Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

"Je pekné dostávať.
ešte krajšie je dávať"


NÁDEJ AJ PRE ALEXANDRU

Navštívila nás s mamičkou Szandika Kosárová, ktorá je už prváčkou a odovzdali
sme jej veci, ktoré nám pre ňu darovali Dóra Pázmanyová, Veronika Matejovová a Kinga Czajlíková 
Advetim n.o. jej vďaka darcom percent daní daroval hygienické potreby, sladkosti a ovocie. 

Dobrou správou je , že boli vynájdené lieky na jej závažné ochorenie, ktorým je cystická fibróza. V stredu ide Szandika na vyšetrenia do Podunajských Biskupíc a budeme sa snažiť jej zabezečiť vitamíny a finančné prostriedky pre doplnkovú liečbu. 
V prípade záujmu o pomoc tomuto malému anjelikovi nás nevahate kontaktovať  Dakujeme.
DS/14.9.2020

REMÉNY SZANDIKA SZÁMÁRA IS

 Kosár Szandika , aki immár iskolás lett, anyukájaval látogatott meg minket az iskolánkban. Oda ajándekoztuk  neki kedves szponzoraink Pázmány Dóra, Matejovová Veronika és Czajlík Kinga adományait.

Az Adventim nonprofit társaság az önök adója 2% ból biztositotta neki a szügséges higieniai alapdolgokat, egy kis édességet es sok sok vitamint.

Jó hir, hogy feltaláltak Szandika súlyos betegségére a cistikus fibrózis gyógymódjád, így Szandika jovö héten a Pozsonypüspöki korházban részt vesz az első vizsgálatokon amik szügségesek a további kezeléséhez.

Ha szivesen támogatnák Szandikát gyogyulásában, bátran jelentkezzenek. Közsönjük.


Náš príspevok na liečbu nevidiacej Kristínky Káplockej

Facebook: 
Dobročinná aukcia pre Kristínku /

Jótékonysági licit Krisztinkáert

Nevidiaca Kristínka potrebuje pomoc aby ju mohli liečiť a vyliečiť vo Svajčiarsku aby mala šancu vidieť. 


Kristínka Káplocká részére letrehozott gyűjtés, arra,hogy kiutazhasson szüleivel Svájcba,ahol kivizsgálják Kristínka szemecskéit,hogy esélyt kapjon arra,ami nekünk természetes-látni!

Do dobročinnej aukcie na liečbu pre Kristínku sme ponúkli naše handmade výrobky, ktoré úspešne našli svojich majiteľov a vdaka ktorým sme mohli aj my prispieť na liečbu Kristínky .

Dakujeme všetkým, ktorí sa pridali  a aj takouto formou pomáhaju.

Fb/12.9.2020

 

Naša najstaršia dobrovoľníčka, babka Justínka Bartalová, oslavuje krásnych 94 rokov. GRATULUJEME

Bartal Jusztína, legidősebb önkéntesünk a 94-ik születásnapját ünnepli. GRATULÁLUNK
24.4.2020


 • Juraj Valo
 • Jusztína Bartal
 • Erika Petrleničová
 • Betka Barkociová
 • Anna Šnajdarová Menendezová
 • Nagy Imrich
 • Vdaka našim priaznivcom, sa nám darí pomôcť s rúškami rodinám v núdzi
  Vdaka našim priaznivcom, sa nám darí pomôcť s rúškami rodinám v núdzi
 • Naše pečenie domáceho pečiva podporujú aj naši dialkari darom múky na pečenie
  Naše pečenie domáceho pečiva podporujú aj naši dialkari darom múky na pečenie

23.04.2020    Náš sponzor - náš partner.  Náš dobrovoľník - náš tím.

Pre existenciu a prácu neziskovej organizácie je najdôležitejšie získať si partnerov, ktorí organizácii bezpodmienečne dôverujú, a pomáhajú jej aby plnila svoje ciele. Získať si dôveru partnerov, spolupracovníkov a dobrovoľníkov nikdy nie je ľahké. Ak je práca organizácie tak povediac vlažná, nevýrazná, málo užitočná a bez viditeľných úspechov, získať si dôveru kohokoľvek môže trvať až roky.
Adventim je však neziskovka, ktorá sa už od svojho vzniku prezentuje prácou , ktorá nezanecháva žiadne pochybnosti v žiadnom našom partnerovi, o ušľachtilom úmysle a práci celého tímu. Sme organizácia, ktorá nemá vlastné príjmy, nemá pochybné bankové kontá, nehromadí žiadny majetok vo svoj prospech, jej členovia nechodia na luxusné dovolenky z príspevkov svojich sponzorov a za svoju prácu nevyžadujú žiadne finančné hodnotenie. Každý člen vedenia, každý dobrovoľník pracuje u nás nezištne a hlavne zo srdca a všetky príspevky, ktoré dostávame vždy odovzdávame tým, ktorí našu pomoc potrebujú , predovšetkým vážne chorým deťom.
Samozrejme, ak chceme byť úspešný a chceme pomáhať tam, kde je to najviac potrebné, my si potrebujeme získať sponzorov, ktorí nám pomôžu aby sme my mohli pomáhať. ĎAKUJEME všetkým naším sponzorom, dobrovoľníkom a priateľom, že nám dôverujete. Je nám veľkou cťou, že ste našim partnerom. Adventim n.o. Vašu dôveru nikdy nesklame. 
Dovoľujeme si teraz aj zvlášť sa poďakovať tým, ktorí nás podporujete aj v krízovej situácii, ktorú v tomto roku zažívame.
ĎAKUJEME, ŽE VÁS MÁME.

Támogatóink a társaink, önkéteseink a csapatunk.

Hogy jól végezzük dolgunkat kivételes embertársakra van szügségünk. Sokszor évekbe telik amíg olyan társakra lelünk akik mehbíznask bennünk és feltétel nelkül számithatunk támogatásaikra. Az Adventim non profit társaság megtisztelve érzi magát, hogy a munkája az amivel bizalomba fogadták támogatói.

Mi egy olyan non profit társaság vagyunk akinek nincenek különleges bevétekei, kétes bankszámlái és mesébeillö vagyona a tagjaink nem járnak luxus kirándulásokra. Az önkéntes munka nálunk a szó teljes értelmében igaz. De mindenki szívvel teszi a dolgát, mert ........folyt.


21.04.2020  Dobrovoľník pomáha zo srdca     
        Az önkéntes szívből segít

Naša najstaršia dobrovoľníčka oslávila
krásne  94. narodeniny

Pre babku Justinku, vek nie je žiadnou prekážkou pomáhať zo srdca ....
Babka Jusztina Bartalová, pomáha vždy a všade, kde sa len dá. Naša najstaršia dobrovoľníčka teraz neúnavne šije rúška pre našu neziskovku, vďaka čomu môžme zase my v ADVENTIME pomáhať iným.
Naša drahá babka, cely náš tím Vám z celého srdca ďakuje za optimizmus, ktorý rozosievate a za ochotu vždy nezištne nám pomáhať. K Vaším 94.narodeninám Vám želáme veľa veľa zdravíčka a Božieho požehnania. 

a tartalomból

A legidősebb önkéntesünk megünnepelte 94 ik születésnapját

Dobrovoľníci bez ohľadu na svoje neľahké zdravotné diagnózy

Nikdy nie je ľahké zvládať vlastné závažné zdravotné problémy a preto je obdivuhodná dobrovoľnícka práca takýchto ľudí v prospech druhých. Pán Nagy sa napriek svojej onkologickej chorobe a po operácii srdca pridal k našim dobrovoľníkom a ochotne sa zapája do iniciatívy rozvozu potravín a zeleniny pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu opúsťať počas karantény svoje domovy.

a tartalomból
Ökénteseink a saját egeszségi gondjaikon túl

Vedenie neziskovky je príkladom  nezištnej dobrovoľníckej práce 

Opatrenia, ktoré sa priniesli v dôvodu pandémie na Slovensku, zasiahli nás všetkých, ale najviac asi rodiny a  ľudí s vážnym ochorením. Vďaka mnohým našim sponzorom, ktorí nám zabezpečujú potraviny k domácemu pečeniu, môže naša nezisková organizácia Adventim pomáhať aj dodávaním čerstvého domáceho pečiva do rodín rizikových.  Riaditeľka n.o. doktorka Olejniková sa chytila iniciatívy a pečie pre rodiny s onkologickým ochorením vďaka čomu majú tieto rodiny čerstvý chlebík a pečivo vždy zabezpečený. 

a tartalomból

Az Adventim nonprofit társaság vezetőségének munkája a nehéz helyzetben is példamutató

Pandémia 2020. V krízovej situácii pomáhame chorým aj zdravým, starým aj mladým

Járvány 2020. Most is segítséget nyújtunk egeszségeseknek és betegeknek, időseknek és fiataloknak


Podpora študentov zakladateľkami n.o. 

2.3.2020  Dve zo zakladateliek neziskovej organizácie Adventim, PhDr. Andrea Olejníková a Mgr.Veronika Nagyová sa rozhodli, že v budúcnosti budú osobne podporovať študentov - prvákov, počas ich štúdia na strednej odbornej škole Adventimu. Za týmto účelom založili fond  výhradne z vlastných  súkromných zdrojov, ktorý bude slúžiť výlučne na vyplácanie motivačného štipendia pre dvoch budúcich študentov školy s najlepším vysvedčením absolventa základnej školy. Toto celoročné štipendium, v sume 30 Euro mesačne, získajú každý rok dvaja študenti s najlepším vysvedčením , ktorých na základe ich učebných výsledkov zo základnej školy, vyberie Rada školy SSOŠ MSZKI Adventim.


Dar primátora mesta Nesvady na benefičnom koncerte neziskovej organizácie Adventim

Pobyt pre Matejka s rodinnou v termálnom kúpalisku Thermál Nesvady

A Naszvadi polgármester ajándéka az Adventim nonprofit társaság jótékonysági koncertjén.
A súlyosan beteg Matej családjával együtt Naszvadon az új termálfürdőben töltötte a hétvégét.

 

Náš ,už tradične úspešný, benefičný koncert na podporu detí s rakovinou a vážne chorých detí podporil aj Matejka Chovančáka , ktorý bojuje s bdelou kómou. Okrem finančnej podpory, ktorá sa na koncerte podarila vyzbierať (2800 Euro) a z ktorej rovnaká alikvotná časť bola odovzdaná aj rodine Chovančákových, primátor mesta Nesvady, pán Molnár Zoltán, daroval rodinám aj poukážku na víkendový pobyt pre celú rodinu v kúpalisku Thermál Nesvady. Chovančákovi využili túto možnosť a od každodenných neľahkých povinností si prišli oddýchnuť vo februári . Pretože voda a podmienky na rekreáciu sú v tomto termálnom kúpalisku dostupné a vynikajúce počas celého roka (bazény s teplotou vody 39*, 37*, 36*), ubytovňa, reštaurácia priamo v areály kúpaliska, s dátumom návštevy nebol žiadny problém ani pre deti a ani pre Matejka. A aby sa rodiny cítila čo najlepšie, počas ich pobytu ich sprevádzal nás dobrovoľnik pán Nagy, za čo mu srdečne ďakujeme. Prajeme rodine veľa síl, božieho požehnania a nádeje, že Matejko sa jedného dňa vráti a bude rozdávať šťastie nielen svojej rodine ale všetkým dobrým ľudom.

Nesvady 2.2.2020