Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

JE PEKNÉ DOSTÁVAŤ,
EŠTE KRAJŠIE JE DÁVAŤ

L


Spomienkové magnetky

Spomienkové magnetky a nálepky neziskovej organizácie Adventim budú čoskoro dostupné aj pre verejnosť a kúpou každej magnetky tak môžete prispieť chorým a núdznym deťom. Počas celého roka sú všetky naše aktivity zamerané na pomoc a podporu vážne chorým deťom, deťom v núdzi, deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ťažkú životnú situáciu týchto rodín sa snažíme kompenzovať vecnými darmi a podla našich možností aj finančným príspevkom. Dakujeme všetkým ľudom dobrej vôle, ktorí nás podporujú, bez vás by bola naša práca  veľmi ťažká. 

play

Sme tu pre Vás


A társaságunk emlék mágnesei

Az Adventim non profit társaság emlék plaketjei és mágnesei hamarosan elkészülnek  Megvásarolásukkal is segíthetik a beteg gyermekekt és a rászorlú gyermekeket is.
Pomoc pre deti v detskom domove - oblečenie pre deti

Najväčšiu chybu v živote urobíme ak nepomôžeme,  len preto, lebo si myslíme, že vieme pomôcť iba málo.  Obzvlášť, ak sú to deti, ktoré sú siroty. Žiadne dieťa sa nenarodí ako sirota, žiadne dieťa nechce byť sirotou.  Pre tieto deti aj tá najmenšia pomoc, ten najmenší darček,.znamená celý svet. Urobme im ho krajším.     

Foto:Adventim no  


Pomoc núdznym deťom - školské potreby a hračky pre deti

Je vzácne a krásne , keď v zhone otvárania školských brán do nového školského roka , si spomenieme na tie deti, ktoré pre chorobu alebo iný vážny handicap, nemôžu prežívať tieto chvile tak ako by mali. Je krásne a vzácne, keď pri pohľade na šťastie svojich deti, je srdce rodiča otvorené aj deťom, ktoré sa modlia "iba" za zdravie.
Ďakujeme

Foto:Adventim no

Segítsék a rászoruló gyermekeknek

Csodàlatos, mikor az új tanèv megnyitásának fergetegèben, azokról a gyermekekről se feledkezünk meg, akik betegségūk vagy màs komoly hátrányuk vègett nem vehetnek ebben rèszt. Isten ajándèka, hogy a saját gyermekük boldogsàga mellett a szūlő szíve ezekért a gyermekekért is dobog ...
Szivből köszönjük


Benefičný futbalový turnaj

Benefičný futbalový turnaj, ktorý bol organizovaný na pomoc rodine vážne chorých dvojičiek. Zakladateľky neziskovej organizácie na turnaji finančne prispeli  dvojičkám na ich liečenie.

22.06.2019

Jótékonysági futball torna

Rész vettünk jotékonysáígi futball tornán Naszvadon amely a beteg ikrek Dóra és Dénes megsegítésere szerveztek a naszvadi focikedvelők. A nonprofit társaság alapítói penzbeli adománnyal segítették az ikrek kezeléset melyek szükségesek gyógyulásukhoz. 


                                                                                  Darčeky núdznym deťom

Pravidelne k nám prichádzajú ľudia s dobrým srdcom, ktorí chcú potešiť núdzne deti a venovať im hoc aj malú drobnosť prostredníctvom našej organizácie.
Tentokrát k nám prišli Stela a Kinga Piverové s množstvom darčekov pre deti.

Niektoré sme už odovzdali a ostatné odovzdáme v najbližších dňoch deťom, ktorých rodina nemá možnosť obdarovať ich hračkami.

16.09.2019 /foto :Adventim no

Ajándékok hátrányos helyzetű gyermekeknek

Sajnos nem minden család engedheti meg magának, hogy játékokat vásároljon gyermekeinek. 
Viszont a sok jó embernek köszönhetően, akik rendszeresen felkérik nonprofit tarsaságunkat a közvetítésre, ilyen gyermekeknek is jut sok szép játék. Most Stella es Kinga Piver látogatott el hozzánk akik rengeteg ajandékot hoztak számukra. Egy részét máris eljuttattuk a gyermekekhez. A többi is hamarosan meg találja boldog címzetjét


Na bicykli proti rakovine

V Nesvadoch konalo charitatívne podujatie na bicykli proti rakovine a na podporu prevencie rakovinových ochorení, , ktorú usporiadala skupina aktivistiek 

"Mindenki számít - Na každom záleží"

Gratulujeme usporiadateľkám , bolo to veľmi príjemné podujatie a teší nás, že sme tam boli. O rok veľmi radi prídeme znova 

foto: A.Haladik, V.Nagyová

12.10.2019


"Memory of Dávid Nagy"

Každý podnik, každá firma, organizácia či združenie oslavuje Vianoce a lúči sa so starým rokom inak.
Nezisková organizácia Adventim, si vybrala spôsob, ktorý poteší ale hlavne pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú a preto každý rok uzatvára tak, že usporiada benefičný koncert na pomoc onko a vážne chorým deťom , ktorý nesie meno nášho žiaka, kamaráta a syna "Memoriál Dávida Nagya", ktorý je už anjelom

"Nagy Dávid emlékére"

Minden cèg, minden szervezet vagy társulat maskèppen karàcsonyozik és bùcsùzik az ò èvtől. Az iskolànk fentartòja olyan mòdott választott amivel olyanoknak szerezhett örömet akiknek igazán szügsègük van segitsègre, ìgy minden èv èv vègen jótékonysági koncertett szervez a sùlyosan beteg gyermekeknek, mely egy diákunk, baràtunk és fiunk nevèt hordozza, aki már a menyorszàgbòl az angyalok


30.10.2019

Alexandra a cystická fibróza

Cystická fibróza (CF) je definovaná ako najčastejšie geneticky podmienené multiorgánové letálne ochorenie kaukazskej rasy. Poznaním podstaty ochorenia a možnosti účinnej liečby sa predlžuje priemerný vek prežívania pacienta s CF a pojem „letálne“ sa čoraz častejšie nahrádza pojmom „život ohrozujúce“..  CF spôsobuje mutácia génu, ktorý sa nachádza na 7. chromozóme. Tento gén kóduje tvorbu bielkoviny, ktorá pôsobí vo funkcii chloridového kanálika, v membráne buniek. Liečba CF musí byť komplexná a intenzívna. Prehliadky u odborníka na špecializovanom pracovisku by mali byť časté, minimálne raz za tri mesiace (optimálne každý mesiac, ak je to možné), a v závislosti od zdravotného stavu dieťaťa.
Alexandre a jej rodine Adventim pravidelne pomáha pri zabezpečovaní ich základných potrieb a pre liečenie malej Sandy.

foto:Adventim n.o.


Szandika látogatása 

Szandika. ali sulyos betegségben szenved, meglátogatott minket anyukíjával- Habár szukséges, hogy állandó orvosi felugyelett alatt legyen, jelenleg jól erzi magát és készül az iskolában. 
Jól érezte magát közöttünk, és ugy látszik már most tudja hogy kozmetikus akar majd lenni. A szakma titkait rajtunk próbálta ki, • úspešná speváčka, víťaska talentovej súťaže TAT, hudobné kanály MTv , Svätý Peter
  ERIKA BENYÓ úspešná speváčka, víťaska talentovej súťaže TAT, hudobné kanály MTv , Svätý Peter
 • tanečný súbor Csemadok, Nesvady
  PETTYEM tanečný súbor Csemadok, Nesvady
 • mladá talentovaná speváčka , Bratislava
  CLAUDIA TURANOVIČOVÁ mladá talentovaná speváčka , Bratislava
 • detský tanečný súbor Matice slovenskej, Nesvady
  HELIčKA detský tanečný súbor Matice slovenskej, Nesvady
 • talentovaný detský interpret modernej hudby, Veľké Janíky
  MICHAELA ZAVARCSÍKOVÁ talentovaný detský interpret modernej hudby, Veľké Janíky
 • talentovaná speváčka, učastnička spevackej súťaže Xfaktor, Veľké Kosihy
  PÉCSI VIRÁG VERONIKA talentovaná speváčka, učastnička spevackej súťaže Xfaktor, Veľké Kosihy
 • v regione velmi úspešná amaterska hudobná skupina, Nesvady
  JAM BAND v regione velmi úspešná amaterska hudobná skupina, Nesvady
 • Úspešné spevácke trio , držitelia niekolkých ocenení, opereta, musikál, Veľké Úlany
  Magnólia trio Úspešné spevácke trio , držitelia niekolkých ocenení, opereta, musikál, Veľké Úlany

Vystupujúci na 3.ročníku
benefičného koncertu
"Memoriál Dávida Nagya"
13. decembra 2019

Dakujeme všetkým vystupujúcim, ktorí svojim vystúpením na charitativnom koncerte nielen spríjemnia večer , ale aj podporia tým všetky choré deti.                                          

Köszönjük minden fellépönek hogy fellépésükkel nem csak a jó handulatról gondoskodnak de támogatják is a beteg gyermekeket. 


  i


31.10.2019

Paťka u nás na návšteve

Autizmus je porucha vývinu, ktorá sa prejavuje u detí od detstva, väčšinou sa prejaví do veku piatich rokov. Je to stav ktorý je charakterizovaný špecifickými príznakmi v oblastiach sociálnych vzťahov, hry, záujmov a predstavivosti.  Ľudia s autizmom potrebujú špeciálny typ starostlivosti a vzdelávania, vďaka ktorej sú schopní pochopiť a prispôsobiť sa do určitej miery "nášmu svetu", s možnosťou plnohodnotnejšieho života.

foto: SSOŠ MSZKI Adventim 


HAND MADE

Sprievodným programom 3. ročníka benefičného koncertu  na podporu vážne chorých detí "Memoriál Dávida Nagya" bude vianočná burza v prospech chorých detí. Burza začína pred koncertom od 14:00 hod.Naša dielnička hand made výrobkov sa okrem iného,bude prezentovať vianočnými dekoráciami a celý výnos z predaja venuje rodinám chorých detí, ktoré budú prítomné na koncerte.Do vianočnej burzy sa zapojili  aj iní výrobcovia hand made výrobkov, 2 školy a 2 materské školy v Nesvadoch , klub kreatívnych žien, umelecký rezbár z Nesvad, aj výrobca šitých hand made hračiek a všetci ponukli zisk z predaja prítomným chorým detom. 

foto:Adventim n.o., 30.10.2019


HAND MADE


A jótékonysági koncerten a non profit társaságunk is részt vesz a karácsonyi kiálitason és börzén. A bevételt az eladott készítményeikből teljes osszeggel a beteg gyermekeknek ajánljuk fel.
A karácsonyi jótékonysági vásár es a kultúrműsor sponzorai

Sponzori vianočnej burzy a kultúrneho programu                                 1.11.2019

Na charitatívnu vianočnú burzu, ktorá bude sprievodným programom nášho koncertu 13.12.2019 sa na naše prekvapenie prihlásilo naozaj veľa domácich hand made majstrov ale aj kreatívne kluby a školy a škôlky. Sme veľmi potešení záujmom o túto možnosť podpory koncertu. 

Návštevníci si skutočne prídu na svoje a môžu sa nielen pokochať výstavou nádherných vianočných  ozdôb ale aj iných bytových dekorácii  ale kúpou každej jednej z nich prispejú aj na liečbu chorých deti, pretože každí z predávajúcich ponúkol svoj výťažok deťom s váýnym ochorením. 

Srdečná vďaka každému za toto šľachetné gesto.


Pár úprimných slov....
Veľmi ďakujem svojim žiakom, ktorí sa pridali ku sponzorom nášho charitatívneho koncertu na pomoc chorým deťom. Splnil sa mi sen - mam školu, v ktorej mam žiakov plných empatie, ľudskosti a porozumenia. A čo je dôležité, mam kolegov, ktorí ich k týmto hodnotám vedú. 3.ročník koncertu Memoriál Dávida Nagya nám bude opäť pripomínať chlapca, ktorému som bola triedna a ktorého mama je jeden vzácny človek, ktorý som mnou už 5 rokov prechádza všetkým dobrým aj zlým a ktorý bol schopný so mnou prežiť aj krízy a rozhodnutia, ktoré boli tŕnistou cestou. David je síce už anjel, ale je aj hlavný mecenáš koncertu. 
Niektoré deti, ktoré sme s vašou láskavou pomocou podporovali, uz žiaľ medzi nami nie sú, no iné, napr. SZANDYKA sa úspešne liečia a prosperujú. Úprimne nás teší, že Szandy mala prvý rok života taký, že nebola hospitalizovaná, že niektorí naši chlapci z 2.ročníka si rozhýbali nožičky a že naša Patrícia a jej mamina nás každoročne prídu na koncert podporiť a Patka je naša hviezda pódia. Na tomto koncerte vystúpia vsetci umelci nezištne a zadarmo a uskutoční sa s pomocou ľudi a organizácii, ktoré tu vidíte. Ešte sa pokojne môžete pridať a urobíme novú cedulku  a môžete deti podporiť aj vo výzve na ludialudom.sk. BEZ VÁS BY TO NEŠLO A DAKUJEME, ŽE VÁS MAME 
Andrea Olejniková. riaditeľka školy

Vianočná burza v prospech chorých deti                                                                                 Karácsonyi vásár a beteg gyermekek javára


Podpora liečby vážne chorých detí na 3.ročníku benefičného koncertu "Memoriál Dávida Nagya"

Krok po kroku s Kristiánkom...

Kristiánko je veľký bojovník. Je to usmiaty, chlapček, ktorý krok po kroku prekonáva ťažkosti, ktoré ho žiaľ už stretávajú v detstve. Jeho rodičia sa snažia aby mu dokázali zabezpečiť, všetky, aj  finančne náročné, rehabilitácie a liečenia, ktoré potrebuje či u na Slovensku alebo v zahraničí. Tieto rehabilitačné pobyty sú pre Kristiána viac než dôležité, vďaka nim aj keď s pomocou ale dokázal už urobiť prvé kroky a každý deň (ak nie je na liečení)  môže s mamičkou navštevovať kolektív  materskej škole.
foto:Eva Polgár

Kvadruparéza je najťažšou z foriem DMO – detskej mozgovej obrny.
Sú pri nej postihnuté všetky štyri končatiny. Je dôsledkom poškodenia obidvoch mozgových hemisfér. Z tohto dôvodu obyčajne býva aj výraznejšie postihnutý intelekt a často je pridružená aj epilepsia. Deti s kvadruparézou sa obyčajne nenaučia chodiť a sú celý život odkázané na pomoc druhej osoby a na pohyb len pomocou vozíka.   Liečba tejto formy DMO je dlhodobá, obyčajne veľmi namáhavá a vyžaduje obetavého a trpezlivého rodiča. Celkové vyliečenie zatiaľ však nie je možné.  

Deti s autizmom, vývinovou poruchou nedokážu vnímať podnety vonkajšieho sveta. Často sa uzatvárajú do toho svojho a pre okolie sa javia ako keby nemali o nič záujem  Hlavným ukazovateľom autizmu je, že dieťa napriek prekročeniu prvého roka stále nejaví záujem o veci, ktoré sa okolo neho dejú. Netúli sa k vám, nedokáže vás spoľahlivo identifikovať, nepýta si niektoré hračky, nevníma nové podnety, ktoré mu prichádzajú do života. Toto sú však len všeobecné ukazovatele. Lekár sleduje správanie dieťaťa v troch oblastiach – sociálne interakcie, sociálna komunikácia a imaginácia. Špecifickým správaním v týchto troch prípadoch následne vie určiť, či ide o autizmus alebo inú vývinovú poruchu.  

Máté a Márk, dvojičky...

Dvojičky sú dlho očakávané a vytúžené deti manželov Mlynárových. Narodili sa s handicapom,  Márk sa narodil s postihom horných končatín, ktoré si budú v jeho spontánnom vývoji vyžadovať dlhodobo a pravidelne  operácie a Máte je dieťa s autizmom a ako také si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rodina žije v skromných podmienkach,velmi usporiadaných, ocko je starostlivý otec, ťahá uživenie rodiny ako sa len dá lebo mamička nemá šancu od detí chodiť do práce, ale zdravie dvojičiek je pre nich  vždy prvoradé.  

.foto: Marika Mlynár

Cystická fibróza (CF) je definovaná ako najčastejšie geneticky podmienené multiorgánové letálne ochorenie. Poznaním podstaty ochorenia a možnosti účinnej liečby sa predlžuje priemerný vek prežívania pacienta s CF a pojem „letálne“ sa čoraz častejšie nahrádza pojmom „život ohrozujúce“.. CF spôsobuje mutácia génu, ktorý sa nachádza na 7. chromozóme.  Prehliadky u odborníka na špecializovanom pracovisku by mali byť časté, minimálne raz za tri mesiace (optimálne každý mesiac, ak je to možné), a v závislosti od zdravotného stavu dieťaťa.

Alexandra, dieťa z periférie

Vážne chorá Alexandra, žila so svojimi rodičmi bez práce a starými rodičmi, bez nadsádzky v chatrči, v podmienkach, ktoré jej zdravotný stav  očividne zhoršovali. Naša neziskovka s velikánskou pomocou poslankyne DS Antal Agoty jej našla nové bývanie v Dunajskej Strede v oveľa lepších podmienkach. Odvtedy sa jej stav stabilizoval,a aj  otec si našiel stálu prácu. A keď bude všetko v poriadku Sandyka konečnej v septembri nastúpi aj do základnej školy. Najväčšim želaním jej rodičov je aby sa vynašiel liek na liečenie cystickej fibrózi.

foto:Peter Kosár

Každý človek môže pri úraze mozgu, následkom, úrazu, nedostatkom kyslíku  upadnúť do tzv. bdelej kómy- Dodnes sa nevie, ako dlho tento stav potrvá  Tento čas „oddychu,“ môže trvať veľa týždňov, mesiacov alebo aj rokov. Je neskutočne dôležité s rehabilitáciou a s terapiami začať okamžite po stabilizácii pacienta, resp. ako to jeho zdravotný stav dovolí. 

Želáme si, Nech každá terapia a rehabilitácia prispeje k uzdraveniu aj tohto zlatého chlapčeka Matejka

Matejko, malý šibal

Ako nám jeho otecko povedal - Matejko bol veľmi veselé, usmievavé dieťa, malý šibal - žial, tragická nehoda prerušila jeho šibalstvá.Ale jeho rodina a my všetci, ktorí si ho nosíme v srdci veríme, že jedného dna sa vráti a vyrastie z neho úžasný človek. Dovtedy však potrebuje veľa veľa pomoci nielen od lekárov a svojich rodičov, ale všetkých ľudí dobrej vole..  Sme radi že aj my svojou troškou  môžeme Matejkovi prispieť na jeho liečenie. Náš charitatívny koncert je aj pre teba Matejko <3

foto: Viktor Chovančák


Ponuka hand made výrobkov na charitatívnej vianočnej burze  pre choré deti / 13.12.2019                             14.11.2019

Na vianočnú burzu prispeje aj tvorivá dielňa Adventim Dunajská Streda. Ponuka rôzne vianočne ozdoby a dekorácie, adventné vence, svietiace ikebany a mnoho iných krásnych ozdôb.

Adriana Gašparíková zo Serede maľuje hlavne  obrazy,  na vianočnej burze ponúkne vlastné ručne maľované obrazy samozrejme s tematikou Vianoc  a anjelov a krásne bytové dekorácie, ktoré oživia a obohatia  každý moderný byt.

79741815_1051336335208110_3426300303434055680_njpg  Materská škola Bocianiky na Hurbanovej ulici v Nesvadoch okrem kreatívnej tvorby svojich učiteliek, usporiadala tvorivé dielne s rodičmi a svoje výrobky budú prezentovať a ponúkať návštevníkom vianočnej burzy. Absolútne skvelý nápad - vianoce sú predsa o tom aby sme boli spolu a v tomto prípade aj spolu pomáhali.

79207193_1051142721894138_5935925174242115584_njpgCsuport Ladislav drevorezbár sa bude na vianočnej burze prezentovať svojimi výrobkami z dreva , tentokrát s vianočnou tematikou, vianočné stromčeky, drevené koláže so zimnou tematikou, drevené vianočné ozdoby a iné.

foto z vianočnej burzy 13.12.2019 v Nesvadoch

Pegy decor Nesvady  ponúka prekrásne adventné, vence,ozdoby na dvere aj na vianočný stôl ale aj ozdoby na rôzne príležitosti. Vlastná práca pani Szakálosovej z Nesvad je veľmi kvalitná a nádherne aranžovaná. 

79156303_1051142565227487_3716089031159709696_njpgŠité bytové dekorácie, ozdoby a hračky sú vzdy velmi vzácne. Lotti Palušková z Nesvád ich šije veľmi kvalitné a estetické k rôznym príležitostiam, oslavám ale aj k ročným obdobiam. ušila už niekoľko krásnych reprezentatívnych kúskov. Na vianočnú burzu prinesie ukážky svojej tvorby. 

80268205_1051143258560751_233622740316192768_njpgUmelecký drevorezbár pán Július Dézsi z Nesvád prinesie na vianočnú burzu nádherné diela vyrezávané z dreva zo svojej domácej dielne..

IMG_20191104_131702jpg

79107817_1051336648541412_3055989593267503104_njpgZákladná škola s vyučovacím jazykom slovenským v Nesvadoch ponúka na vianočnej burze predovšetkým tvorbu svojich žiakov zameranú na zimné sviatky. 

78567271_1051336461874764_5927010553007439872_njpgAnikó Borosová z Imeľa, ktorá sama trpí nevyliečiteľnou chorobou, ponúkla do vianočnej burzy svoje šité ozdoby a  dekorácie, šité detské hračky, zvieratka, ozdoby do kuchyne, bytové dekorácie.

79366057_1051142968560780_28433851730624512_njpgBy Bing je tvorivá dielnička mamičiek Katalin Rajkovej a Nikol Kelemenovej z Nesvad, ktoré šijú  velmi praktickú  a kvalitnú odev a módne doplnky pre deti. Ponúkajú detské čiapočky,šáliky, čelenky, nohavice, dupačky, z kvalitného materiálu a podľa želania zákaznika.

Krúžok šikovných rúk Súkromnej strednej odbornej školy Adventim Magán Szakközépiskola v Dunajskej Strede prispeje na vianočnú burzu prekrásnymi vianočnými ikebanami, ktoré vyrábajú žiaci pod vedením pani profesorky Moniky Wiedermann Vargovej..

73121081_141611987234424_8759517046355525632_njpg

Materská škola Nezábudka na ulici Sládkovičovej v Nesvadoch sa bude na vianočnej burze prezentovať  výrobkami jedinečne kreatívnych učiteliek MŠ. .

80009211_1051143761894034_6827012566108078080_njpgGál Krisztián, rodák z Nesvád prinesie na vianočnú burzu adventné vence a žiarivé dekorácie na vianočný stôl, ktoré vyrába jeho priateľka

Csontosová Alžbeta ponúkne na vianočnej burze  háčkované dekorácie, háčkované prestieranie, vankúšiky

Ivana Osvaldová, Bratislava ponúka vianočné dekorácie, adventné vence, ozdoby na dvere ako aj módne doplnky na sviatočné príležitosti,

79425870_1051336248541452_5111761687904518144_njpgVeronika Nagyová ponuka okrem dekoratívnych vonných kytic a ikeban vyrobených z mydla,ktoré sa hodia úplne na každú príležitosť, či ku gratuláciám, ako ozdoby k slávnostným posedeníam alebo ako dekorácia do bytu, aj krásne vianočné svietniky a ikebany.

79603321_2776063945747038_651383145362358272_njpgKlub Kreatívnych žien v Nesvadoch vyrába neskutočne krásne veci. používajú pritom rozne techniky ktorým sa priučili na kurzoch. na vianočnej burze predstavia rozne výrobky z ich dielne, ktoré sú očarujúce.

79262169_1051336141874796_3829602113395097600_njpgZákladná škola -Alapiskola s vyučovacím jazykom maďarským v Nesvadoch bude na vianočnej burze prezentovať a ponúkať krásne vianočné ikebany, vianočné vence, ozdoby, ktoré vyrábaju žiaci školy spolu s učiteľmi. 

A kézművesek árukínalata a beteg gyermekek javára a karácsonyi  jótékonysági vásáron / 2019.12.13


A MSZKI Adventim diákjai a jótékonysági koncertre is készülnek

Az iskolánkban a diákjainkar a jótékonyságra is vezessük. nagyon fontos , hogy a jótékonyság és az önzeltlen segítség ne csak a pénz adományokra szűküljön nézeteikben, és tudatosuljon bennük, hogy a segítségnek nagyon sok formája van.  Ezúttal az iskola igazgatónője vezetésével a diákok linzer süteményeket készítettek a Naszvadi jótékonysági koncertre a beteg gyermekek megsegítésére.

foto. SSOŠ MSZKI Adventim, 4.12.2019

Krúžok SSOŠ  Adventim pre vianočný benefičný koncert

Viesť žiakov k dobročinnosti a k pomoci druhým v žiadnom prípade nekončí finančným prispievaním pre človeka v núdzi, či chorého. Je nesmierne dôležité aby si aj mladí ľudia uvedomovali potrebu nezištnej pomoci, a to že pomáhať môžeme rôzne.  Žiaci SSOS Adventim, pod vedením pani riaditeľky Andrei Olejníkovej,  pripravujú na benefičný koncert usporiadaný na podporu chorých detí  koláčiky z linzerového cesta.  Pochutiť si na nich môžu návštevníci a hostia nášho charitatívneho podujatia v Nesvadoch.


V Nesvadoch sme organizovali vianočnú burzu pre vážne choré deti

13-ho decembra 2019 od 14:00 hodiny sa  do auly Agrorentu v Nesvadoch pomaly začali schádzať predávajúci na charitatívnu vianočnú burzu. Spočiatku plánovaná malá burza sa záujmom veľkého počtu ľudí ,ktorí sa zaoberajú hand made výrobkami a následným vyložením množstva nádherných výrobkov, premenila na krásny vianočný jarmok. Tento vianočný jarmok mal iba jedinú podmienku účasti - podporiť choré deti predajom ponúkaných výrobkov a záujem prejavilo až 16-násť domácich kutilov  Návštevníci tohto jarmoku si naozaj mali z čoho vyberať. Základná škola s VJS ponúkala krásne ikebany zo živej čečiny, dekorované sviečkami, Základná škola -Alapiskola s VJM zas adventné vence na drevenom pláte, krásne ozdobené prírodninami a ozdoby na vianočné stromčeky respektíve zdobené medovníky materská škola Bocianiky ponúkala vianočné ozdoby, krásne osvetlené 

prírodné prútie a materská škola Nezábudka originálne ozdoby na vianočný stromček z dekoratívneho pletiva. Veľmi širokou paletou nádherných vianočných ozdôb, dekorácii a šitých doplnkov sa prezentoval klub Kreatívnych žien v Nesvadoch. Dvaja drevorezbári, pán Dézsi Július a pán Csuport Ladislav ponúkali, každý v inom štýle, majstrovsky vyrezávané obrazy,  vianočné koláže, aj drevené ozdoby na stromčeky. By bing dielnička, mamičky na materskej dovolenke, priniesli na jarmok detskú módu vo vianočnom štýle, zateplené čiapočky, šáliky, dupačky a rôzne iné detské oblečenie. Na niekoľkých stoloch sa predávali krajší a krajší usmievavý ručne vyrobený a šitý škriatkovia, Elfovia, anjeliky a rôzne vianočné postavičky. Boli nádherní. Pani Palušková Lotti popri nich ponúkala aj šité vianočné dekorácie na dvere a ručne vyrobené bábiky a pani Borosová Anikó zas šité zvieratká. Veľmi krásnou  hačkovanou ručnou  prácou sa prezentovala pani Csontosová Alžbeta. Precízne vypracované prestieranie, vankúšiky a iné bytové

 doplnky očarili každého. Stôl pána Kristiána Gála žiaril farbami, na predaj ponúkal nádherné adventné vence, dekorácie na sviatočný stôl a závesné vence vyrobené z vianočných gúľ.Súkromná stredná odborná škola Adventim sa prezentovala vianočnými výrobkami krúžku šikovných rúk,  Ivana Osvaldová, žiačka diaľkového štúdia, prispela na burzu prekrásnymi šitými odevnými doplnkami a adventnými venčekmi a Adriana Gašparíková vlastnoručne maľovanými obrazmi ale aj plstenými škriatkami a anjelikmi.  Veľmi štýlové a vkusné  vianočné ozdoby ponúkala na predaj aj pani Margita Oslanecová. Naša nezisková organizácia sa prezentovala tiež a ponúkala vianočné dekorácie a osvetlené ikebany. Takže si bolo naozaj z čoho vybrať. Dôležité je však, že vďaka všetkým predávajúcim a kupujúcim  sa vyzbieralo viac ako 2800 Euro a garanti koncertu ich odovzdali na koncerte priamo rodinám chorých detičiek.

foto: Andrea Haládik a Adventim n.o./ 13.12.2019


Znova sme pomohli  - úspešný 3.ročník benefičného koncertu "Memoriál Dávida Nagya"

3 ročník benefičného koncertu na pomoc a podporu onko a vážne chorým deťom dýchal dojmami a láskou. Atmosféra, o ktorú sa pričinili všetci pozvaní hostia, ľudia, ktorí nás koncertom sprevádzali ako aj zážitok z vystúpenia všetkých spevákov či tanečníkov, zanechala vo všetkých prítomných nezabudnuteľný zážitok. Vďaka všetkým sme znovu mohli pomôcť chorým deťom a ich rodinám v boji o zdravie týchto detí. Želáme rodinám chorých detičiek, rodine Polgárovej, Kosárovej, Mlynárovej a Chovančákovej,, požehnané a prekrásne Vianoce, všetkým ľudom dobrej vole veľa šťastia a božieho požehnania a hlavne zdravie pre všetkých.

.


Garanti koncertu odovzdali  všetky dobrovoľné príspevky v celkovej sume 2800 euro priamo rodinám chorých detí .

Jedným z garantov benefičného koncertu, ktorý odovzdával príspevky rodinám chorých detí,  bol pán profesor Herdics György.

Ďakujeme pánovi profesorovi, že prijal záštitu nad koncertom a uctil nás svojou prítomnosťou.

Starosta obce Nesvady pán Zoltán Molnár, garant koncertu, odovzdal rodinám chorých detí aj dar obce Nesvady, poukážku na  víkendový rekreačný pobyt  v Thermal Nesvady s plnou penziou a ubytovaním. Dakujeme za nádherné gesto a rodinám želáme krásny pobyt v thermálnom kúpalisku Nesvady..


...aby dobrých ľudí bolo dosť , aby sme žili iným pre radosť,

aby deti netrpeli a mladí neumierali, 

aby zdravie zvíťazilo, aby sme sa chovali k sebe milo, 

aby sme mali veľa síl, aby sme zažili veľa pekných chvíľ, 

aby sme vedeli pomocnú ruku dať ,
aby sme sa nezabudli smiať
a aby človek človeka neprestal mať rád.

...felejtsünk haragot, sértödést, bánatot,

tanuljunk Jézustól  
sok - sok alázatot,
tanuljuk meg tőle mi a megbocsájtás,

ne legyen köztünk veszekedés, bántás,

Karácsony idején 
győzzön a szeretett,
tegyünk boldoggá  akit csak lehet.OHLASY - benefičný koncert 13.12.2019 v Nesvadoch ...

Facebook
Rodina Polgarova
z Nesvád ďakuje vsetkím ktorí sa zúčastnili benefičného koncertu Memoriál Dávida Nagya a ktorí veĺkým srdcom podporili Kristiánka na ceste jehi uzdravením.Velká vďaka patrí Weronka Turan Nagy a vsetkím ktorí podporili tento jedinečný koncert usporiadaný na pomoc chorých detí.Ďakujeme❤️

80574666_3080568811972107_1773698665773268992_ojpg


79472907_1054863098188767_8550682353305911296_njpgwww.nesvady.sk

Adventim n.o. dňa 13.12.2019 pod záštitou starostu obce Zoltána Molnára a pána profesora Györgya Herdicsa zorganizoval 3. ročník benefičného koncertu “Memoriál Dávida Nagya“ na pomoc a podporu onko a vážne chorych deti.

Bolo úžasné sledovať samotnú prípravu, keď sa zaradom hlásili dobrovoľníci, ktorí chceli svojou troškou prispieť k úspešnému vyvrcholeniu podujatia.V rámci benefičného koncertu sa uskutočnila aj vianočná burza, do ktorej sa zapojili deti materských a základných škôl, občianske združenia a milovníci tvorby ručných (hand made) výrobkov, ktorí zisk z predaja venovali do benefičnej zbierky.

A tak v piatok podvečer každého diváka vítala príjemná predvianočná atmosféra a koncert s dobrovoľným vstupným , na ktorom vystúpili amatérske skupiny a jednotlivci bez nároku na honorár. Každý z prítomných sa prostredníctvom krátkych filmov mohol zoznámiť s osudom detí a každodenných strastí rodín, ktorým sa výťažok z koncertu poskytol.

Žijeme v storočí, keď je najvzácnejší  voľný čas. Sme pohltení prácou, technikou, či sociálnymi sieťami, uspokojovaním bežných hmotných potrieb a tie „dôležité“ ostávajú niekde bokom... A čo je v živote dôležité? Aj  vďaka benefičnému koncertu sme si  oveľa viac uvedomili , že tým je zdravie  a čas jeden pre druhého.

Vďaka všetkým, ktorí akokoľvek podporili tento koncert sa vyzbieralo viac ako 2800€, ktoré sa rovnakým dielom rozdelilo medzi 5 detí (štyri rodiny) a na záver benefičného koncertu odovzdalo pozvaným rodinám


Facebook

Viktor Chovančak My Vám Ďakujeme...za to že myslite na Matka.a ďakujeme aj za manželov Nagyovcov že k nám priniesli neskutočnú chuť rozdávať a darovať a že i napriek tomu čím prešli majú obrovskú chuť žiť a isť ďalej. Boh Vás všetkých žehnaj.


Vianočné želanie skupiny JAM BAND na Facebooku prostredníctvom benefičného koncertu,ktorý usporiadal Adventim n.o.


Attila Ágh
 je spolu s uživatelem Tomi Krisztina a dalšími (4 dalšími) ve městě Nesvady.23. prosince 2019 v 18:25

JAM Band mal prednedávnom tú česť vystúpiť na charitatívnom podujatí Memorial Dávida Nagya organizovanom n.o. ADVENTIM, v rámci ktorého sa organizovala zbierka pre onko a ťažko choré deti a zároveň bolo venované anjelikom, ktorí na nás už hľadia z neba. Tento nádherný a dojímavý večer v znamení čistej, nezištnej lásky sme mali možnosť prežiť v spoločnosti usmievavých detí a ich obdivuhodných, obetavých rodičov, starých rodičov, priateľov a ľudí s dobrým srdcom, ktorí týmto deťom a ich rodinám podali pomocnú ruku. Ďakujeme! Týmto záberom z charitatívneho koncertu JAM Band zo srdca praje všetkým požehnané Vianoce plné lásky a pokoja v duši!   Jam Band

Nemrégiben a JAM Band nemes célt szolgálva részt vehetett az ADVENTIM nonprofit szervezet által megrendezett adventi jótékonysági koncerten, ahol rákos és súlyosan beteg gyerekek számára folyt az adománygyűjtés. Az este folyamán a már mennybe szállt angyalkákra is közösen emlékeztünk. Az összefogásé és tiszta szereteté volt a főszerep. Mosolygó gyermekekkel, az őket odaadó törődéssel nevelő szüleikkel, nagyszüleikkel, barátaikkal és sok segítő kezet nyújtó emberrel együtt élhettük át azokat a pillanatokat, amelyek a mi szívünkben is meggyújtották a szeretet lángját. Köszönjük!
Mi pedig ezzel a koncerten készült felvétellel szeretnénk mindenkinek szeretetteljes, meghitt karácsonyi ünnepeket kívánni!


Facebook

Margita Szakálosová Oslanecová Vierka nagyon ugyes vagy, a Dávidko büszke rád mind mindig ❤ mindig velünk van

Alexandra Kosár és szulei nagyon szépen köszönjük az egész évi támogatást és nagyon jól éreztük magunkat hálásak vagyunk a sok kedvesegert és segítségért. Kellemes ünnepeket és Boldog Új Évet kívánunk Alexandra Kosár és szulei

Marika a Gabriel Mlynár Mi köszönyük eszt a gyönyöru estet. Nagyon boldogok vagyunk hogy reszese lehettunk ennek a szép estenek. Köszönyük a segitseget es hogy minket vallasztotatok.

Alžbeta Patakyova Csodálatos vagy Viera! Ha megengeded kopogok . Mikor vége lett a műsornak és odasetalt hozzánk hátra a Kis Katka megpusziltam őt és megköszöntem hogy van nekünk. És az édesanyja is sokat segített. Igazán már csak az ő nevük hiányzott. Köszönet mindenkinek!

Cucor Flaisz Georgina Nagy élmény volt ️ köszönjük. Reméljük jövőre is tudunk majd segíteni ezeknek a drága gyermekeknek ❤️

Mária Patasiová Gyönyörű volt a koncert,örülök,hogy segíthettem a kis gyermekeknek!

Valéria Csontos Nagyon sajnálom,hogy nem lehettünk ott

Patri Katonová ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Henrieta Szakálosová Mindig itt leszunk
❤️

Verona Kissová Ezekhez a szavakhoz nem kel semmi komentár.Aki ott volt az át élte az est hangulatát,aki valami okbol nem tudot részt venni az eseményen biztossan a jovoben ott lessz,mivel fogja hallani a viszhangot. Egy nagyon szép és megható rendezvény részesei lehettunk,ezért koszonet nektek mind szuloknek,mert sajnos nem konnyu dolog ilyen rendezvényt létre hozni.❤️❤️❤️


Rodina Kosárová. Dunajská Streda - Szandika s rodinou nàs dnes prišla navštíviť a vyjadriť poďakovanie za podporu a dary, ktoré dostali na našom benefičnom koncerte .
Kinga Czajlik zároveň darovala Szandike kopec veci , hračiek aj sladkostí.
Šťastné a veselé Vianoce želáme Szandika

Messenger
Rodina Mlynárová 
 Dakujeme za prekrásny večer. Sme velmi šťastní, že sme mohli byť jeho säčasťou. Dakujeme za pomoc a za to že ste si vybrali aj nás.

 Mlynár család - Mi köszönyük eszt a gyönyöru estet. Nagyon boldogok vagyunk hogy reszese lehettunk ennek a szép estenek. Köszönyük a segitseget es hogy minket vallasztotatok. Želáme Vám šťastný Nový rok plný lásky, pohody a zdravia                    06.0.1..2020

Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek, gazdagot sok szeretettel, békességel és egészségel 

Máme za sebou ďalší rok, v ktorom sme tu boli pre Vás a pred sebou nový rok 2020, v ktorom tu budeme pre Vás aj naďalej. Nový rok bude pre nás znovu plný cieľov, zameraných pomáhať všetkým Vám, ktorí potrebujete pomoc pri riešení ťažkých životných situácii, a budeme sa snažiť pomáhať vám pri ich riešení. Po minulé roky sme získali dôveru , mnohých z Vás, ktorú si nesmierne vážime a urobíme všetko preto aby sme Vás nesklamali ani v ďalšom roku.Želáme si, aby naša práca pomohla čím viac ľudom, rodinám a ich deťom.a  ´ďakujeme všetkým úžasným ľudom, ktorí nám pomáhajú pomáhať. 

Az új évben, uganugy ahogy az elmúlt évben mindig itt leszünk, hogy segíthessünk. Segíthessünk mind azoknak akik nehéz helyzetben kerültek, és hozzánk fordulnak segítségert. Az elmält években megszereztük sokaknak a bizalmát, amit nagyon tisztelünk, és ígerjük hogy mindent meg teszünk hogy e bizalom megmaradjon továbra is. 2020 as évben is azt kívanjuk, hogy munkánkal minel több bajba jutott embernek, családnak es főleg gyermeknek segíteni tudjunk, közösen mind azokkal akik segítenek nekünk segíteni.