угорців.

Projekt Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO

4.7.2023

Napriek tomu, že leto je časom dovoleniek a prázdnin, my pokračujeme v našej práci a počas tohto obdobia sa Vám budeme snažiť predstaviť a priblížiť súčasných a budúcich študentov našej školy, ktorej sme zriaďovateľom. Aby sme sa o sebe dozvedeli viac, budeme sa stretávať, tráviť spolu čas a komunikovať online. Aby sme zostali v kontakte, predstavíme toto leto niekoľko sekcií. Dnes máme v rubrike "Toto je moje mesto" príbeh a fotografiu od Márie o jednom z krásnych ukrajinských mestečiek.


 

Daľší uspešný školský rok v našej škole za nami


Popoludnie so seniormi v Šamoríne

29. jún 2023

Senior dom Ambrozia Samorin. Vystupenie ku dnu matiek a otcov 
Sponzorske pecivo z pekarne Refet Likaj v Šamorine

Anyák napja és apák napja alkalmàból az Ambrozia idősek otthonában jártunk.Köszöntöttük a kedves lakókat.


Z projektu UNICEF  -  27. jún 2023


Ďalší skvelý deň v našom živote s konzultantmi Ligy za duševné zdravie.
Naši prváci oslávili úspešné ukončenie školského roka.
Ďakujeme našim priateľom z projektu UNICEF za skvelý výber miesta, chutné pohostenie a zábavné hry 


Egy újabb szuper nap a Liga a Lelki Egészségért konzultánsaival.
Elsőseink az iskolai év sikeres teljesítését ünnepelték.
Köszönjük az UNICEF projektbeli barátainknak a kitűnő helyválasztást, a finomságokat és a szórakoztató játékokat!  

 

SSOŠ MSzKI ADVENTIM  - ŠKOLSKÝ VÝLET

Naša škola usporiadala pre žiakov školský výlet k Balatonu  v Maďarsku a zároveň sme si prehliadli aj levandulové mestečko Tihany.


SSOŠ MSZKI ADVENTIM - ŠPORTOVÝ DEŇ
31.5.2023

Liga za duševné zdravie

Športový deň s poradcami Ligy za duševné zdravie dopadol velmi dobre 
Ďakujeme za výbornú organizáciu a skvelú náladu 
prev next
play
prev next
prev next
prev next


Domov seniorov Gabčikovo

Dňa 25. mája sme spríjemnili deň seniorom a seniorkám v Domove pre seniorov v Gabčíkove. Ďakujeme našim zlatým dobrovoľníčkam:
Mgr. Judke Botló- spev; 
Mgr. Renátke Nagyovej- recitácia:
Anetke Mikuškovej- technická podpora;
Zsuzsike Molnárovej- pečenie a obsluha

Projekt, do ktorého sa zapojili aj žiaci našej školy

9. 5.2023

Naša škola sa zapojila do medzinárodného projektu Postcrossing, pretože hľadá príležitosť rozšíriť si obzory, zlepšiť si angličtinu, dostávať tematické pohľadnice a spoznať kulinárske tajomstvá kuchýň celého sveta 
Teraz budeme môcť posielať a prijímať pohľadnice z viac ako 200 krajín 
Prvé pohľadnice sme poslali členom projektu z Číny a Nemecka. Každý žiak bude mať možnosť pohľadnicu podpísať 
Dievčatá, ďakujeme vám za prvé podpísané pohľadnice 

A Lelki Egészség Ligájának köszönhetően egy nagyon aktuális témáról, a kibererőszakról szóló előadás volt ma iskolánkban. Célja a tinédzserek figyelmének felkeltése az online térben zajló erőszakról és a lehetséges megoldásáról.

Ezt követően diákjaink ellátogattak a városi művelődési központba, ahol lehetőségük nyílt megismerni a központ által szervezett rendezvényeket, többek közt az előcsarnokban található grafikai kiállítást, a Fablab alkotócsoport, sakk-, tánc- és színházklub munkáit. 

Liga za duševné zdravie 

3. 4.2023
Dnes bol v našej škole rušný deň. Konzultanti z Ligy za duševné zdravie mali aktuálnu prednášku o kyberšikane. Cieľom bolo upozorniť tínedžerov na šikanovanie na internete a nájsť spôsoby riešenia tohto problému.

Potom žiaci navštívili kultúrne centrum. Tam mali možnosť oboznámiť sa s podujatiami, ktoré kultúrne centrum organizuje. Vo vestibule si pozreli výstavu grafiky, tvorivý klub Fablab, šachový klub, tanečný klub a divadelný klub. Dom kultúry je otvorený pre zaujímavé voľnočasové aktivity.SVETOVÝ DEN POVEDOMIA O AUTIZME

2. apríl je Svetovým dňom povedomia o autizme. Oblečme si zajtra modré odevy, aby sme vyjadrili solidaritu
.
Április 2-a az autizmus világnapja. Öltsünk magunkra kék ruhát az együttérzésünk kifejezésére!

Na Hodina deťom

29. marec 2023·
Zúčastnili sme sa dobrovoľníckej zbierky "Hodina deťom" a vyzbierali sme 610 EUR. Ďakujeme veľmi pekne našim profesorkám Kristínke Pódovej a Renátke Nagyovej a našim žiakom a žiačkám, ktorí sa zapojili do tejto zbierky 

Bekapcsolódtunk az "Egy óra a gyermekekért" kezdeményezésbe, és 610 eurót gyűjtöttünk. Nagyon szépen köszönjük tanárainknak, Póda Krisztinának és Nagy Renátának, valamint diákjainknak, akik részt vettek az önkéntes gyűjtésben.  ac vehicula eros, sed dictum sapien.


2% DANESrdečne Ďakujeme všetkým, ktorí darujete 2% vašej dane neziskovej organizácii ADVENTIM.
Aj takto nám pomáhate pomáhať  chorým a nùdznym deťom a všetkým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. DAKUJEME.

Szívből  köszönjük  mindenkinek, aki adója 2 %-át az ADVENTIM Alapítványnak ajándékozza.
Ezzel is segítenek  azoknak a beteg és szociálisan hátrányos gyermekeknek, akik valóban segítségre szorulnak. KÖSZÖNJÜK!

PhDr. Andrea Olejníková MBA riaditeľka

 

ŽELÁME VÁM ŠTASTLIVÝ NOVÝ ROK 2023