Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás
Drahí priatelia,
Blíži sa koniec
 dalšieho roka. Pre našu neziskovú organizáciu sú to už piate Vianoce s Vami.
Všetci prežívame ťažké obdobie a naše  tradičné aktivity  musia trochu počkať.  Naša práca však nepočká. Aj vďaka Vám a Vašej pomoci , pomáhame naďalej všetkým tým, ktorí pomoc potrebujú a tým, ktorí sa obrátia na nás o pomoc, chorí, ľudia v núdzi a samozrejme poskytujeme  odborné vzdelávanie pre našich študentov.
Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú, ktorí nám pomáhajú pomáhať, a ako zriadovateľ SSOŠ - MSZKI Adventim ďakujeme všetkým drahým kolegom za ich skvelú a neúnavnú prácu. Ďakujeme.

Želáme Vám požehnané vianočné sviatky a úspešný a šťastný nový rok 2022.

DRÁGA BARÁTAINK,

Szivböl köszönjük, hogy ezekben a nehéz idökben is támogatják társaságunkat és hogy az Önök segítségével segíteni tudunk a rászorulóknak.

Nagyon boldog, békés karacsonyt  es sikerekben gazdag és boldog uj esztendőt kívánunk kedves mindjájuknak.


DOBROVOĽNÁ ZBIERKA PRE RODINY V NÚDZI

Nikdy nesmieme byť ľahostajní k deťom a k deťom v núdzi už vôbec nie. Všetky deti chcú byť šťastné a nech je to už z akéhokoľvek dôvodu ani deti v núdzi si svoj osud sami nevybrali. Nie je na nás aby sme niekoho súdili, našou úlohou je pomôcť týmto deťom. 

Veľmi pekne Ďakujeme za príspevky pre rodiny v núdzi pani Erike Fitiskin z Komárna, pánovi Fitiskinovi, ktorý pochádza z Moskvy, pani Enikő Gažovej z Marcelovej, pánovi Imrichovi Nagyovi z Nesvadov. Zvlašť dakujeme pánovi Nagyovi za ochotu pozbierať príspevky z okolia Komárna a za ich doručenie rodinám v nudzi.
20.12.2021, Komárno

SKVELÉ NÁPADY Z NETU

Veľmi dobrý  Adventný kalendár sme našli na nete.  Vytvoril ho team žijeme kreatívne, ale dovoľujeme si ho odporúčať aj Vám, ako sa vyhnúť predvianočnemu zhonu, je plný dobrých nápadov.

28.11.2021, Dunajská Streda

VIANOČNÉ PRÍŚPEVKY Z NAŠICH HANDMADE VÝROBKOV PRE NÚDZNYCH. 

J

Je veľa detí, ktoré nevedia aké je to byť na Vianoce DOMA.

Doma spolu s ockom a mamičkou, byť spolu s rodinou, sadnúť si spolu za štedrovečerný stôl a potom spolu s najbližšími posedieť pod stromčekom , spolu vybalovat darčeky.....
Sme veľmi radi, že sme tento rok prispeli aj my, našimi vlastnoručne vyrobenými skriatkami a ozdôbkami do zbierky , ktorú pravidelne organizuje VŠZaSP sv.Alzbety v Nových Zámkoch pre zariadenie núdzového bývania v Dolnej Krupej.

Prajeme všetkým detičkám a ich mamičkám požehnané Vianoce


28.11.2021
prev next
vyhlasenie-o-poukazani-dane 2021.pdf

Milí zákonní zástupcovia a priatelia školy,
ak by ste prejavili ochotu pomôcť nám aj v tomto roku 2 percentami dane, prípadne aj Vaši známi, budeme veľmi radi. Z vyzbieraných peňazí za minulý rok sme financovali 5 percentnú spoluúčasť na projekte Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou a kúpili sme 3 notebooky na zapožičanie pri dištančnom štúdiu žiakov zo sociálne znevýhodnených rodín, 2 germicídne žiariče, 500 respirátorov, rúšok, rukavíc a 6 pollitrových balení dezinfekcie pre ranný filter, do každej triedy aj na každú toaletu. V ďalšom školskom roku by sme ako zriaďovateľ školy chceli zakúpiť Kamerový terminál na meranie teploty, kontrolu rúška a dezinfekciu rúk. Vopred veľmi pekne ďakujeme.

Tisztelt Szülők, Iskolabarátok!
Nagy örömünkre szolgálna, ha Önök, ill. ismerőseik idén is intézményünket támogatnák adójuk 2%-ával. A tavaly befolyt összegből finanszíroztuk az 5%-os önrészt a középiskolai oktatás gyakorlattal való összekapcsolására irányuló projektre (Prepojenie stredoškolského vzdelávania s praxou), 3 notebookot vásároltunk, ezeket szociálisan hátrányos helyzetű családból származó diákjaink kapták meg az online oktatás idejére, továbbá 2 germicid izzót, 500 reszpirátort, maszkokat, kesztyűket és 6 félliteres fertőtlenítőszert az osztályokba, illemhelyiségekbe is. A következő iskolaévben az iskola fenntartójaként szeretnénk olyan kameraterminált vásárolni, amely ellenőrzi a testhőmérsékletet, a maszkviselést és a kézfertőtlenítést. Előre is köszönjük támogatásukat!
ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

Srdečne Ďakujeme všetkým, ktorí darujete 2% vašej dane neziskovej organizácii ADVENTIM.
Aj takto nám pomáhate pomáhať chorým a nùdznym deťom a všetkým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. DAKUJEME.

Szívből köszönjük mindenkinek, aki adója 2 %-át az ADVENTIM Alapítványnak ajándékozza.
Ezzel is segítenek azoknak a beteg és szociálisan hátrányos gyermekeknek, akik valóban segítségre szorulnak. KÖSZÖNJÜK

UČITELIA NAŠEJ ŠKOLY                                                                                                          26.11.2021, Dunajská Streda

Je prirodzené ,že na vzdelávanie potrebujeme vhodné podmienky, dobré prostredie a mnoho ineho hmatateľného a materiálneho  zabezpečenia. Status dobrej a progresívnej školy sa však nezískava iba stavbou luxusných školských budov.  Základom dobrej školy sú predovšetkým jeho kvalitní a kreatívny pedagógovia.  Škola postavená na dobrých základoch  je potom aj progresívna, ktorú po skončení štúdia  neopúšťaju už "iba absolventi", ale hlavne kvalitne pripravení odbornícici svojho fachu.

Ako zriaďovateľ sme pyšní na to, že pedagogický zbor našej strednej odbornej školy Adventim tvoria nielen výnimočne zodpovední, ale aj kreatívny učitelia.


Jednou z nich je aj zástupkyňa riaditeľky pre praktické vzdelávanie Mgr. Monika Vargova. Okrem svojich denných povinnosti zástupkyne ako aj učitelky, si vždy nájde čas aj na vytváranie estetického vzhľadu priestorov školy. Kreativita a cit ku krásnu pani zástupkyne je studňou nápadou aj pre študentov na kružkových aktivitách.


Niekoľko nádherných prác z vianočných dekorácií Vám prinášame na fotografiách nižšie.

Verejné poďakovanie  za pomoc:

Chcela by som sa poďakovať rodine Nagyovej (Adventim n.o.) za zeleninu a ovocie. Ochoreli sme s manželom a doniesol nám až k domu z dôvodu zákazu vychádzania. Každý by si mohol zobrať príklad z ľudí, ktorí ešte majú veľké srdce a cítia s druhými. Ešte raz Imi a Weronika veľmi pekne ďakujeme ste fakt dobrí ľudia viacerí by si mohli zobrať príklad od Vás. Krásnu nedeľu Vám prajeme 
Mária Takácsová, Nesvady

Pomoc ľudom infikovaným vírusom C-19 a ľudom v karanténe

Aj v tomto roku pomáhame ľudom, ktorí majú ťažkosti s vychádzaním z domu kvôli karanténe. Pomáhali sme im, hlavne staršim,  pri nákupoch potravín, so zabezpečením rúšok a pod. Zvýšený počet infikovaných začiatkom jesene, si vyžiadal sprísnenie opatrení . Veľa ľudí zostalo doma v karantene a prekonávalo covid-19. Členovia Adventimu ako aj naši dobrovolnici nadalej pomáhajú týmto ľudom, hlavne v dodávaní potravín, čerstvej zeleniny a ovocia. Ďakujeme pánovi Nagyovi, pestovateľovi, za ochotu a nezištnú pomoc.

15.11.2021, Nesvady

OKTÓBER - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

Končí sa nám október- mesiac úcty k starším. Vážime si život a prácu seniorov, pretože ich hodnota pre generáciu našich žiakov je nevyčísliteľná. Pôvodne sme mali ísť vystupovať do Domova pre seniorov Ambrózia v Šamoríne, ale nakoľko sa zhoršila pandemická situácia, naše vystúpenie sme museli odložiť. Náš zamestnávateľ v odbore pekár Rolin 1 s.r.o. v Šamoríne však urobil krásne gesto. Pracujú tu 2 naši prváci z triedy s vyučovacím jazykom maďarským, ktorých vidíte na fotografiách- Almedina Ljikaj a Dominik Derzsi. Pán majiteľ pekárne daroval pre Domov seniorov Ambrózia slané aj sladké pečivo, ktoré im naši prváci spolu s učiteľmi odniesli a odovzdali pani riaditeľke Mgr. Anne Bodóovej. Veľká vďaka patrí nielen pánovi Ljikajimu a žiakom, ale aj našim učiteľom, ktorí so srdečným nasadením podujatie zorganizovali- Mgr. Judita Botló, Mgr. Kristína Pódová, PhDr. Csaba Penczinger. Každá spoločnosť sa hlási k odkazu seniorov, u nich máme svoje korene, z ktorých klíčia stromy ďalších pokolení. Prajeme všetkým seniorom pevné zdravie a zamestnancom všetkých domovov pre seniorov veľa síl v náročných pandemických časoch. Vážime si dedičstvo múdrosti seniorov a obetavú a náročnú prácu zamestnancov rezidenciálnych zariadení,v ktorých seniori žijú.(ao)
Végéhez közeledik október – az idősek iránti tisztelet hónapja. Értékeljük az idősebb korosztályt és munkájukat, hiszen ezek az értékek a mostani generáció számára kiszámíthatatlanok. Eredeti elképzeléseink szerint a somorjai Ambrózia idősek otthonába látogattunk volna el, azonban a járványügyi helyzet romlása miatt ezt el kellett halasztanunk. A somorjai Rolin 1 vállalkozásnak köszönhetően mégis sikerült meglepni az idősek otthona lakóit. Itt dolgozik két elsős diákunk – a képeken is látható Ljikaj Almedina és Derzsi Dominik. A Rolin 1 tulajdonosa az Ambrózia idősek otthona lakóinak sós és édes péksüteményeket ajándékozott. Tanulóink tanáraikkal együtt személyesen vitték el és adták át Mgr. Bodó Anna igazgatónőnek. A köszönet azonban nemcsak Ljikaj urat és tanulóinkat illeti, hanem pedagógusainkat is, akik ezt a találkozót megszervezték, név szerint Mgr. Botló Judit, Mgr. Póda Krisztina és PhDr. Penczinger Csaba. Minden társadalom csatlakozik az idősek örökségéhez, náluk találjuk gyökereinket, amiből a következő generáció fái hajtanak ki. Minden idős embernek erőt, egészséget kívánunk, az otthonok dolgozóinak pedig kitartást a megterhelő járványhelyzetben. Értékeljük az idősek bölcsességét és az otthonokban dolgozók odaadó és fáradságos munkáját.

29.10.2021, ŠAMORíN

INTERVIEW PRE CHARITATÍVNY ČASOPIS

Naš posledný (2019) vianočný benefičný koncert "Memoriál Dávida Nagya"  zanechal u novinárky maďarského charitatívneho časopisu, také silné dojmy , že Ihneď po koncerte vyhľadala Dávidových rodičov  a požiadala ich o interview.  Avšak, tak ako následná pandemická situácia, obmedzenia, karanteny a pod., dlhší čas neumožňovali organizáciu daľšieho ročnika benefičného koncertu,  tak neumožňovala dlhší čas ani toto stretnutie.  Pani Erika (novinárka) nás však opäť kontaktovala a tentokrát sa v septembri interview uskutočnilo a so súhlasom Dávidových rodičov bol v časopise publikovaný článok (príbeh) -  Splniť Davidov sen. 
Adventim n.o. z celého srdca ďakuje za mimoriadne pozitívny ohlas na organizáciu benefičného koncertu a za krásnu spomienku na nášho anjela strážneho DÁVIDA. Dúfame, že ešte trvajúce pandemicé opatrenia sa v blízkej budúcnosti uvolnia a naša organizácia bude môcť usporiadať další ročník benefičneho koncertu na pomoc onko a vážne chorým deťom. 

Z NÁVŠTEVY V RODINE S AUTISTICKÝM DIEŤAŤOM

Rodina dieťaťa s autizmom, ktorému sme finančne prispeli na liečbu , z výťažku z nášho benefičného koncertu "Memorial Dávida Nagya", ktorý sme uspriadali v Nesvadoch, sa obratila na nás s prosbou o pomoc pre iné dieťa  trpiace autizmom. Po telefonickom dohovore s matkou sme sa vybrali na návštevu do rodiny.

Privítala nás velmi milá pani Eva a jejvelmi milé deti. Vo velmi prijemnej atmosfére sme sa porozprávali o ich všednom živote, o problémoch, o možnosti akú pomoc by potrebovali.  Mamička troch detí , dvojičiek a mladšieho syna, je velmi skromná a starostlivá matka, vzorne a s láskou starajúca sa o svoje deti. Napriek tomu, že väčšinu jej starostlivosti si vyžaduje starší syn  trpiaci tažkým autizmom a je imobilný, ostatné dve deti sú vychovavané k láske a porozumeniu k svojmu postihnutému bratovi.  Po velmi prijemnom stretnutí, sme zistili, že to, po čom ich syn najviac túži, je jeden nový vozik a my sme mu sľúbili, že urobime všetko preto, aby sme mu nový vozík zabezpečili.

22.10.2021, Nové Zámky

Nový školský rok začína aj pre Alexandru

Alexandra, dievčatko s cystickou fibrózou, je už roky našou chránenkou. Život a zdravotný stav dievčatka sledujeme už od jej útleho veku, keď sme ju spoznali a presťahovali toto choré dievčatko s rodinou do lepších bytových podmienok (vid fotky nižšie, r. 2016). Sandika, ako ju všetci prezývajú, dnes už chodí do školy. Jej zdravotný stav je však naďalej kolísavý.

Ďakujeme Veronike Matejovovej za pomoc  s učebnými pomockami pre Sandiku.


2.9.2021,Dunajská Streda

Kreatívne prezentácie našej školy o našej škole zaujali aj média

Zriadovateľ SSOŠ -MSZKI  Adventim, ďakuje všetkým svojim členom, učiteľom, žiakom aj dobrovoľníkom za kreativnu prezentáciu nšej školy na všetkých fórach, ktoré boli usporiadané v rámci ponúk odborného vzdelávania na stredných školach. 

Uj Szó, Október 2021

PODPORA MÁTÉHO LIEČBY V RAKÚSKU diagnóza - autizmus

Malý Máté, ktorého sme spolu s jeho dvojčaťom podporili aj na našom charitatívnom koncerte v Nesvadoch, má nádej na liečenie sa (vyliečenie) z autizmu špeciálnou metódou, ktorú vykonávajú odborníci v Rakúsku.  Nemalé finančné náklady liečby - vyšetrenia, konzultácie, hospitalizácia - sú pre rodinu náročné, a preto tejto sympatickej rodine, priatelia, známi a rôzne organizácie pomáhajú ako len vedia. Momentálne sa financie na liečbu Máteho v Rakúsku dávajú dokopy zbieraním vrchnákov.  Máteho zákrok v zahraničí je planovaný na 11.novembra. Zakladatelia Adventim n.o. podporili jeho liečbu finančným príspevkom.
12.7.2021, Nesvady

Výrobky učiteľov v našej škole Adventim

Nádherné machové hand made obrazy našich zamestnancov a dobrovoľníkov za skvelé ceny podľa Vašej požiadavky. Kúpou obrazov podporíte činnosť našej neziskovej organizácie 

4.6.2021, Dunajská Streda

Motivačné štipendium

Ako zriaďovateľ Sukromnej strednej odbornej školy ADVENTIM motivujeme mesačne študentov motivačným štipendiom. Za mesiace január- máj 2021 získala štipendium žiačka 1. ročníka odboru pekár Gabriela