Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

Zbierka pre rodinu v núdzi

Nič ani len podobné neexistuje, ako úprimná radosť detí, ktoré dlho postrádaju, z ktorých cítite vďačnosť a vidite v ich očiach akýsi údiv ale aj rozpaky, ako na vás pozrú s pochybnosťami "to všetko je naozaj naše?"
Až napokon vy máte slzy v očiach, keď medzi množstvom "jééej" a "júúj" a "ďakujem" vidíte ich ťažko usmernitelný chaos kam skôr utekať , čo skôr chytiť, čo prvé ochutnať.... Tieto Vianoce týchto troch malých chlapcov budú také, aké by si zaslúžilo každé dieťa.
Možno budú ešte cez sviatky trochu prekračovať krabice, (bolo ich neúrekom), no tentokrát budú ich Vianoce šťastné, veselé a hlavne aj vďaka vám hojnejšie a s hračkami sa zahrajú s plnými bruškami.
V mene rodiny Vám zo srdca ďakujeme za všetky dary, ktoré sme dnes mohli odovzdať 

Skalka, 20.12.2022


Naše dobrovoľníčky spríjemnili adventné obdobie seniorkám a seniorom v Gabčíkove

pani profesorka Judit Botlo

pani riaditeľka PhD Andrea Olejniková

Vianoce pre choré deti - charitatívny galavečer 

Na.4 ročníku  charitatívneho koncertu " Memoriál Dávida Nagya" v Nesvadoch sa vyzbieralo pre choré detičky "3200€ " , + každá rodina dostala poukaz na víkendový pobyt s ubytovaním v apartmánoch Betica v Nesvadoch, vstupným do termálnych kúpeľov NESVADY a stravou čo činí cca + 450€ na rodinu.
Na záver koncertu bol celý obnos spolu s poukazom odovzdaný rodinám s chorým dieťaťom.Vyzbieranú finančnú čiastku odovzdal priamo rodinám primátor mesta Nesvady Molnár Zoltán a poslanec nitrianskeho samosprávneho kraja PaedDr Becse Norbert.
Sme vám všetkým nesmierne vďační

Nesvady, 11.12.2022Dakujeme všEtkým sponzorom nášho benefičného koncertu 

za nezišttnú pomoc pri organizácii celého nášho skvelého podujatia.

Meteor zvukotechnika, Hurbanovo

Hlavička Zsolt, Nesvady

Ing. Zoltán Oslanec, Nesvady

Gabriela Kovácsová-Ladislav Fekete

Materská škola, Nesvady

MKS - VMK , Nesvady

Henrieta Nagyová, Nesvady

Katalin Rajková, Imeľ

SSOŠ MSzKI , Dunajská Streda

Rz pri MŠ, Nesvady

Mesto Nesvady

Kreativne ženy, Nesvady

Csuport Ladislav, Nesvady

RZ pri ZŠ Nesvady

Ing. Katarina Kissová

Hand made Lotti, Nesvady

Rozália Dobosiová, Nesvady

Verona Kisová, Nesvady

Alapiskola, Naszvad

PeadDr.Petronela Molnárová a Attila Molnár

"memoriál Davida nagya"   4. ročník  - krásny galavečer s vynikajúcimi interpretmi


foto: Akos Cséplö


Marcel Simonič

Erika Slezák

Mišelka Zavarcsiková

Kristina - Jam Band

Izabella Popálená

Csaba Nagy

Akos Csefalvay

Peter Fitos

Jam Band

Zo sociálnej siete :

Kristína Farkasova - vedúca ZSS Nesvady

Klienti ZSS Nesvady pripravili na dobročinnú akciu vianočný veniec, o priemere 65cm....celá suma vianočného venca bude venovaná v rámci Benefičného koncertu Memorandum Davida Nagya. Veniec nájdete dňa 11.12.2022 v kultúrnom dome

Vianočná burza amatérskych remeselníkov na podporu onko a vážne chorých detí

11.12.2022

Kvapka , ktorá pre niekoho znamená celé more

Naše skutky, hodnotia to, akí v hĺbke duše skutočne sme.
Nemusíme hory prenášať, ani oceány preplávať, aby sme niekomu pomohli, alebo konali dobro .. mnohokrát kvapka našej úprimnej, nezištnej pomoci, znamená pre niekoho iného celé more.
Zo srdca ďakujeme za včerajši príspevok venovaný darkyňou, ktorá chce tiež zostať anonymná .
Naše poďakovanie je to najmenej, aby sme vyjadrili našu vďaku.


Vôbec nie je pravdou, že ľudia sú voči iným ľahostajný.
Čo krajšie a vznešenejšie môže byť, ako nezištne pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú.
Všetko sa nám raz vráti. Aj dobro, ktoré urobíme pre iných.

Napísali o nás v novinách Uj szó

vatain
VATAŠČIN PÉTERNaszvad |

A 2014-ben elhunyt Nagy Dávid emlékére tartott gálaest negyedik évfolyamán ismét négy olyan családnak segítenek, akiknek gondot okoz a súlyos betegségben szenvedő gyermekük ellátása.


A jótékonysági esemény az elmúlt években kétszer is meghiúsult a járvány miatt, azonban idén újra megrendezésre kerül a naszvadi Városi Művelődési Központban.

„Általában négy vagy legfeljebb öt olyan családot hívunk meg, amelyek beteg gyermekeket ápolnak, és nincs elég pénzük a kezelésekre, rehabilitációkra, gyógyszerekre. Nekik gyűjtjük a pénzt, amely egyrészt szponzorok adományaiból jön össze – másrészt pedig először rendezünk meg egy jótékonysági karácsonyi vásárt is, amely során a naszvadi kézművesek a bevételükkel segítenek minket” – mondta lapunknak Nagy Viera, a rákbetegségben elhunyt Nagy Dávid édesanyja.

Utoljára két évvel ezelőtt tudták megszervezni az eseményt, az est végére akkor 2800 eurót gyűjtöttek össze a családoknak. A rendezvény fővédnökei Molnár Zoltán polgármester és Becse Norbert Nyitra megyei képviselő – a műsort követően ők adják majd át az összegyűjtött pénzt.

A kézműves vásár december 11-én (vasárnap) 14.00-kor, míg a Jam Band és a Magnólia Trió Polgári Társulás énekesei által jótékonysági gálaest 18.00-kor kezdődik majd. A műsor keretén belül kisfilmekben mutatják be a megsegített családok és gyermekek életét.

Aktuálne k organizácii benefičného koncertu pre choré deti

Dôležitá informácia - finančné príspevky, ktoré dostávame na podporu a pomoc vážne chorých deťí v rámci nášho benefičného koncertu "Memorial Dávida Nagya" sú do času koncertu odovzdané poslankyniam mestského zastupiteľstva v Nesvadoch, pani Alžbete Patakyovej a Mgr. Márii Tóthovej, ktoré dohliadajú na finančnú časť zbierky pre choré deti..

Charitatívny koncert, ktorý v nedeľu usporiadame nám dnes znova ukázal, že žijeme na správnom mieste medzi dobrými ľuďmi, že nech už žijeme akúkoľvek ťažkú dobu, odkaz Dávida je stále živý a nás napĺňa hrdosťou, že ľudia na dobrých ľudí nezabúdajú 

Dnes nám bolo veľkou cťou objať  človeka s obrovským srdiečkom.
A aj keď darca so svojou rodinou chce zostať v anonymite, nedá nám nepoďakovat a nepovedať ako veľmi si vážime a zo  ďakujeme za honosný príspevok pre choré deti.
Nevieme opísať ten pocit, ktorý sme cítili,vieme iba, že nám vyhŕkli slzy dojatia a to objatie neskutočne hrialo na duši.
Zo srdca ďakujeme  A. Š.

Aj tento deň bol jeden z tých dní, keď stretnete ľudí, ktorý vás podporujú a vy pociťujete , že robíte niečo správne, niečo dobré, niečo krásne.
Vôbec nie je pravdou, že ľudia sú voči iným ľahostajný.
Čo krajšie a vznešenejšie môže byť, ako nezištne pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú.
Všetko sa nám raz vráti. Aj dobro, ktoré urobíme pre iných.
Zo srdca Ďakujeme  za príspevky pre choré deti manželom Norike a Jankovi Barkóciovým a Kaderníctvu Judit .
Sme pocteni, že ich v nedeľu na koncerte môžeme vo vašom mene pridať do zbierky pre choré deti.

  ·Naše skutky, hodnotia to, akí v hĺbke duše skutočne sme.
Nemusíme hory prenášať, ani oceány preplávať, aby sme niekomu pomohli, alebo konali dobro .. mnohokrát kvapka našej úprimnej, nezištnej pomoci, znamená pre niekoho iného celé more.
Zo srdca ďakujeme za včerajši príspevok venovaný darkyňou, ktorá chce tiež zostať anonymná .
Naše poďakovanie je to najmenej, aby sme vyjadrili našu vďaku a M.K. príjmite poďakovanie za krásny prispevok pre choré deti aj spoza dúhovej brány 
Milí priatelia,
Vianoce  sú časom, keď sme doma všetci spolu, keď si spolu sadneme za sviatočný stôl, keď sme všetci šťastní a zdraví.
Vianoce sú časom ,keď si oveľa viac ,ako inokedy, uvedomujeme, vďačnosť  za všetko to čo máme a oveľa viac cítime, že sme požehnaní za zdravie a šťastie našich blízkych.
Ale sú aj časom, keď oveľa viac myslíme a sùcitime s tými, ktorí toto šťastie nemajú
Nemôžeme, zachrániť celý svet, nemôžeme pomôcť každému a nemôžeme dať viac ako máme, ale aj kvapka našej pomoci je pre niekoho možno celým oceánom.
Záleží to iba na človeku, záleží to iba od nás.

POZÝVAME VÁS 
11. decembra 2022 na 4. ročník vianočného benefičného koncertu "Memoriál Dávida Nagya" ktorý sa uskutoční v Nesvadoch v Mestskom kultúrnom stredisku.
Vstup na benefičný koncert je zdarma a nie je viazaný na žiadnym povinný príspevok.


Program:

Od 14:00 hodiny začína vo vestibule Mks vianočná burza domácich remeselníkov a deti, žiakov, rodičov a pedagógov našich škôl.
Každého srdečne očakávame.
Ak si vyberiete z množstva krásnych handmade výrobkov, tak aj ich kúpou prispejete do vianočnej zbierky pre prítomné choré detičky.

Od 18:00 hodine začína vo veľkej sále Mks benefičný galavečer "Vianoce pre choré deti" s hudobným programom, kde vám predstavíme aj rodiny s chorým dieťatkom a podľa vašich možností ich môžete podporiť aj tým najmenším dobrovoľným príspevkom .

Na záver benefičného galevečera celú finančnú zbierku ako aj príspevky a dary pre choré deti odovzdajú prítomným rodinám garanti koncertu pán Molnár Zoltán, primátor mesta Nesvady a pán PaedDr Becse Norbert, poslanec nitrianskeho samosprávneho kraja, (Szövetség)

23.11.2022

Na obrzku me by 1 osoba a text

 
Kedves barátaink
A Karácsony az az amikor együtt lehetünk szeretteinkel, együtt ülünk le velük az ünnepi asztalhoz, amikor vidàmak es boldogok vagyunk együtt 
A karàcsonyi az az idő amikor sokkal jobban àtérezzük hàlankat mindenért amink van és Isten àldàsànak érezzük hogy szeretteink boldogok és egészsêgesek.
De a Karácsony az az idő is mikor sokkal többet gondolunk és eggyüttérzünk azokkal is akik nem olyan szerencsések mint mi.
Nem menthetjük meg az egész vilàgot, nem tudunk segîteni mindenkinek, és nem adhatunk többett mint amink van, de az az eggyetlen csep segitsegünk is amit adhatunk, màsoknak egy egész tengert jelenthet.
Csak az emberen, csak rajtunk múlik.

SZERETETTEL MEGHÎVUNK MINDENKIT 
a "Nagy Dávid emlékere" rendezett jótékonysági koncert 4.évadjàra, amely 2022 december 11én lessz megtartva, Naszvadon a Városi művelődési központban.
A belépés ingyenes és az adomànyozàs sem kötelező.

Műsor:

14:00 órákor a kulturhàz előcsarnokàban Szeretettel vàrunk mindenkit a karàcsonyi vasàron, ahol a naszvadi kézművesek, valamint vàrosunk diàkjai, a szülők és a pedagógusok szebnél szebb karàcsonyi dîszeiket kînaljàk majd eladàsra. Önök pedig minden kézimunka megvàsàrlàsàval tàmogathatjàk a beteg gyermeket is.

18:00 orákor a kultúrhàz nagytermében lesz megtartva a jótékonysági zenés gálaest "Karácsony a beteg gyermekeknek" sok kitünő zenével ahol bemutatjuk önöknek a tàmogatott beteg gyermeket és csalàdjukat is.

Befejezésül a koncert tisztelt védnökei, Molnár Zoltán , Naszvad polgàrmestere és PaedDr Becse Norbert, a Nyitrai kerület kepviselője, (Szövetség), fogjàk àtadni a jelenlevő csalàdoknak az összegyült pénzadomànyaikat valamint minden nekik szànt ajàndékot.

Senior Park n.o.

Kultúrny program v rámci podujatia, október- mesiac úcty k starším ľuďom
Ďakujeme učiteľkám Súkromnej strednej odbornej školy ADVENTIM z Dunajskej Strede

prev next

11. október 2022  ·
Dobrovoľníci zablahoželali vystúpením seniorom v rezidenciálnom zariadení Ambrózia v Šamoríne pri príležitosti októbra- mesiaca úcty k starším Ďakujeme pani riaditeľke za zorganizovanie hudobno- literárneho programu a možnosť pobudnúť s našimi starkými

28. september 2022  ·

DOBRÁ SPRÁVA

Milí priatelia,
po 2 ročnej prestávke (zapríčinenej pandemickými opatreniami) Vám s potešením oznamujeme, že tento rok usporiadame 4.ročník nášho tradičného benefičného koncertu ,"Memoriál Dávida Nagya"  na pomoc a podporu onko a vážne chorých detí 

Naša organizácia Adventim je nezisková a náš koncert sa koná taktiež vždy a výlučne na neziskovej báze, a tak s vďakou privítame akúkoľvek pomoc sponzorov( pre deti aj k organizacii) a dobrovoľníkov, ktorí by sa ochotne a radi zapojili do organizacie koncertu 

Prosím tých nesvadských šikovníkov, remeselníkov a kutilov ( amatérov), ktorí majú záujem sa zúčastniť a ponúknuť svoje výrobky na vianočnej burze, aby sa mi včas ozvali a potvrdili svoju účasť. Potrebujem to vedieť hlavne kvôli zabezpečeniu miesta pre Vás na burze.

Ďakujeme  všetkým, ktorí prispejete svojou pomocou ale aj všetkým, ktorí prídete. Veríme, že si odnesiete krásny a nezabudnuteľný zážitok. 

JÓ HÎR
Kedves barátaink,
nagy örömmel értesitünk mindenkit, hogy 2ev szünet után, (a pandémiai korlátozások), ujra megrendezzük a már hagyományos " Nagy Dávid emlékere" segélykoncertünk 4.évadàt a rákos és súlyosan beteg gyermekek megsegítésére.
A szervezetünk az Adventim, nonprofit szervezet, valamit a koncertünket is kizàrolag és mindíg önkéntes profit mentes alapon szervezzük, ìgy szivesen fogadunk bàrmilyen fel ajánlott segitséget a gyermekeknek valamint a koncert szervezésehez minden kedves tàmogatótól, szponzortól illetve önkéntesektől 
Kérem az ugyse Naszvadi kézműveseket, akik részt szeretnének venni termékeikkel a karàcsonyi vasàron, hogy időbe jelezzék ezt, erre kizàrolag azért lenne szügség, hogy az önök által kért helyet biztosîtani tudjuk.
Köszönjük mindenkinek, aki támogatni szeretné a beteg gyermeket, aki bàrmilyen módom hozzà akar vagy tudd jàrulni segitségevel a szervezéshez s nem utolsó sorban azoknak is akik eljönnek a jotékonysági koncertre.
Biztosak vagyunkbenne hogy egy megható es felejthetetlen élményben lessz részük.

SENIORPARK ROHOVCE

28. jún 2022  ·

Čítanie povestí seniorom v Seniorparku v Rohovciach - Mgr. Juditka Botló a riaditeľka ADVENTIM n.o. Andrea Olejníková

prev next

24. jún 2022  ·

„Kde je láska, tam niet starostí. A ak predsa sú, prijímajú sa s láskou.“(Aurelius Augustinus)

Vraj mladosť má krásnu tvár a staroba zase dušu ... niečo na tom naozaj bude
Je mám veľkým potešením, stretávať sa so seniormi a venovať im náš čas a chvíľky radosti, úsmevu a dobrej nálady.
Čas venovaný starším, chorým a či aj núdznym, nikdy nie je premárnenym časom.
Tentokrát sme veselým popoludnim potešili seniorov v šamorinskom domove pre seniorov Ambrózia. Toto krásne popoludnie pre seniorov pripravili naša skvelá pani riaditeľka Andrea Olejníkovaa naša drahá kolegynka Judit Botlò.

ŽIAČKA NAŠEJ ŠKOLY Z uKRAJINY SI VYSKÚŠA SLOVENSKÉ ĽUDOVÉ TANCE S DETSKýM FOLKLÓRNYM SÚBOROM KRPČIARIK

12. máj 2022
Ďakujeme všetkým darcom za 2 percentá daní.
Aj vďaka Vám sme mohli kúpiť našej študentke z Ukrajiny oblečenie na tréningy s DFS Krpčiarik v Dunajskej Strede.

Ďakujeme pani doktorke Miške Andruchovej, že od zajtra môže s nimi Mirka trénovať

I

"Ja neviem, kam ideme vystupovať, ale veľmi sa teším."  Prvé vystúpenie v Čilistove našej Miroslava Zelenchuk za Dfs Krpčiarik

I

Pomoc žiačke z Ukrajiny

6. máj 2022  ·

Všetkým odídencom pomôcť nedokážeme, ale ako zriaďovateľ školy pomáhame ako vieme našej žiacke Mirke. A ostatným dospelým odídencom,ktorí prejavili záujem, poskytujeme prezenčné aj dištančné kurzy slovenského jazyka bezplatne


4. máj 2022  

Deň matiek v Senior Parku v Rohovciach

Ďakujeme všetkým darcom za veci, ktoré k nám doniesli. Dnes boli odovzdané Ukrajincom a odnesené do Veselky

24.4.2022

24. apríl 2022  ·

Pýtaš sa kam na strednú?
Ak by si teda chcel, aby tvoje ďalšie vzdelávanie bolo nielen kvalitné ale aj zážitkové a zábavné, tak neváhaj a poď medzi nás.

Melyik középiskolában folytatni a tanulmányokat? 
Ha nemcsak minőségi,hanem egyben élményszerű és szórakoztató oktatást szeretnél, akkor ne habozz, gyere közénk! 

Zriaďovateľ školy ADVENTIM n.o. podporuje našu študentku - odídenkyňu z Ukrajiny zo všetkých síl. Jej aj dospelým odídencom z Ukrajiny sú poskytované dištančné aj prezenčné kurzy slovenského jazyka v rozsahu 10 hodín týždenne zdarma a zároveň poskytujeme bezplatné tlmočnícke služby cez telefón. Robíme naďalej aj zbierky šatstva, obuvi, hygienických potrieb, trvanlivých potravín, hračiek, kozmetiky a administratívnych potrieb
22.4.2022

prev next

Dobročinná zbierka

Vieme, že v dnešnej náročnej dobe, to nikto nemá ľahké a dennodenne, úspešne alebo menej úspešne, musíme riešiť nespočet problémov vo vlastnom živote, no predstavte si, že v batohu máte pribalený ešte aj taký ako je vojna.
Možno máme rôzne názory, ale buďme predovšetkým nekonečne vďační, že u nás si to chvalabohu  nevieme ale ani nechceme čo len predstaviť.
Nie je v našej moci a ani tu nechceme riešiť vojnový konflikt dvoch krajín, iba dúfame, že táto vojna čoskoro skončí, ale aj dovtedy by sme radi pomohli obyčajným ľuďom , hlavne nevinným mamičkám s nevinnými deťmi, ktoré našli dočasné útočisko v našej krajine.
ADVENTIM n.o. preto organizuje nefinančnú zbierku pre rodiny z Ukrajiny predovšetkým
- zachovalé šatstvo,
- kuchynský riad,
- hygienické potreby,
- knihy, zošity, perá (šk.potreby),
- spoločenské hry.
Ak teda máte možnosť, privítame každý jeden príspevok či dar , ktorý môžete odovzdať v pracovné dni v našej škole,- SSOŠ MSZKI ADVENTIM, Komenského 1219/1, v Dunajskej Strede.

Veľká a srdečná vďaka Vám všetkým, ktorí sa rozhodnete pomôcť.

11.4.2022, Dunajská Streda

VĎAKA NAŠIM KOLEGOM FUNGUJE ZÁŽITKOVÉ UČENIE V NAŠEJ ŠKOLE PErFEKTNE

PhD Andrea Olejniková

Mgr. Monika Vargová

PhD Dóra Pázmány

Micah Janson

Póda

.

Maria Kaluzová

Anet Mikuška

ZÁŽITKOVÉ UČENIE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

Projekt 

Upcycling - krok pred recykláciou

Separácia

Odpad je jedným z najväčších nebezpečenstiev pre životné prostredie . Neustále zvyšovanie produkcie rôznych druhov odpadu, vrátane komunálneho odpadu predstavuje problémy ekologického, ekonomického i spoločenského charakteru.  


Cieľ 1.: Viesť k zodpovednému a správnemu triedeniu odpadu  


Cieľom separovania odpadu je ekonomické zhodnotenie jednotlivých oddelených zložiek odpadu, a zároveň zníženie množstva zmesového komunálneho odpadu, ktorý sa ukladá na skládky.  

Upcycling

Upcycling je proces, ktorý dáva použitým či odpadovým materiálom a produktom nové využitie. Pri upcyclingu sa väčšinou zložitý proces za pomoci technológií na výrobu recyklovaného materiálu vynecháva a s materiálom sa pracuje priamo. Hoci je upcycling pomerne nový význam, bol tu už od nepamäti, len bol ako koncept podrobne definovaný v poslednom období.  


Cieľ 2.: Využívanie odpadového materiálu na kreatívnu tvorbu  


Upcyklovať sa dá naozaj takmer čokoľvek, proces limituje len vlastná fantázia a zručnosti. sa snaží nepotrebným veciam dávať nové a užitočné využitie, ktoré predmetu nedovolí tak skoro skončiť na skládke. Motivuje nevyrábať nové, hoci recyklovateľné materiály, ale snaží sa využiť to, čo už bolo vyrobené .  

Recyklácia

Recyklácia je proces opätovného využitia predtým už použitých materiálov a produktov (napr. recyklácia papiera, farebných a ostatných kovov, plastov a pneumatík. Recyklácia zabraňuje plytvaniu zdrojov, redukuje spotrebu surových prírodných materiálov, redukuje množstvo uskladnených odpadov a redukuje spotrebu energie, čím prispieva k redukcii emisií skleníkových plynov oproti použitiu surových materiálov Zároveň recyklácia si vyžaduje určitý proces, kedy sa z pôvodného odpadového materiálu za pomoci technológie stane recyklovaný materiál . Mnohé produkty či ich obaly sú zložené z kombinovaných materiálov a proces ich recyklácie by bol mimoriadne náročný a neefektívny.


Cieľ 3.: Využitie odpadového materiálu na skrášlenie životného prostredia - záhradná architektúra  

Výzva Podpora RR v Trnavskej župe - 2022.pdf
Projekt Adventim n.o..pdf
Naše ciele a plány - rok 2022

.Začína nový rok. Všetci prežívame náročné obdobie, napriek tomu však plány a ciele musíme mať vždy. To, ktoré potom splníme a ktoré odložíme a musia počkať, to s istotou nikdy vedieť nemôžeme a už vôbec nie v tomto pandemickom období.

Naše ciele sú aj v tomto roku zamerané na pomoc tým , ktorý pomoc potrebujú resp. na kvalitné odborné vzdelávanie v našej škole. To, že kde, kedy a ako sa nám ich podarí naplniť, to prinesie najbližšia budúcnosť - pandémia, opatrenia, nariadenia atd. My však urobíme v rámci našich možností všetko preto, aby sme ich splnili čo najviac.
Aj keď si teraz ťažko vieme urobiť kalendár podujatí, pripravujeme aj tento rok charitatívne podujatia a  aktivity pre chorých, núdznych, starých a všetkých tých, ktorí sa na nás obrátia o pomoc. Samozrejme sami nezvládneme splniť všetko, nezisková organizácia ako taká, nie je príjmovou organizáciou (okrem 2% dane) a
 preto sme neustále v úzkom  kontakte  s našimi skvelými sponzormi, aj vďaka ktorým dokážeme usporiadať mnohé naše podujatia a aktivity. Tento rok by sme chceli znovu 

usporiadať ďaľší ročník nášho velkolepého spomienkového a zároveň  benefičného koncertu na pomoc onko a vážne chorým deťom "Memorial Dávida Nagya"  Bude to už 4 ročnik (žiaľ predošlé dva roky sme ho museli zrušiť). Ďalej plánujeme znovusporiadať "Vianočný benefičný bazár" a výťažok z neho takťiež venovať rodinám s chorými deťmi. V priebehu roka zorganizujeme dobrovoľnú zbierku " Srdiečko  v krabičke" pre rodiny bez domova a v náhradných ubytovniach. V mesiaci októbri  by sme chceli zapojiť predovšetkým mládež do dobrovoľnej zbierky  "Dnes budem tvoja vnučka (vnuk)"  pre starých ľudí v domovoch sociálnej opatery a starobincoch. Aj tento rok budeme v priebehu celého roka (podľa aktuálnych pandemických opatrení a obmedzení ) pomáhať hlavne potravinovými balikmi ľuďom v karanténe a v prípade potreby pomôžeme im aj  s nákupmi nevyhnutných potrieb.  Navštívime rodiny v núdzi, o ktorých sa spravidla dozvedáme od našich priateľov, ktorí nám píšu o potrebe pomoci rodinám a v rámci našich možností a sponzorov im poskytneme nevyhnutnú pomoc. Ako už uvádzame v úvode,  sme nezisková  
organizácia, naše finančné prostriedky sú obmedzené ale zakladateľky neziskovej organizácie, ako každý rok, aj tento rok prispejú z vlastných prostriedkov na liečbu deťom v rehabilitačných zariadeniach a na overené zbierky pre choré deti. Ďalej, v priebehu prázdnin by sme chceli v spolupráci s našimi sponzormi, znovu poskytnúť víkendový pobyt na termálnom kúpalisku v Nesvadoch rodine s chorým dieťatkom. V auguste plánujeme aj zbierku školských potrieb "Zo škatuľky do školy" pre núdzne deti. Takisto naďalej neúnavne budeme hľadať možnosti na liečbu našej chránenky Sandiky, ktorá trpí cystickou fibrózou.  V neposlednom rade by sme radi obnovili naše handmade kurzy, z ktorých výťažok venujeme vždy na charitu. 

Skrátka, dovoľujeme si konštatovať, že v podstate všetky naše plány majú jediný cieľ - pomáhať, tým, ktorí to naozaj potrebujú.
Ako vidíte (čítate), máme bohaté plány a iba dúfame, že veľa z nich dokážeme aj splniť. Tak, ako to v tejto dobe mnohokrát počujeme a čítame, ibaže v inom levely - spolu to zvládneme, tak aj my veríme tomu, že "spolu to zvládneme !".(vn)

9.1.2022, Dunajská Streda
Terveink - 2022 év

na preklade textu  sa pracuje .....

Nezištne pomáhať, je vždy záležitosťou srdca

Drahí priatelia, želáme Vám krásny nový rok, plný lásky a zdravia, šťastia a pokoja.

Ďakujeme Vám, že nám už piatym rokom pomáhate, aby sme vedeli pomáhať. Každá, aj tá najmenšia pomoc urobená s láskou, je vzácnejšia, ako ten najväčší diamant a je veľkou pravdou , ako to povedal český hudobník Jan Tříska -" Všetko, čo robíme s láskou , robíme dobre." 

Milí priatelia, zostaňte s nami aj naďalej a pomáhajme spolu tým, ktorí to naozaj potrebujú. Ďakujeme Vám. 

Önzetlenül segíteni, csak szívből lehet

Drága barátaink, nagyon boldog új esztendőt kívanunk mindenkinek.

Nagyon szépen köszönjük , hogy immár öt éve segítenek segíteni azoknak akiknek igazán szügségük van a segítségre. Mindent amit szívből és szeretettből csinálunk azt jól csináljuk.

Kedves barátaink, maradjanak velünk továbra is és eggyütt segítsünk a beteg gzermekeknek es a rászorulóknak. Szívből Köszönjük

vyhlasenie-o-poukazani-dane 2021.pdf

Srdečne Ďakujeme všetkým, ktorí darujete 2% vašej dane neziskovej organizácii ADVENTIM.
Aj takto nám pomáhate pomáhať chorým a nùdznym deťom a všetkým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. DAKUJEME.


Szívből  köszönjük mindenkinek, aki adója 2 %-át az ADVENTIM Alapítványnak ajándékozza.
Ezzel is segítenek azoknak a beteg és szociálisan hátrányos gyermekeknek, akik valóban segítségre szorulnak. KÖSZÖNJÜK
Šťastný nový rok, milí priatelia
Boldog új évet, kedves barátaink

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.