Charitatívna pomoc pre onko a vážne choré deti - Pomoc rodinám v núdzi - Benefičné aktivity - Odborné vzdelávanie - Duálne vzdelávanie - Denné, nadstavbové aj diaľkové štúdium - Sociálny podnik - Projekty - Tvorivé dielne - Kreatívne handmade kurzy - Workshopy a prezentácie - Mimoškolské aktivity - Sme tu pre Vás

Lorem Ipsum Dolor

Lorem Ipsum Dolor

"Je pekné dostávať, ešte krajšie je dávať  "                         


"Nagyon szép kapni, de még szebb adni"


Spomienkové magnetky

Spomienkové magnetky a nálepky neziskovej organizácie Adventim budú čoskoro dostupné aj pre verejnosť a kúpou každej magnetky tak môžete prispieť chorým a núdznym deťom. Počas celého roka sú všetky naše aktivity zamerané na pomoc a podporu vážne chorým deťom, deťom v núdzi, deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Ťažkú životnú situáciu týchto rodín sa snažíme kompenzovať vecnými darmi a podla našich možností aj finančným príspevkom. Dakujeme všetkým ľudom dobrej vôle, ktorí nás podporujú, bez vás by bola naša práca  veľmi ťažká. 

Lorem 


Az Adventim non profit társaság emlék plaketjei és mágnesei hamarosan elkészülnek  Megvásarolásukkal is segíthetik a beteg gyermekekt és a rászorlú gyermekeket is.
Pomoc pre deti v detskom domove - oblečenie pre deti

Najväčšiu chybu v živote urobíme ak nepomôžeme,  len preto, lebo si myslíme, že vieme pomôcť iba málo.  Obzvlášť, ak sú to deti, ktoré sú siroty. Žiadne dieťa sa nenarodí ako sirota, žiadne dieťa nechce byť sirotou.  Pre tieto deti aj tá najmenšia pomoc, ten najmenší     darček,.znamená celý svet. Urobme im ho krajším.     

Foto:Adventim no  


Pomoc núdznym deťom - školské potreby a hračky pre deti

Je vzácne a krásne , keď v zhone otvárania školských brán do nového školského roka , si spomenieme na tie deti, ktoré pre chorobu alebo iný vážny handicap, nemôžu prežívať tieto chvile tak ako by mali. Je krásne a vzácne, keď pri pohľade na šťastie svojich deti, je srdce rodiča otvorené aj deťom, ktoré sa modlia "iba" za zdravie.
Ďakujeme

Foto:Adventim no

Csodàlatos, mikor az új tanèv megnyitásának fergetegèben, azokról a gyermekekről se feledkezünk meg, akik betegségūk vagy màs komoly hátrányuk vègett nem vehetnek ebben rèszt. Isten ajándèka, hogy a saját gyermekük boldogsàga mellett a szūlő szíve ezekért a gyermekekért is dobog ...
Szivből köszönjük


Benefičný futbalový turnaj

Benefičný futbalový turnaj, ktorý bol organizovaný na pomoc rodine vážne chorých dvojičiek. Zakladateľky neziskovej organizácie na turnaji finančne prispeli  dvojičkám na ich liečenie.

22.06.2019

Rész vettünk jotékonysáígi futball tornán Naszvadon amely a beteg ikrek Dóra és Dénes megsegítésere szerveztek a naszvadi focikedvelők. A nonprofit társaság alapítói penzbeli adománnyal segítették az ikrek kezeléset melyek szükségesek gyógyulásukhoz. 


                                                                                  Darčeky núdznym deťom

Pravidelne k nám prichádzajú ľudia s dobrým srdcom, ktorí chcú potešiť núdzne deti a venovať im hoc aj malú drobnosť prostredníctvom našej organizácie.
Tentokrát k nám prišli Stela a Kinga Piverové s množstvom darčekov pre deti.

Niektoré sme už odovzdali a ostatné odovzdáme v najbližších dňoch deťom, ktorých rodina nemá možnosť obdarovať ich hračkami.

16.09.2019 /foto :Adventim no

Ajándékok hátrányos helyzetű gyermekeknek

Sajnos nem minden család engedheti meg magának, hogy játékokat vásároljon gyermekeinek. 
Viszont a sok jó embernek köszönhetően, akik rendszeresen felkérik nonprofit tarsaságunkat a közvetítésre, ilyen gyermekeknek is jut sok szép játék. Most Stella es Kinga Piver látogatott el hozzánk akik rengeteg ajandékot hoztak számukra. Egy részét máris eljuttattuk a gyermekekhez. A többi is hamarosan meg találja boldog címzetjét


Na bicykli proti rakovine

V Nesvadoch konalo charitatívne podujatie na bicykli proti rakovine a na podporu prevencie rakovinových ochorení, , ktorú usporiadala skupina aktivistiek 

"Mindenki számít - Na každom záleží"

Gratulujeme usporiadateľkám , bolo to veľmi príjemné podujatie a teší nás, že sme tam boli. O rok veľmi radi prídeme znova 

foto: A.Haladik, V.Nagyová

12.10.2019


"Memory of Dávid Nagy"

Každý podnik, každá firma, organizácia či združenie oslavuje Vianoce a lúči sa so starým rokom inak.
Nezisková organizácia Adventim, si vybrala spôsob, ktorý poteší ale hlavne pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú a preto každý rok uzatvára tak, že usporiada benefičný koncert na pomoc onko a vážne chorým deťom , ktorý nesie meno nášho žiaka, kamaráta a syna "Memoriál Dávida Nagya", ktorý je už anjelom

"Nagy Dávid emlékére"

Minden cèg, minden szervezet vagy társulat maskèppen karàcsonyozik és bùcsùzik az ò èvtől. Az iskolànk fentartòja olyan mòdott választott amivel olyanoknak szerezhett örömet akiknek igazán szügsègük van segitsègre, ìgy minden èv èv vègen jótékonysági koncertett szervez a sùlyosan beteg gyermekeknek, mely egy diákunk, baràtunk és fiunk nevèt hordozza, aki már a menyorszàgbòl az angyalok

29.10.2019

Pomôcť chorým detičkám môžete svojim príspevkom aj na linku, ktorý sme pridali nižšie.
Všetky Vaše príspevky odovzdajú osobne garanti nášho koncertu starosta obce Nesvady pán Zoltán Molnár
a pán profesor docent Herdics György, dekan VŠ Zdravotníctva a sociálnej práce v DS, priamo rodinám chorých detí.
Dakujeme za každý príspevok <3

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6809   


30.10.2019

Alexandra a cystická fibróza

Cystická fibróza (CF) je definovaná ako najčastejšie geneticky podmienené multiorgánové letálne ochorenie kaukazskej rasy. Poznaním podstaty ochorenia a možnosti účinnej liečby sa predlžuje priemerný vek prežívania pacienta s CF a pojem „letálne“ sa čoraz častejšie nahrádza pojmom „život ohrozujúce“..  CF spôsobuje mutácia génu, ktorý sa nachádza na 7. chromozóme. Tento gén kóduje tvorbu bielkoviny, ktorá pôsobí vo funkcii chloridového kanálika, v membráne buniek. Liečba CF musí byť komplexná a intenzívna. Prehliadky u odborníka na špecializovanom pracovisku by mali byť časté, minimálne raz za tri mesiace (optimálne každý mesiac, ak je to možné), a v závislosti od zdravotného stavu dieťaťa.
Alexandre a jej rodine Adventim pravidelne pomáha pri zabezpečovaní ich základných potrieb a pre liečenie malej Sandy.

foto:Adventim n.o.


Szandika látogatása 

Szandika. ali sulyos betegségben szenved, meglátogatott minket anyukíjával- Habár szukséges, hogy állandó orvosi felugyelett alatt legyen, jelenleg jól erzi magát és készül az iskolában. 
Jól érezte magát közöttünk, és ugy látszik már most tudja hogy kozmetikus akar majd lenni. A szakma titkait rajtunk próbálta ki, • úspešná speváčka, víťaska talentovej súťaže TAT, hudobné kanály MTv , Svätý Peter
  ERIKA BENYÓ úspešná speváčka, víťaska talentovej súťaže TAT, hudobné kanály MTv , Svätý Peter
 • tanečný súbor Csemadok, Nesvady
  PETTYEM tanečný súbor Csemadok, Nesvady
 • mladá talentovaná speváčka , Bratislava
  CLAUDIA TURANOVIČOVÁ mladá talentovaná speváčka , Bratislava
 • detský tanečný súbor Matice slovenskej, Nesvady
  HELIčKA detský tanečný súbor Matice slovenskej, Nesvady
 • talentovaný detský interpret modernej hudby, Veľké Janíky
  MICHAELA ZAVARCSÍKOVÁ talentovaný detský interpret modernej hudby, Veľké Janíky
 • talentovaná speváčka, učastnička spevackej súťaže Xfaktor, Veľké Kosihy
  PÉCSI VIRÁG VERONIKA talentovaná speváčka, učastnička spevackej súťaže Xfaktor, Veľké Kosihy
 • v regione velmi úspešná amaterska hudobná skupina, Nesvady
  JAM BAND v regione velmi úspešná amaterska hudobná skupina, Nesvady
 • Úspešné spevácke trio , držitelia niekolkých ocenení, opereta, musikál, Veľké Úlany
  Magnólia trio Úspešné spevácke trio , držitelia niekolkých ocenení, opereta, musikál, Veľké Úlany

Vystupujúci na 3.ročníku
benefičného koncertu

"Memoriál Dávida Nagya"
13. decembra 2019

Dakujeme všetkým vystupujúcim, ktorí svojim vystúpením na charitativnom koncerte nielen spríjemnia večer , ale aj podporia tým všetky choré deti.                                          

Köszönjük minden fellépönek hogy fellépésükkel nem csak a jó handulatról gondoskodnak de támogatják is a beteg gyermekeket. 


  i


31.10.2019

Paťka u nás na návšteve

Autizmus je porucha vývinu, ktorá sa prejavuje u detí od detstva, väčšinou sa prejaví do veku piatich rokov. Je to stav ktorý je charakterizovaný špecifickými príznakmi v oblastiach sociálnych vzťahov, hry, záujmov a predstavivosti.  Ľudia s autizmom potrebujú špeciálny typ starostlivosti a vzdelávania, vďaka ktorej sú schopní pochopiť a prispôsobiť sa do určitej miery "nášmu svetu", s možnosťou plnohodnotnejšieho života.

foto: SSOŠ MSZKI Adventim 


Sprievodným programom 3. ročníka benefičného koncertu  na podporu vážne chorých detí "Memoriál Dávida Nagya" bude vianočná burza v prospech chorých detí. Burza začína pred koncertom od 14:00 hod.

Naša dielnička hand made výrobkov sa okrem iného,bude prezentovať vianočnými dekoráciami a celý výnos z predaja venuje rodinám chorých detí, ktoré budú prítomné na koncerte.

Do vianočnej burzy sa zapojili  aj iní výrobcovia hand made výrobkov, 2 školy a 2 materské školy v Nesvadoch , klub kreatívnych žien, umelecký rezbár z Nesvad, aj výrobca šitých hand made hračiek a všetci ponukli zisk z predaja prítomným chorým detom. 

foto:Adventim n.o., 30.10.2019HAND MADE


A jótékonysági koncerten a non profit társaságunk is részt vesz a karácsonyi kiálitason és börzén. A bevételt az eladott készítményeikből teljes osszeggel a beteg gyermekeknek ajánljuk fel.
Sponzori vianočnej burzy a kultúrneho programu

Na charitatívnu vianočnú burzu, ktorá bude sprievodným programom nášho koncertu 13.12.2019 sa na naše prekvapenie prihlásilo naozaj veľa domácich hand made majstrov ale aj kreatívne kluby a školy a škôlky. Sme veľmi potešení záujmom o túto možnosť podpory koncertu. 

Návštevníci si skutočne prídu na svoje a môžu sa nielen pokochať výstavou nádherných vianočných  ozdôb ale aj iných bytových dekorácii  ale kúpou každej jednej z nich prispejú aj na liečbu chorých deti, pretože každí z predávajúcich ponúkol svoj výťažok deťom s váýnym ochorením. 

Srdečná vďaka každému za toto šľachetné gesto.


Pár úprimných slov....
Veľmi ďakujem svojim žiakom, ktorí sa pridali ku sponzorom nášho charitatívneho koncertu na pomoc chorým deťom. Splnil sa mi sen - mam školu, v ktorej mam žiakov plných empatie, ľudskosti a porozumenia. A čo je dôležité, mam kolegov, ktorí ich k týmto hodnotám vedú. 3.ročník koncertu Memoriál Dávida Nagya nám bude opäť pripomínať chlapca, ktorému som bola triedna a ktorého mama je jeden vzácny človek, ktorý som mnou už 5 rokov prechádza všetkým dobrým aj zlým a ktorý bol schopný so mnou prežiť aj krízy a rozhodnutia, ktoré boli tŕnistou cestou. David je síce už anjel, ale je aj hlavný mecenáš koncertu. 
Niektoré deti, ktoré sme s vašou láskavou pomocou podporovali, uz žiaľ medzi nami nie sú, no iné, napr. SZANDYKA sa úspešne liečia a prosperujú. Úprimne nás teší, že Szandy mala prvý rok života taký, že nebola hospitalizovaná, že niektorí naši chlapci z 2.ročníka si rozhýbali nožičky a že naša Patrícia a jej mamina nás každoročne prídu na koncert podporiť a Patka je naša hviezda pódia. Na tomto koncerte vystúpia vsetci umelci nezištne a zadarmo a uskutoční sa s pomocou ľudi a organizácii, ktoré tu vidíte. Ešte sa pokojne môžete pridať a urobíme novú cedulku  a môžete deti podporiť aj vo výzve na ludialudom.sk. BEZ VÁS BY TO NEŠLO A DAKUJEME, ŽE VÁS MAME 
Andrea Olejniková. riaditeľka školy

Vianočná burza v prospech chorých deti                                                                                 Karácsonyi vásár a beteg gyermekek javára


Podpora liečby vážne chorých detí na 3.ročníku benefičného koncertu "Memoriál Dávida Nagya"

Kristiánko, krok po kroku... foto:Eva Polgár

Kvadruparéza je najťažšou z foriem DMO – detskej mozgovej obrny.
Sú pri nej postihnuté všetky štyri končatiny. Je dôsledkom poškodenia obidvoch mozgových hemisfér. Z tohto dôvodu obyčajne býva aj výraznejšie postihnutý intelekt a často je pridružená aj epilepsia. Deti s kvadruparézou sa obyčajne nenaučia chodiť a sú celý život odkázané na pomoc druhej osoby a na pohyb len pomocou vozíka.   Liečba tejto formy DMO je dlhodobá, obyčajne veľmi namáhavá a vyžaduje obetavého a trpezlivého rodiča. Celkové vyliečenie zatiaľ však nie je možné.  

Deti s autizmom, vývinovou poruchou nedokážu vnímať podnety vonkajšieho sveta. Často sa uzatvárajú do toho svojho a pre okolie sa javia ako keby nemali o nič záujem  Hlavným ukazovateľom autizmu je, že dieťa napriek prekročeniu prvého roka stále nejaví záujem o veci, ktoré sa okolo neho dejú. Netúli sa k vám, nedokáže vás spoľahlivo identifikovať, nepýta si niektoré hračky, nevníma nové podnety, ktoré mu prichádzajú do života. Toto sú však len všeobecné ukazovatele. Lekár sleduje správanie dieťaťa v troch oblastiach – sociálne interakcie, sociálna komunikácia a imaginácia. Špecifickým správaním v týchto troch prípadoch následne vie určiť, či ide o autizmus alebo inú vývinovú poruchu.  

Máté a Márk, dvojičky...


.foto: Marika Mlynár

Cystická fibróza (CF) je definovaná ako najčastejšie geneticky podmienené multiorgánové letálne ochorenie. Poznaním podstaty ochorenia a možnosti účinnej liečby sa predlžuje priemerný vek prežívania pacienta s CF a pojem „letálne“ sa čoraz častejšie nahrádza pojmom „život ohrozujúce“.. CF spôsobuje mutácia génu, ktorý sa nachádza na 7. chromozóme.  Prehliadky u odborníka na špecializovanom pracovisku by mali byť časté, minimálne raz za tri mesiace (optimálne každý mesiac, ak je to možné), a v závislosti od zdravotného stavu dieťaťa.

Alexandra, dieťa z periférie

Vážne chorá Alexandra, žila so svojimi rodičmi bez práce a starými rodičmi, bez nadsádzky v chatrči, v podmienkach, ktoré jej zdravotný stav  očividne zhoršovali. Naša neziskovka s velikánskou pomocou poslankyne DS Antal Agoty jej našla nové bývanie v Dunajskej Strede v oveľa lepších podmienkach. Odvtedy sa jej stav stabilizoval,a aj  otec si našiel stálu prácu. A keď bude všetko v poriadku Sandyka konečnej v septembri nastúpi aj do základnej školy. Najväčšim želaním jej rodičov je aby sa vynašiel liek na liečenie cystickej fibrózi.

foto:Peter Kosár

Každý človek môže pri úraze mozgu, následkom, úrazu, nedostatkom kyslíku  upadnúť do tzv. bdelej kómy- Dodnes sa nevie, ako dlho tento stav potrvá  Tento čas „oddychu,“ môže trvať veľa týždňov, mesiacov alebo aj rokov. Je neskutočne dôležité s rehabilitáciou a s terapiami začať okamžite po stabilizácii pacienta, resp. ako to jeho zdravotný stav dovolí. 

Želáme si, Nech každá terapia a rehabilitácia prispeje k uzdraveniu aj tohto zlatého chlapčeka Matejka

Matejko, malý šibal

Ako nám jeho otecko povedal - Matejko bol veľmi veselé, usmievavé dieťa, malý šibal - žial, tragická nehoda prerušila jeho šibalstvá.Ale jeho rodina a my všetci, ktorí si ho nosíme v srdci veríme, že jedného dna sa vráti a vyrastie z neho úžasný človek. Dovtedy však potrebuje veľa veľa pomoci nielen od lekárov a svojich rodičov, ale všetkých ľudí dobrej vole..  Sme radi že aj my svojou troškou  môžeme Matejkovi prispieť na jeho liečenie. Náš charitatívny koncert je aj pre teba Matejko <3

foto: Viktor Chovančák


Ponuka hand made výrobkov na charitatívnej vianočnej burze  pre choré deti / 13.12.2019 

Na vianočnú burzu prispeje aj tvorivá dielňa Adventim Dunajská Streda. Ponuka rôzne vianočne ozdoby a dekorácie, adventné vence, svietiace ikebany a mnoho iných krásnych ozdôb.

Adriana Gašparíková zo Serede maľuje hlavne  obrazy,  na vianočnej burze ponúkne vlastné ručne maľované obrazy samozrejme s tematikou Vianoc  a anjelov a krásne bytové dekorácie, ktoré oživia a obohatia  každý moderný byt.

raw1-1572633432501jpg Materská škola Bocianiky na Hurbanovej ulici v Nesvadoch okrem kreatívnej tvorby svojich učiteliek, usporiadala tvorivé dielne s rodičmi a svoje výrobky budú prezentovať a ponúkať návštevníkom vianočnej burzy. Absolútne skvelý nápad - vianoce sú predsa o tom aby sme boli spolu a v tomto prípade aj spolu pomáhali.
fotogalériu výrobkov pridáme..

Pegy decor  ponúka prekrásne adventné, vence,ozdoby na dvere aj na vianočný stôl ale aj ozdoby na rôzne príležitosti. Vlastná práca pani Szakálosovej z Nesvad je veľmi kvalitná a nádherne aranžovaná. 

Šité bytové dekorácie, ozdoby a hračky sú vzdy velmi vzácne. Lotti Palušková z Nesvád ich šije veľmi kvalitné a estetické k rôznym príležitostiam, oslavám ale aj k ročným obdobiam. ušila už niekoľko krásnych reprezentatívnych kúskov. Na vianočnú burzu prinesie ukážky svojej tvorby. 

Umelecký drevorezbár pán Július Dézsi z Nesvád prinesie na vianočnú burzu nádherné diela vyrezávané z dreva zo svojej domácej dielne..

fotogaleriu výrobkov pridámeIMG_20191104_131702jpg

piZap_1572853517633jpgZákladná škola s vyučovacím jazykom slovenským v Nesvadoch ponúka na vianočnej burze predovšetkým tvorbu svojich žiakov zameranú na zimné sviatky. 
fotogalériiu výrobkov pridáme

By Bing je tvorivá dielnička mamičiek Katalin Rajkovej a Anity Kelemenovej z Nesvad, ktoré šijú  velmi praktickú  a kvalitnú odev a módne doplnky pre deti. Ponúkajú detské čiapočky,šáliky, čelenky, nohavice, dupačky, z kvalitného materiálu a podľa želania zákaznika.

Krúžok šikovných rúk Súkromnej strednej odbornej školy Adventim Magán Szakközépiskola v Dunajskej Strede prispeje na vianočnú burzu prekrásnymi vianočnými ikebanami, ktoré vyrábajú žiaci pod vedením pani profesorky Moniky Wiedermann Vargovej..

IMG_20191104_175925jpg

Materská škola Nezábudka na ulici Sládkovičovej v Nesvadoch sa bude na vianočnej burze prezentovať  výrobkami jedinečne kreatívnych učiteliek MŠ. .
fotogalériu výrobkov pridáme

Ivana Osvaldová, Bratislava ponúka vianočné dekorácie, adventné vence, ozdoby na dvere ako aj módne doplnky na sviatočné príležitosti,

Veronika Nagyová ponuka dekoratívne vonné kytice a ikebany vyrobené z mydla. Hodia sa úplne na každú príležitosť, či ku gratuláciám, ako ozdoby k slávnostným posedeníam alebo ako dekorácia do bytu.

Klub Kreatívnych žien v Nesvadoch vyrába neskutočne krásne veci. používajú pritom rozne techniky ktorým sa priučili na kurzoch. na vianočnej burze predstavia rozne výrobky z ich dielne, ktoré sú očarujúce.

IMG_20191104_172229jpgZákladná škola -Alapiskola s vyučovacím jazykom maďarským v Nesvadoch bude na vianočnej burze prezentovať a ponúkať krásne vianočné ikebany, vianočné vence, ozdoby, ktoré vyrábaju žiaci školy spolu s učiteľmi.

fotogalériu výrobkov pridáme.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.